Atopický ekzém u batolete

28.1.20 12:01

Atopický ekzém u batolete

Dobrý den, dcera skoro 2 roky má suché a červené místečka po těle, které občas svědí když si je rozskrabe tak to má samozřejmě horší. Jedná se nejspíš o atopický ekzém. Můžete mi prosím napsat kdo máte stejný problém jakou kosmetiku u dětí používáte (krém, něco na koupání…) Mockrát děkuji a přeji hezký den :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1846
28.1.20 12:04

@Nikola.H93 syn ma taky, nejlepe dojit na kozni, at neco napise. Mame dve namichane masti od dr a do koupele pridavam olej linola, promastuji i mesickovou vazelinou z drogerky. Mydlo nepouzivam a jinou kosmetiku take ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
AvadaKedavra
28.1.20 12:09

Ovesná koupel Topnatur

• Nahlásit
  • Citovat
6235
28.1.20 12:10

Pořádně promazavat.
Něco může napsat i dětská Dr. Někomu vyhovuje modra Indulona.
Nenechat ho škrábat. Mít po ruce vždy mazadlo a když vidíš, že se škrábe okamžitě namazat.
U dcery jsem donesla indulonu i do školky a uč maže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13273
28.1.20 12:18

Do koupele přidávám odvar z vlocek, mažu bambuckym máslem, když je ložisko horší používám zinkovou mast od medarek.cz
Na kožní jsem syna nikdy nebrala, vždy se snažím to zvládnout přírodní cestou a naštěstí se nám daří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
653
28.1.20 12:18

Syn má čerstvě 3 roky a máme ten samý problém. Vyzkoušeli jsme toho už opravdu hodně a bez nějakého velkého úspěchu. Ale teď jsme koupili zn. Mixa Calming body balm Atopiance a za mě super, během týdne zlepšení tak, že nemá na sobě ani jedno suché místečko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13273
28.1.20 12:19

Musím dodat že ekzém má syn jen podzim/zima a to jen v malé míře (tuk, tuk)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15133
28.1.20 12:27

Syn má ekzém snad od narození, taková suchá ložiska, hlavně v zime se mu dělá vic. Chce to šetrnější praci prostředek, nedávám avivaz, žádné umělé materiály na oblečení (idealne jen bavlna, aspon to co se dotýká přímo těla), žádné pěny do koupele, mýdla apod, do vany dávám olejicek, od dr sme měli linolu, když nemam tak dám aspoň obyč dětský a po koupání se maže, dr doporučila lipobazi, ta má teď ale výpadek, tak mi v lékárně dali mast od linoly, udělá stejnou službu, ale můžeš mazat čímkoliv mastným bez parfemace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7407
28.1.20 12:32

@Nikola.H93 Musis vyzkouset, nasim detem dela nejlepe syndet (tuhe mydlo) Sebamed a na mazani suchych mist neco neprilis mastneho se zinkem, treba Sudocrem. Dulezite je obleceni z prirodnich materialu, povleceni taky (clovek by neveril, kolik detskeho povleceni je smesoveho s polyesterem), jidlo prumyslove nezpracovane, setrne praci a uklizeci prostredky. Zbytek si musite vyzkouset sami, kazdy to ma jinak. Nekomu pomuze zmenit jidelnicek, nekomu vubec, nekomu dela dobre leto, nekomu zima…nam treba delaji vylozene zle pripravky s ovsem, vsechny oleje a bambucka masla. Naopak nam nevadi treba bazenova voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 12:35

@Kriss Tina děkuji, ten olejicek mám, ale dcera byla zvyklá vždy si dát na houbick sprchový gel, má zatím od Hipp. Ano Lipobase má vypadek, Dr. Nám místo toho napsala Exicipial.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 12:35

@Kari-nka děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 12:37

@Elen8 mohu se zeptat kdy mažete tu zinkovou mast? Když je to ložisko suché, drsné a červené? docetla jsem se právě že se má mazat tou zinkovou masti a až vybledne promazavat. Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 12:39

@Hoa Mai děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5839
28.1.20 12:43

@Nikola.H93 rozhodne nemastit dokud je to cervene!!! Zinkovku (sudocrem) + hodne zelene zeleniny, omezit sacharidy, klidne i lepek, vejce, mlecne vyrobky. Opravdu vim, o cem mluvim. Akorat se to horsi a nemizi. Mam bohate zkusenosti u dcery. To jidlo apod. ma kazdy jinak, ale to mazani je opravdu tak. Nesmi se mastit.
Mrkni na stranky Very Zikove a kdyby jsi mela zajem, napis zpravu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
28.1.20 12:53

@Nikola.H93 Doktorka nám napsala Excipial a ekzém se zhoršil. Řekla nám pak, že co jednoho zachrání, může druhému škodit a že to musíme prostě zkoušet. Největší úspěch mělo domácí vepřové sádlo, syn se tím i rád mazal. Mazali jsme každý večer celé tělo, zarudlá místa častěji. Někomu zas ale mastné vyloženě škodí. Také je dobré vypozorovat, zda nevadí nějaké jídlo. Existují tabulky jídel, která obecně vadí a nevadí, ale je to opět velmi individuální. Oblečení a povlečení už se tu zmiňovalo. Nedráždivé oblečení a speciální oblečení proti škrábání mají na proalergiky.cz. Také škodí prašné prostředí. Synovi vadil pes. Naštěstí nebyl náš, ale jen známých na dovolené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama