Atopický ekzém, co zabere?

m86
497
28.12.13 20:19

Atopický ekzém co zabere???

Ahojky, chtěla bych se zeptat, co Vašim dětem zabralo na atopický ekzém. My už jsme vyzkoušeli A-derma, Lipobase, Linolu, od dr. Locoid a přijde mi, že nezabírá nic. Když mám pocit, že je to lepší, tak jen chviličku. :pocitac: Zkoušela jsem i Indulony, co jsem se dočetla tady, ale taky nic… Malý má rok a půl a s ekzémem bojujeme cca dva měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6639
28.12.13 20:21

Já koupu v dubové kůře a natírám lipobází

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367

Jen zázračná mast od pana lékárníka z Velkých Pavlovic, jinak vůbec nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639

A samozřejmě dieta, ale ta o vánocích moc nedaří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3422
28.12.13 20:22

Mgr. Tomeček Velké Pavlovice, ukážete se a namíchá Vám mast přesně na váš typ ekzému. Já jako atopik jsem měla ekzém až do masa a po týdnu mazání jsem měla jenom světle červené flíčky a ted uz nekolik let nic.Ale napřed tam zavolejte, at tam je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

My používáme linolu olej do koupele, pak to mléko a máme ještě Excipial U Lipolotio ten nám kdysi předepsala a také pomáhá a dr nám předepsala Licoid který teda zabírá a ekzémiky mizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sandra752

MODRÁ INDULONA :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
3422
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20718

@m86 Víš, co ho rozjíždí? Mě třeba na jednu „epizodu“ zabírala jedině kortikoidová mast, nicméně jsem se ho „zbavila“ až po té, co jsem dopsala diplomku a udělala státnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6756

Synovi taky nic nepomáhalo, zkoušeli jsme asi 15 věcí :cert: Nejlepší byla asi A-derma a konopná mast Cutishelp.Ale zabralo to taky jen na chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9330

Zkusit zjistit, po čem to má :think: vylučovat a nasazovat postupně různé potraviny…dělali jsme to také a nakonec jsme zjistili že nám vadí hlavně lepek…po úpravě jídelníčku se exem ztratil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
28.12.13 20:25

Ahoj. Naší dceři zabírá mast s kortikoidy (samořejmě předepsaná kožním lékařem, je míchaná a kortikoidy jsou tam slabé a v malé míře). Mažu jen když to má fakt hrozné, zatím jsme mazali maximálně 2 dny po sobě, jinak vždycky stačilo lehce máznout a na několik dní/týdnů byl klid. Mezitím mažu krémem Cien z Lidlu (je to hydratační krém na ruce a osvědčil se nám asi nejvíc - objevila jsem ho náhodou, koupila jsem si ho z nouze na svoje ruce, které mívám v zimním období popraskané do krve - mázla jsem a hned druhý den jsem viděla zlepšení). Dcera má ekzém už dva roky, vloni v zimě úplně vymizel (nevím, jestli to souviselo, ale chodily jsme několikrát týdně do solné jeskyně, koupala jsem dceru ve vodě se solí z Mrtvého moře), objevil se až v parném létě. Teď se semtam něco objeví, zatím zvládáme bez kortikoidů (ťukťukťuk).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
m86
497
28.12.13 20:27

Děkuji všem. Cca od roku jí téměř vše, tak nevím, z čeho by to mohl mít… dávám mu taky probiotika, ale zlepšení nevidím :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5208
28.12.13 20:27

Ekzém mám leta. Mě pomáhá akorát moře a teď jsem objevila vitamíny v tabletkách, ale nevím, jestli to můžou i děti. A pak samozřejmě dieta a čas od času půst. Mastičky jsou jenom přídavek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20718
28.12.13 20:28

@m86 Nemusí to být jen jídlem. Může to být reakce např. na prach, plíseň, stres, prací prášek/aviváž nebo nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama