Autoškola - kolaps

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danieljan
Povídálka 24 příspěvků 11.12.17 22:04
Autoškola- kolaps

Zdravím,
mám menší potiz a zajímalo by mě jestli někdo neměl podobný problém.

Jde o to, že celá Autoskola mi jde víceméně dobře. Nedělám závazné chyby, nic co by byl nějaký velky problém. Cítím se uvolněné, nemam problém s provozem, nemam strach…

Nemam strach sednou za volant, provozu, ničeho s tím spjaté. Trénovala jsem v autě, i bez instruktora, takže mi nedělá ani problém jezdit bez záchrany (bez pocitu, ze ten vedle to muže zastavit).

Ale v momentě, co nastane doba zkoušky, tak mi začne pumpovat srdce, dny předem zvracim, nespim a neudělám to!

Komisař mi řekne, ze mám dokoupit jízdy, ze to neumím, ale instruktor, že to není třeba, i kdybych si odjela znovu stejný počet jízd, tak to nic nezmění. Protože před zkouškou jezdím dobře.

Nenapadá vás, čím by se člověk mohl uklidnit, ale aby to neovlivnilo moc vnímání? Meduňka a podobne napomáhají.

Děkuji moc za přečtení. :)

(Není to můj profil, proto jiný rod. :))

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 11.12.17 22:16

@Danieljan ja sem na tom nyla dost podobne. Jak prislo na zkousku, uz pri startovani mi uplne vibrovaly ruce, myslela jsem ze omdlim.. ale ja to mam celkove (u statnic jsem myslela, ze me odvezou, pritom sem umela ucebnice nazpamet)… no napoprvy mi to nedal - nejista jizda, napodruhy to bylo to samy, ale jel se mnou diky bohu stejnej komisar, a dal mi to.. ale sem tele, jinak se jizdy vubec nebojim.. proste stres.. neporadim, ale nejsi sama :hug:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 11.12.17 22:33

Zní to dost blbě, ale jedna kamarádka, která na tom byla dost podobně, to zvládla až tehdy, když jsme si před tím zašly na oběd a daly si dvě dvojky vína :lol:.

Danieljan
Povídálka 24 příspěvků 11.12.17 22:34

@Kolarkaa To je to, já prave nikdy neměla stres podobného ražení. Jsem flegnatik, takže maturita, zkouskove…

Na mě nemá vliv, ale tohle stále přetrvává. Kdyby to bylo poprve, ale ta první zkouška byla špatná a ta další ještě horší. :D

A v momentě, kdy mám pocit, že to ze mě spadlo. Tak najednou začnu slyšet tlukot srdce na spancich, začínám koktat, třas rukou. Po poslední mě pak zbytek dne brněla ruka a vše mi padalo.

Začínám si připadat jako blázen, kdybych věděla, že na to nemam, tak přestanu. Ale jediný, co mi v tom stojí je tenhle stav, který nikdy dřív nebyl. :D

Heivka
Závislačka 3137 příspěvků 11.12.17 22:38

Tohle měla kamarádka na VŠ u jednoho nepříjemného doktora který má pověst absolutního hovada. Nakonec jí pomohl psycholog, který jí poslal k psychiatrovi s doporučením na nějaké uklidňující léky, nakonec tu zkoušku dala za 2- (nejlepší výsledek z ročníku). Ale nevím, jestli se s něčím takovým může za volant. Z přírodních řešení pomáhá kozlík lékařský, nejlíp fungují lisované kapsle.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 22:59

@Danieljan mám to stejně a nevidím východisko. Už mám za sebou 3× zkoušky a nic.

Tunrida
Hvězda diskuse 47443 příspěvků 11.12.17 23:04

Za mě to teda teda krapet schází respekt z auta a provozu. Ale možná mi to tak jen přijde.
Zkoušela sis o tom třeba promluvit s instruktorem? Nebo i s tím komisařem. Oni působí dost přísně. Třeba by ti pomohlo, kdybys s ním prohodila pár slov jen tak o ničem. Mě teda sám komisař uklidňoval, když viděl, jak se klepu.
Rádio vám v autě hraje? Aspoň potichu.
Neudělala jsi proč? Byly nějaký chyby?
Hlavně si, prosím tě, nedávej víno :roll: Nevím, jak kdo jinej, ale já teda cítí hladinku po jedny skleničce, po dvou jsem opilá :roll: A kdyby na to přišli, další zkouška se několik let konat nebude.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.17 23:16

To je divné, pokud si ty i instruktor myslíte, že jezdíš dobře, tak by to přítomnost komisaře neměla ovlivnit. Tak jedině výměna komisaře, jinak :nevim:.

Danieljan
Povídálka 24 příspěvků 11.12.17 23:23

@Tunrida tím, ze nemam strach nemyslím, že nemam respekt. Ale to, že se neklepu z toho, že vyjedu. Tím jsem jen chtěla upozornit na to, že ze samotného řízení strach nemam, takže to není příčina.

Chyby byly, byl důvod proč mi to nedat. Ale ty chyby byly způsobené hlavně tím, že jen nastane zkouška, tak mám pocit, že se do minuty slozim nebo minimálně pozvracim. Jsem naprosto křečovitá, vše se klepe, mám problémy se zaostřenim, protože se nedokážu uklidnit, chcipa mi to, protoze se mi naprosto klepe noha. Žádný z tehle problému jindy nemam, jízdy mimo zkoušky jsou v pořádku, ale jakmile nastane zkouška, tak je to cele na spadnutí.

A pak si domluvím jízdy navíc, jsem naprosto v pohodě a nemá mi co vytknout. :D

Rádio na zkoušky v autě vůbec není a je tam hrobove ticho, až na instrukce a klepani propiskou o desky, mlaskani a podobne zvuky, které jdou od komisaře vzadu. Instrukor z autoškoly za celou jízdu neřekne ani slovo, ti dva mezi sebou taky ne…

sarusa4
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 11.12.17 23:33

Mám to takhle při každé zkoušce. Autoškola jízdy až napočtvrté. Předtím jsem jezdila už docela dobře. Ale mám to i jindy, když na něčem záleží. Taky mi tluče srdce až v krku, ve spáncích. A zbytek těla nespolupracuje. :cert: :mavam: Měpomáhá jedině, když mi na tom zas aš tak nezáleží nebo si to aspoň vsugeruju, ale to se fakt těžko udělá.

Lendeš
Kelišová 5304 příspěvků 11.12.17 23:36

@Danieljan Při stresu je dobré doplňovat hořčík a vitamin B6, takže tím můžeš začít, tím nic nezkazíš. A jinak zkoušej různé relaxační techniky, třeba ti něco bude dobře fungovat.

Jedna technika, kterou můžeš zkusit ty dny před zkouškou, když nemůžeš usnout je, že si zavřeš oči a vizualizuješ si v hlavě jak všechny ty věci, co tě stresují kolem zkoušek dáváš do kufru (představíš si, že tam dáváš třeba učebnici z autoškoly nebo klidně volant apod.), pak kufr v hlavě zavřeš, zamkneš a odneseš ven z ložnice, někam ho uložíš a řekneš si, že si ho tam vvyzvedneš tehdy a tehdy až ty věci budeš potřebovat.

Pak je třeba technika na zkoncentrování a uvolnění těsně před nějakou stresovou situací. Posadíš se třeba na židli, zavřeš si oči a postupně si uvědomíš všech 5 smyslů. Nejdřív hmat - zatlačíš třeba nohama do země, uvědomíš si, že máš ruce položené na nějakém povrchu, že se třeba opíráš zádama o židli. Pak chuť - prozkoumáš, jestli ti zůstala v puse nějaká chuť posledního jídla, pití, žvýkačky. Pak čich - uvědomíš si jakou vůni zrovna cítíš. Pak promrkneš očima a uvědomíš si co jsi viděla, kolik barev… A pak se zaposloucháš jaké zvuky slyšíš.

Pak mě ještě napadá na rychlé uvolnění můžeš zkusit cvičení, kdy propneš a uvolníš jednotlivé končetiny, můžeš se zavřenýma očima. Nejdřív zatneš/propneš jednu ruku až po konečky prstů, aby cítila to napětí, pak úplně uvolníš. Pak druhou ruku, jednu nohu, druhou nohu, pak celé tělo a uvolníš a soustředíš se při tom, abys hlavně nezapomněla uvolnit oblast krku a ramen.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 12.12.17 00:25

Ja na prvni pokus mela komisare idiota. Jela jsem celou jizdu v pohode a na konci na me usil takovej malej chytak a neprosla jsem. Instruktor nadaval, ze jiny komisari by mi to stopro dali. Ale prvni neuspech me vyklepal natolik, ze jsem to ve finale dala az na ctvrty pokus, ty dva predchozi mi to nedali kvuli nejiste jizde. U ctvrteho pokusu jsem dostala super komisare, kterej se mnou pred zacatkem kecal. Hodila jsem se do klidu a zajela to bez problemu. Fakt se zkus s tim komisarem vzdy skamaradit obrazne receno, treba to pomuze.

kyslík
Kecalka 171 příspěvků 12.12.17 00:32

To, co psala @sarusa4, mi opravdu pomohlo (sice u jiného typu zkoušky, ale pomohlo) - vsugerovat si, že o nic nejde, že si jen tak jedeš, vlastně pohoda, normální jízda jen s instruktorem, úplně zazdi komisaře vzadu, jakože tam prostě není. Vím, že je to těžký takhle mozek skutečně přesvědčit, chce to soustředění a fakt přesvědčivost vůči sobě samé :-), třeba by nějak pomohl i psycholog. Ale asi je pak třeba i těch několik dní předem už sama sebe přesvědčit, že za těch pár dní je to jen další obyčejná jízda, nic, na co bys měla myslet několik dní předem.
A samozřejmě držím palce!

Verun83
Echt Kelišová 8693 příspěvků 33 inzerátů 12.12.17 04:55

Argentum nitricum akh bych nasadila treba tyden pred zkouskami, k tomu bachovky prvni pomoci, bachovky na noc na utlumeni myslenek.

araw
Neúnavná pisatelka 16597 příspěvků 12.12.17 07:25
@Bandii píše:
Zní to dost blbě, ale jedna kamarádka, která na tom byla dost podobně, to zvládla až tehdy, když jsme si před tím zašly na oběd a daly si dvě dvojky vína :lol:.

To si doufam delas prdeeel, jinak to je na pest. chlast za volant nepatri a zak pod vlivem by mel mit dozivotni zakaz si rp udelat :zed: :poblion: :poblion: :poblion:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >