Audi A4nebo VW Passat?

672
16.7.19 16:06

Audi A4nebo VW Passat?

Ahojky,

plánujeme koupi vozu - jak je již výše uvedeno, Audi A4, nebo Passata, obojí combi. Jednalo by se o vůz 3,4 roky starý s nájezdem max 100k km. 2.0 TDi. Máte některá zkušenosti, doporučila byste? Ptáme se fakt všude a všude je to tak nějak půl na půl…Tak zkouším i tady, třeba se dozvím něco nového a zajímavého. :palec:

Díky moc za názory a přeji hezký den všem! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6867
16.7.19 16:30

Seat Leon ST FR se stejnym motorem.
Ale jinak brat pres Das Welt Auto. Audi kvalitnejsi interier, drazsi servis, za me o neco lepsi jizdni vlastnosti, Passat vetsi uvnitr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3065
16.7.19 16:35

Za me škoda octavia 1,9 TDI

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
16.7.19 19:04

@Safrik
To jsem přesně čekala že někdo napíše. Je jedno ze jsou to vylitane staré šunky, o interieru, jízdních vlastnostech a komfortu vězeňské lavice nemluvě. Český sen :D :D :D s těmito dvěma auty je od škodovky srovnatelný jedině Superb.

Jinak pro zakladatelku, Passat je o kus větší, bude i komfortněji naladěný než A4. A myslím že i servis bude levnější na Passata. Reálně můžu napsat zkušenosti maximálně s Fordem Mondeo, ale z gerenace kde nejmladší kusy jsou nyní 5-6 let staré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11592
16.7.19 19:07
@Janina B1 píše:
Ahojky,

plánujeme koupi vozu - jak je již výše uvedeno, Audi A4, nebo Passata, obojí combi. Jednalo by se o vůz 3,4 roky starý s nájezdem max 100k km. 2.0 TDi. Máte některá zkušenosti, doporučila byste? Ptáme se fakt všude a všude je to tak nějak půl na půl…Tak zkouším i tady, třeba se dozvím něco nového a zajímavého. :palec:

Díky moc za názory a přeji hezký den všem! :kytka:

To se asi takhle říct nedá - spíš bych obhlédnul konkrétní nabízené kusy, a bral ten zachovalejší resp. kombinaci zachovalosti/ceny. Pokud by líp vycházelo Audi, brát Audi, pokud VW, tak VW.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
16.7.19 19:10

@Prof. Farnsworth
Myslím že Audi líp vycházet nemůže, tam se priplaci za značku a punc jakože „luxusu“ ještě více, než u VW.
V této kategorii, tedy střední třídě, vychází mnohem lépe v poměru cena/výkon Mondeo, 508 nebo Insignie, jenže ne každý snese, že má doma „podradnejsi“ značku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
16.7.19 19:46
@NinaU. píše:
@Prof. Farnsworth
Myslím že Audi líp vycházet nemůže, tam se priplaci za značku a punc jakože „luxusu“ ještě více, než u VW.
V této kategorii, tedy střední třídě, vychází mnohem lépe v poměru cena/výkon Mondeo, 508 nebo Insignie, jenže ne každý snese, že má doma „podradnejsi“ značku.

Ahoj,
Tady preci (alespon u nas) nejde o podradnejsi znacku, slysela jsem prave o Audi, ze i lepsi vlastnosti, co se samotne jizdy tyce, Passat zase o malinko vetsi, ono opravdu to dopadne prave od konkretniho kusu.
Kazdopadne, u Audi se mi libi moc design a neni to o znacce, treba design interieru BMW se mi nelibi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
16.7.19 19:50

@Janina B1
Neříkám že u vás, ale hodně toto lidi řeší. Ve spolehlivosti už rozdíly nejsou, dneska se auta prostě vyrábí strašně moc podobně, takže je to spíš o štěstí na konkrétní kus.
Za sebe můžu říct, tam kde Passat do zatáčky musí pribrzdit, já s Mondeem projedu v plné rychlosti. Je neuvěřitelné, co to auto dokáže, co se jízdních vlastností týká. Na to jak je obří určitě. Takže pro mě vítěz střední třídy je Mondeo, ale jak říkám, jde o generaci vyrabenou do začátku roku 2014. Ty novější prý už na tom tak dobře nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
17.7.19 07:41
@Safrik píše:
Za me škoda octavia 1,9 TDI

Co maji porad vsichni s tema oktavkama? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35907
17.7.19 08:51

Ojeteho Superba. To je velke, krasne auto. levnejsi servis nez Passat ci Audi.
ci skoro novou Insignii, ta je krasna a jezdi skvele, malo zere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
17.7.19 09:22

Já vás chápu, dáváte jiné typy, ale tohle vše už jsme prošli - to Mondeo by bylo zajímavé, ale právě na ty novější generace už jsem nečetla takovou chválu.
Každopádně díky všem za tipy, ale když napíšu které z těch dvou doporučíte, tak mi pls nepište Octavii, nebo Superba, tyhle možnosti už jsme, jak jsem již napsala, prošli.

Díky moc! :kytka: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
17.7.19 09:47

@Janina B1
Já bych do Passata klidně šla, spíš než do Audi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
8.8.19 06:59

Tak vyhralo nove Mondeo. :-) Opravdu pomerove se muze srovnavat s Passatem v nejvetsi palbe a po zkusebni jizde - pani, ten podvozek je prima! Jako jsem nadsena, jestli mi jeste nekdo bude tvrdit, ze Ford a nekvalitni auto se spatnou bezpecnosti, asi ho vezmu na vylet. Diky za tipy. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6867
8.8.19 07:03

@Janina B1 Tak at dela radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
8.8.19 07:31
@Janina B1 píše:
Tak vyhralo nove Mondeo. :-) Opravdu pomerove se muze srovnavat s Passatem v nejvetsi palbe a po zkusebni jizde - pani, ten podvozek je prima! Jako jsem nadsena, jestli mi jeste nekdo bude tvrdit, ze Ford a nekvalitni auto se spatnou bezpecnosti, asi ho vezmu na vylet. Diky za tipy. :-)

Máme ho dva roky (kupovali jsme předváděcí vůz) náhon 4×4 a absolutně SUPER! 132 kw jede jako drak! Jezdíme hodně lyžovat, vyjeli jsme vždy všude :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama