ATP, AD a (ne)menstruace

Anonymní
19.1.21 16:22

ATP, AD a (ne)menstruace

Ahojky,
Mám takový dotaz. Mám už 16 dní zpoždění MS (těhotenství je opravdu vyloučeno). Beru antipsychotika Risperdal a antidepresiva Paroxetin (kvůli schizofrenii). Vím, že v přívalovém letáku jsou uvedeny poruchy menstruačního cyklu, ale tohle se mi zatím nikdy nedělo. Celých těch 16 dní mě bolí v podbřišku a na prsou.. Za jakou dobu byste to řešily s gynekologem? Možná vyvolávací injekce?..Přemýšlím, že tam tenhle týden zajdu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16439
19.1.21 16:39

Počkaa bych ještě 14 dní, jestli bude zlobit i ten další cykus no a pak bych zavolala psychiatrovi jestli teda upravit léky a po konzultaci s ním bych volala na gynekologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3807
19.1.21 16:45
@Anonymní píše:
Ahojky,
Mám takový dotaz. Mám už 16 dní zpoždění MS (těhotenství je opravdu vyloučeno). Beru antipsychotika Risperdal a antidepresiva Paroxetin (kvůli schizofrenii). Vím, že v přívalovém letáku jsou uvedeny poruchy menstruačního cyklu, ale tohle se mi zatím nikdy nedělo. Celých těch 16 dní mě bolí v podbřišku a na prsou.. Za jakou dobu byste to řešily s gynekologem? Možná vyvolávací injekce?..Přemýšlím, že tam tenhle týden zajdu.

Ahoj, Risperdal často zvyšuje hladiny prolaktinu a to může vést k poruchám menstruačního cyklu, včetně jeho vymizení. Já Risperdal taky brala a MS jsem tedy měla, ale zas mi teklo mléko z prsou. Jak dlouho ten Risperdal bereš? Já ho musela vysadit pak. Řešila bych to s psychiatrem i gynekologem. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 16:55

@Lollitka ahoj, beru ho 4 měsíce. Psychiatrička má v plánu mi udělat odběr krve právě na tu hladinu prolaktinu (za 14 dní). Ale bolí mě dost v podbřišku…

• Citovat
  • Nahlásit
3807
19.1.21 17:51
@Anonymní píše:
@Lollitka ahoj, beru ho 4 měsíce. Psychiatrička má v plánu mi udělat odběr krve právě na tu hladinu prolaktinu (za 14 dní). Ale bolí mě dost v podbřišku…

Tak to je dobře, že ti udělá odběry na prolaktin, já na nich byla už několikrát, protože jsem měla to mléko po vícero AP. A jinak ti Risperdal funguje? Zas ono je těžké najít někdy kompromis, mezi tím, jak lék účinkuje a mezi jeho NÚ, ale zrovna ten prolaktin není dobré mít zvýšený. Brala jsi i jiná AP? Fungovalo ti něco? Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.1.21 18:32

@Lollitka děkuju 😊 Jo jo, už hlasy moc neslyším, takže je jinak dobrý 😁 jinak ještě dotaz. Myslíš, že by mi mohl doktor píchnout vyvolávačku (v kombinaci s antipsychotikama).. Jsem totiž hrozně nateklá.. A tak. Prostě bych to potřebovala dostat.

• Citovat
  • Nahlásit
3807
19.1.21 19:00
@Anonymní píše:
@Lollitka děkuju 😊 Jo jo, už hlasy moc neslyším, takže je jinak dobrý 😁 jinak ještě dotaz. Myslíš, že by mi mohl doktor píchnout vyvolávačku (v kombinaci s antipsychotikama).. Jsem totiž hrozně nateklá.. A tak. Prostě bych to potřebovala dostat.

Tak to nevím, to je otázka asi spíše pro gynekologa a psychiatra. Já vyvolávačku nikdy neměla a to AP beru už 12 let, naopak mám MS vždy tak po 18ti dnech, což mě dost obtěžuje, ale HA brát nechci. Tak zkus zítra na gyndu zavolat a zeptat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat