Dobrá práce X druhé dítě

Anonymní
1.6.21 13:02

Dobrá práce X druhé dítě

Řešily jste také takové dilema? Jak jste se rozhodly?
Mám práci, kterou jsem vždy chtěla dělat, dobře placenou, baví mě. Jenže mám smlouvu na dobu určitou a už mě na tuto pozici po mateřské dat nemusí. Další je i finanční stránka - hypotéka, nebudeme si moc dovolit dovolené u moře, zda by jsme obě děti dokázali velmi dobře zabezpečit. Je teď náročná doba, jsou kladeny vysoké nároky (jak na dospěly, děti).
Dítě by jsme chtěli, aby syn nebyl sám a měl sourozence. Zajímavý je, ze se ve čtyřech letech začal ptát kdy bude mít bratricka? :think:
Prosím Vás, kdo jste byl také v této situaci?
Děkuji za zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.6.21 13:10

Já jsem byla ve stejné situaci a nakonec teď čekám třetí dítě :mrgreen: Svojí práci zbožňuju, chodím tam moc ráda, těším se tam, ale rodina je mi přednější a já už mladší taky nebudu. Samozřejmě mě mrzí, že o místo přijdu, a že se tam už nevrátím (určitě), ale říkám si, že to tak mělo být (cíleně jsme se nesnažili, nechali jsme to náhodě) a já věřím, že budu spokojená i jinde :)

• Citovat
  • Nahlásit
64269
1.6.21 13:18

Já do toho šla, i když návrat po rodicaku určitě nebude jednoduchý, navíc to teď mám 200 km daleko. Ale tak co.. Za pár let může být vše jinak, děti mají přednost. Na dovolenou u moře se dá jezdit později, to pro mě není konec světa :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792

Byla jsem v podobné situaci před prvním těhotenstvím. Výborné místo, tři roky po vyhraném výběrovém řízení se mi ani na mateřskou nechtělo. Ale děti jsem chtěla a to vyhrálo. Vracela jsem se v necelém roce dcery na částečný úvazek (hlídala babička), postupně plný, ale už to nebylo ono. Teď už jsem čtvrtým rokem doma s dalšími dvěma dětmi a vím, že už se tam nevrátím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5916

Vybrala jsem si 2. Dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21603

To si musíš rozhodnout sama jestli je pro tebe důležitější práce nebo dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
1.6.21 13:24

2. dítě… Jako ještě není na světě, ale já si myslím, že až mi bude 80 a budu sedět nejde v tom duchoďaku, asi nebudu vzpomínat a to, jak to bylo super v kancelari, ale budu se těšit, že to dítě třeba přijde na návštěvu. Možná něco jiného je to u takových těch povolání s posláním, lékař, vědec atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
1.6.21 13:24

Já se tenkrát taky rozhodla pro druhé dítě…ten mateřský cit byl halt silnější ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3497
1.6.21 13:25
@Santa Juana píše:
2. dítě… Jako ještě není na světě, ale já si myslím, že až mi bude 80 a budu sedět nejde v tom duchoďaku, asi nebudu vzpomínat a to, jak to bylo super v kancelari, ale budu se těšit, že to dítě třeba přijde na návštěvu. Možná něco jiného je to u takových těch povolání s posláním, lékař, vědec atd.

jojo, přesně tak, souhlasím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
1.6.21 13:41

Druhé ano, já teda makám sama na sebe, byť s druhým to je zahul. Ale třeba v této situaci myslet na třetí, tam bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
1.6.21 13:45

To je o prioritách. Práci mám ráda, ale hlavní jsou v životě děti. Nechtěla jsem, aby byl syn jedináček. Když jsou děti větší, dá se stíhat aspoň občas pracovat. Mně to pro štěstí stačilo, že jsem neřešila celý den jen hřištè a pleny.

S financemi vám nikdo neporadí. To moře bych byla ochotná obětovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
1.6.21 13:57
@PETRAKIM píše:
Druhé ano, já teda makám sama na sebe, byť s druhým to je zahul. Ale třeba v této situaci myslet na třetí, tam bych do toho nešla.

Podnikání bych řadila do skupiny „práce s posláním“. Člověk přece jen něco buduje, něco svého, a častokrát to dítě znamená, že musí všechno nebo velkou část zahodit, hlavně klientelu. Ale makat na úspěch někoho jineho, na místě, kde může být kdykoli vyměněn… to vítězí dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31941
1.6.21 14:27
@Anonymní píše: Řešily jste také takové dilema? Jak jste se rozhodly?
Mám práci, kterou jsem vždy chtěla dělat, dobře placenou, baví mě. Jenže mám smlouvu na dobu určitou a už mě na tuto pozici po mateřské dat nemusí. Další je i finanční stránka - hypotéka, nebudeme si moc dovolit dovolené u moře, zda by jsme obě děti dokázali velmi dobře zabezpečit. Je teď náročná doba, jsou kladeny vysoké nároky (jak na dospěly, děti).
Dítě by jsme chtěli, aby syn nebyl sám a měl sourozence. Zajímavý je, ze se ve čtyřech letech začal ptát kdy bude mít bratricka? :think:
Prosím Vás, kdo jste byl také v této situaci?
Děkuji za zkušenosti

Myslím, že 99,9% ti napíše, že si vybralo druhé dítě a jsou spokojené :lol:

Já jsem si vybrala jedno dítě a jsem spokojená, ale málokdo se k tomu přizná :lol:
Nikdo ti nenapíše, že chtěl jendno dítě, protože je to jednodušší, protože si mohou víc užívat, plnit sny, cestovat a žít ve větší pohodě, protože by vypadal jako hrozný sobec :mrgreen:

Ale je to tak. Nechtěla jsem běhat z kroužku na kroužek, řešit dětské nemoci, X různých problémů, peníze…

S jedním dítětem si mateřství užívám, se dvěma už by to na mne bylo moc. Ale jsou holky, co to na ně moc není a chtějí třeba čtyři. To ty sama víš, jak to máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76795
1.6.21 14:35

Já chtěla 2 děti, a zároveň zůstat v kontaktu s prací, takže jsem se rychle vracela na částečný úvazek a prosadila si HO ve firmě, kde do té doby byl problém i posun začátku pracovní doby o půl hodiny a druhé dítě pořizovala taky v rychlém sledu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
1.6.21 14:42

Ta otázka není vůbec zajímavá, děti to vidí kolem sebe a pak chtějí sourozence taky,…práce bude vždycky nějaká, šance na dítě ne, postupem času a pohodlnosti dost klesá.
Musíte si prostě vybrat, jestli chcete druhý dítě nebo pohodlnost - na to taky není vůbec nic špatnýho, teď řešíte hypotéku, pak to bude až splatíme auto, až opravíme barák, až z toho bude mít první dítě víc rozumu, vždycky se najde nějaký „až“ až nakonec zjistíte, že už je na další dítě pozdě, takže si to rozhodněte co nejdřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat