AUTO - kupní smlouva?

Anonymní
2.6.21 09:31

AUTO - kupní smlouva??

Ahoj,

plánujeme koupi ojetého auta, prodejce nám však nechce podepsat kupní smlouvu, dle jeho slov stačí faktura, kde je vin vozu?

Co vy na to???

Dát od toho ruce pryč?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9010
2.6.21 09:33

Trvala bych na smlouvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 09:35

@JancaS84 a důvod, prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
850
2.6.21 09:38

Dát od toho ruce pryč, s fakturou to podle mě ani nepřepíšou, všude chtěj kupní smlouvu,…měla bych strach, že je to nějaká černota, když je pro ně smlouva problém :nevim:
Vinko je myslim jakoby ve spodnim rohu čelního skla u řidiçe, aspoň to teda mělo auto na který jsme koukali my, jinak je napsany v techničáku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 09:40

@Nickjmeno auto jsme nechali prověřit pomocí vin v Cebie, je zde vybavení, počet majitelů, stáří, havarovanost, úpravy… zdá se vše v pořádku. Včetně právních vad.

Ale například tam nejsou (logicky) skryté vady, zatímco ve smlouvě ano.

• Citovat
  • Nahlásit
9010
2.6.21 09:43
@Anonymní píše:
@JancaS84 a důvod, prosím?

Tak třeba pro to, že se tam můžou napsat závady. Podmínky odstoupení od smlouvy. Kvůli přepisu jak je psáno výše. No prostě by mě to smrdelo. My sme delali kupní smlouvu i na auto za 10tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 09:46

@JancaS84 Většina vad je sepsána v Cebii (jen ne vady skryté). Ale jde hlavně o přepis.

• Citovat
  • Nahlásit
6565
2.6.21 09:48

A jaký ma důvod prodat auto bez kupní smlouvy? To jsem ještě neslyšela teda. Prostě buď kupní smlouvu nebo nic. K čemu ti je hola faktura.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 09:54

@mackA159 že prý není nutná ze zákona, je zbytečná a všechno lze napsat do faktury.

• Citovat
  • Nahlásit
6565
2.6.21 09:54
@Anonymní píše:
@mackA159 že prý není nutná ze zákona, je zbytečná a všechno lze napsat do faktury.

Jestli ti jde pouze o prepis, tak zavolej na evidenci vozidel na urad, a tam ti to reknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 10:02

@mackA159 jde mi o to nekoupit si auto ve špatném stavu a pak ho nemoc „reklamovat“ u prodejce. A samozřejmě i o přepis

• Citovat
  • Nahlásit
6565
2.6.21 10:12
@Anonymní píše:
@mackA159 jde mi o to nekoupit si auto ve špatném stavu a pak ho nemoc „reklamovat“ u prodejce. A samozřejmě i o přepis

Trvej na smlouvě..nedá? Tak nashledanou, aut je mraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20778
2.6.21 10:18

Tak kupní smlouvu opravdu nepotřebuješ, tu lze uzavírat i ústně a upřímně, je to spíš v neprospěch prodávajícího, protože ti tam nemůže vypsat žádné vady a smluvní podmínky. Nicméně, pokud není podnikatel, tak ti těžko fakturu vystaví a na doklad o zaplacení ti těžko bude něco dopisovat. Já bych se na to vykašlala, je to de.bil a od takových utýct stokiláků daleko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21553
2.6.21 10:29
@Anonymní píše:

Blablabla, bez kupní smlouvy nebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 10:38

@Janli Jedná se o podnikatele. Prý v případě firmy či podnikatele není smlouva nutná. Že prý ji nahrazuje faktura.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat