Au-pair v ČR?

89
22.7.15 20:30

Au-pair v ČR?

Ahoj všem, dnes jsme s kamarádkou vedly diskuzi o au-pair. Víme, že spoustu českých holek vyjíždí do ciziny jako au-pair.
Je agentura co zařizuje pobyty v čechách? Existuje něco takového příp. máte někdo zkušenost? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.7.15 22:02

@Ademe2 zkusenost nemam, ale vzhledem k tomu, jak stedry je system k zenam jak v delce, tak penezum na rodicaku a moznosti si vybirat a take k „velikosti“ platu v CR bych predpokladala, ze ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
22.7.15 22:48

No mám pocit, že v Anglii rodinám na aupair přispívá stát. Myslím, že rodin, které budou mít na to, zaplatit aupairku bude málo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
22.7.15 22:58

Zajímavá otázka. Ale když frci filipínské hospodyně, proč by někdo nemohl hledat anglicky, spanelsky nebo finsky mluvící chůvu. Třeba. Jinak na netu jsem našla během minuty několik nabídek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.19 17:12

Ahoj:) mám dotaz ohledně au-pair v Čechách. Existuje něco takového? Možná najdu maminku, co má zkušenost… Moje představa je taková, že slečna/paní bude udržovat pořádek v domě, hoďku/dvě si pohraje s miminkem, ale hlavně.. 2×/3× měsíčně budu jezdit do zahraničí na cca 3 dny, potřebuji, aby mě v tyhle dny plnohodnotně zastoupila v péči o moje malé dítě (7 měsíců). Jsem s malou sama a prostě to jinak nejde, rodinu využít nemohu.

Anonym, protože je mi jasné, co některé napíšete :(

• Nahlásit
  • Citovat
487
7.9.19 17:45

Ahoj, zkus www.hlidacky.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.19 18:10

A odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.9.19 18:18
@Anonymní píše:
A odkud jsi?

Nejsem z Prahy, ale stejně by u nás slečna bydlela. Teď jsem našla stránky, kde zprostředkovávají chůvy a hospodyně z Filipín a Nepálu, to by bylo ideální..

• Nahlásit
  • Citovat
706
7.9.19 18:32

A proc nechces Češku? Co když bude muset s dítětem k doktorovi, domluví se ta Filipinka? Co zkusit nějakou chůvu babičku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6069
7.9.19 20:03
@Anonymní píše:
Nejsem z Prahy, ale stejně by u nás slečna bydlela. Teď jsem našla stránky, kde zprostředkovávají chůvy a hospodyně z Filipín a Nepálu, to by bylo ideální..

To bych nedělala, jak píše @Zuzaja, nedomluví se, kdyby bylo potřeba. Zahraniční kolegové, co uměli jen anglicky, měli velké potíže i v té Praze. Plno lidí má bohužel i dnes odmítavý postoj k cizincům a i když umí, mluvit nechtějí. A mnoho lidí, zvlášť ve zdravotnictví, neumí doopravdy. Volila bych Češku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.9.19 20:40

@Zuzaja @Lalelale mně by Česka samozřejmě nevadila :D ale která z vás /hypoteticky/ se ke mně nastěhuje, bude týden až 10 dní v měsíci nonstop s mým dítětem atd… a neřekne si o 100 tisíc?? Proto si myslím, že tyhle programy všude ve světě se dělají pro cizince, aby poznali něco nového atp. Náklady na chůvu vč. zdravotního by byly 30 tisíc, za to bych Češku asi nesehnala

• Nahlásit
  • Citovat
1096
8.9.19 11:42
@Anonymní píše:
@Zuzaja @Lalelale mně by Česka samozřejmě nevadila :D ale která z vás /hypoteticky/ se ke mně nastěhuje, bude týden až 10 dní v měsíci nonstop s mým dítětem atd… a neřekne si o 100 tisíc?? Proto si myslím, že tyhle programy všude ve světě se dělají pro cizince, aby poznali něco nového atp. Náklady na chůvu vč. zdravotního by byly 30 tisíc, za to bych Češku asi nesehnala

Hele, ony ty Filipikny zas tak levne nejsou. Castku uz jsem zapomnela, ale taky me to zajimalo a nakonec mi vysla vyrazne lip chuva (platim asi 20 tis/mes. za hlidani 3-4 tydne). Zjistis, ze chuva s obcasnym prespanim te vyjde o dost lepe. Ale na to prijdes sama :) Mam chuvu, ktera obcas prespava (u nas ne, nepotreduju to).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.19 22:26
@Anonymní píše:

Prosím kontaktujte mě, jestli nevadí ze mám malou dceru, která by byla semnou tak se mi líbí váš navrh a přesně něco takového jsem hledala. Nevím jak to tu funguje tak sem zkusím vložit e-mail a doufat ze se ozvete :blush:

S pozdravem Ziomek Nikola

edit adminom - osobný údaj - e-mail

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama