Auto na úvěr a totálka

Anonymní
16.7.19 15:33

Auto na úvěr a totálka

Holky, poradite mi? Minuly tyden do me jedna pani napalila zezadu, tudiz jeji vina. Byl tu borec z pojistvny a pry totalka. Muj chlap je automechanik, takze jsme rekli, at nam poslou pojistne na ucet a ze o zbytek se postarame sami. Auto je na úvěr přes essox. Otázka je, dnes mi prišel dopis z Essoxu a predcasne ukoncene smlouve a ze chcou doplatit zbytek plus poplatek za predcasne ukonceni, ale nabizi tam moznost splatek a musim znovu pozadat o splatkac. Ale auto mi pritel opravi a budu ho dale pouzivat, nemuzu mit nejaky pruser nebo neco, kdyz jakoze uvedu ze je totalka u essoxu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16469
16.7.19 15:53

Proč zakládáš diskuzi na emiminu, místo toho, aby jsi zvedla telefon, zavolala na essox a na pojišťovnu a uvedla věci na pravou míru? Jo, vlastně, tady se ví všechno, že? :roll: Jo a zatajení takových informací je úvěrový podvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18221
16.7.19 16:08

Pokud to nezaplatis cele a pristoupis na splatky daji te fo registru :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 16:10

Stalo se mi to same, i kdyz asi 8 let zpatky. Cizi zavineni, moje totalka. Musela jsem doplatit leasing - i kdyz bez pokuty za predcasne ukonceni. A pak mi zustal vrak. Ten jsem prodala. Takze tipuju, ze ten vrak se doplacenim uveru stava tvym majetkem a je fuk, co s nim udelas, pokud s nim chces jezdit, tak musi mit technickou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.19 17:00

Do registru za to, že mi někdo naboural auto a vlastně to není moje vina? I kdyz už dva roky poctive splacim? 8o to je celý na hlavu :(

• Citovat
  • Nahlásit
45462
16.7.19 19:00
@Anonymní píše:
Do registru za to, že mi někdo naboural auto a vlastně to není moje vina? I kdyz už dva roky poctive splacim? 8o to je celý na hlavu :(

tohle essox vůbec zajímat nebude. On vidí jenom auto na totálku, čí to byla nebo nebyla vina, je tady fuk. Komunikuj s nimi, popř. s pojišťovnou, měli by ti všechno vysvětlit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18221
16.7.19 19:06
@Anonymní píše:
Do registru za to, že mi někdo naboural auto a vlastně to není moje vina? I kdyz už dva roky poctive splacim? 8o to je celý na hlavu :(

No ted ti vystavili fakturu s datumem uhrady a tu nezaplatis :nevim: Splatkovy kalendar ti nabidnou, ale uz to jde do registru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1196
16.7.19 19:07

Jak někdo dneska může mít auto na úvěr (nemyslím teď když si peníze půjčí neucelove) bez havarijky na celou částku? To je risk jako blázen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16469
16.7.19 20:08
@Anonymní píše:

Ale ty máš ty peníze z likvidace použít na doplacení úvěru, to máš i v úvěrové smlouvě. Nahlavu je to, že si je chceš nechat. Auto oprav za svoje a úvěr doplať tak. Příště si uzavři i havarijní pojistku s přímou likvidací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1196
16.7.19 20:12

@Janli
Jak znám pojistovny a co jsem slyšela o těchto účelových půjčkách na auto, možná ji pojistné plnění ani na pokrytí zbytku půjčky stačit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11587
16.7.19 20:15
@Anonymní píše:
Holky, poradite mi? Minuly tyden do me jedna pani napalila zezadu, tudiz jeji vina. Byl tu borec z pojistvny a pry totalka. Muj chlap je automechanik, takze jsme rekli, at nam poslou pojistne na ucet a ze o zbytek se postarame sami. Auto je na úvěr přes essox. Otázka je, dnes mi prišel dopis z Essoxu a predcasne ukoncene smlouve a ze chcou doplatit zbytek plus poplatek za predcasne ukonceni, ale nabizi tam moznost splatek a musim znovu pozadat o splatkac. Ale auto mi pritel opravi a budu ho dale pouzivat, nemuzu mit nejaky pruser nebo neco, kdyz jakoze uvedu ze je totalka u essoxu?

Pokud nehodu zavinil někdo jiný, měla by se škoda hradit z jeho povinného ručení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5998
16.7.19 20:18

To auto je na úvěr, nebo na leasing? Jestli na úvěr, tak je vaše a je vaší věcí, co s tím autem uděláte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1196
16.7.19 20:22

@Ivan PPZ
Pokud ji Essox kvůli totalce ukončil a sesplatnil smlouvu, pak jsem to pochopila tak, že je to účelový úvěr na auto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 06:28

Ano, přesně. Splácím auto a jsem pouze provozovatel než to splatím.

• Citovat
  • Nahlásit
1196
17.7.19 08:36
@Anonymní píše:
Ano, přesně. Splácím auto a jsem pouze provozovatel než to splatím.

Pak tedy peníze z plnění musí dostat Essox, a modlila bych se že to bude stačit na doplacení úvěru. Příště u uceloveho úvěru na auto určitě uzavřít havarijku, na celou částku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama