Až moc zlé krve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.04.18 20:07
Až moc zlé krve

Ahoj holky. Strašně ráda bych se vám tu vypsala a zároveň potřebuji radu. Jde o náš vztah s matkou. Je mi 21 a bydlím stále u ní v bytě a pravidelně ji platim 4 000 za nájem a já si nemohu pomoci, ale přijde mi to moc. Mám stálou práci a slušné peníze, ale mám třísměnný provoz a díky tomu jsem vesměs víc v práci, než doma. V létě třeba věčně někde venku a já prostě nevím, co s těma korunkama dělá. Jsem hubeňoučká a tolik neprojím, vodu neprotočim, neprotopim.. Vesměs jak kdybych jí dávala nějakých 130,– za den a při mých směnnách je to blbost. Má přítele od kterého si bere desítku a když u nás bydlel bratr, hradil jí stejně peněz co já, takže to je 18 000.. jako celá výplata. Začala jsem si i shánět pronájem, protože tady je to k nevydržení. Od mé puberty, kdy jsem začala mít svou hlavičku je náš vztah hrozně těžký. Remcá mi do partnerů, kamarádů či kamarádek, stále se jí něco nelíbí, podceňuje mě, sráží mě, je hrozně proměnlivá a zvládne změnit názor z hodiny na hodinu, nemluvě o tom jak mi nadává. Dokázala mi říct „čubko“ za rozlitý jogurt, při hádkách jaká jsem kráva a coura, když se jdu bavit a vrátím se k ránu domů. měsíc zpátky mě i proklela s karmou :zed:. Kdykoliv řeknu svůj názor a co se mi nelíbí, ona hned vidí, že ji kritizuji a už obvolává mou babi a taťku (který s náma od mých 3 let nežije), které potom doma věčně pomlouvá. Pořád tvrdí, že doma nic nedělám, přitom kdykoliv mi řekla, držela jsem hubu a krok, dnes už jdu sama od sebe a ještě si to smutně musím nahrávat nebo fotit, abych to měla „černé na bílém“, až zase bude takovéhle nesmysly vykládat. Při každé naší hádce jsem se rozbrečela a ona city neprojevila, ječela na mě i když nám předminulý týden umřel pejsek. Nikdy se mi neomluvila, neuznala chybu, neobjala mě a nebyla tu pro mě, když se mi něco dělo, s láskou, či ve škole. Neměla jsem problémy, nebyla jsem vyvrhel, ale chodila jsem občas i za školu, protože jsem byla mladší a měla jsem své těžké období a tenkrát si vzpomínám že když má třídní mluvila s matkou o tom, jestli se něco neděje, že jsem často doma, tak ne aby tu pro mě máma byla, ale ječela na mě a byl oheň na střeše. Nikdy si semnou nesedla a neučila se semnou, dnes mám maturitu, sice napotřetí, ale mám ji a jsem na sebe pyšná. Nefetuju, nechlastám, nekouřím, jsem slušná mladá dáma, vydělávám si a mám kolem sebe skvělý lidi a nechávám si radit od mé kolegyně, která je také matkou dospělého syna. Jak se říká.. „rodinu si nevybereš, přítele ano“. Když jsem před ní plakala a viděla mě s nateklýma očima, řekla, že jsem chudinka a stydím se sama za sebe, přitom jsem brečela jen kvůli ní, kvůli tomu, jak mě psychicky deptá. Nejraději by mi chodila do účtu, hrabala se mi ve věcech a diktovala mi každý můj krok. Řekla mi, že mě chce mít takovou, jakou mě chce ona. Za posledních 14 dní, co jsem se vzepřela, tak se začíná vysmívat. Po včerejším hovoru, kdy jsem ji požádala, aby se mi nehrabala ve věceh, že mi to vadí, tak vzápětí jsem byla sprostej parchant.. řekla jsem ji „aha, okej mami, tak si užíj práci a ahoj. Vytípla jsem jí to a přišla mi smska, že se stydí za to, jak mě vychovala a že jsem zrůda. :nevim: je to hrozná manipulátorka.. dnes už mě i děda odsoudil. Mám babičku z máminy strany, dědu a babi z tátovo strany a tátu, kteří tu pro mě jsou. Jsem vděčná za to, že mě tu nechala 21 let bydlet a měla jsme střechu nad hlavou, jídlo, oblečení, ale psychicky mě od střední strašně deptala. Jsem hloupá, pitomá, blbá nána, co nic nedokáže, co jednou přileze a bude ji prosit o odpuštění a klepat ji na dveře a brečet. Pořád jak si nabiju držku a já už došla do takové fáze, kdy to tu nezvládám.
Potřebuji odejít a odejdu. Chtěla jsem si hned po odstěhování zablokovat číslo a prostě ji odstřihnout, ale pořád mám nějaký pocit viny, strach. Nechci se cítit jako nějaký nevděčný parchant. Jednoduše se se svoji biologickou matkou necítím dobře a bere mi to síly. Raději bych byla v okolí lidí, se kterými se cítím opravdu šťastná a ty lidi kolem mě jsou. Nevím co dělat, potřebuji dýchat a je mi vedle ní špatně. Asi mám v sobě jakýsi blok vůči ní, došlo to do nějaké zlé fáze.. do fáze, kdy ji do života už nechci zahrnovat.. snažila jsem se s ní i posadit a vše si s ní říct, ale prostě se u toho zvedala, ječela a šla z ní šíleně nagativní energie a skákala mi do řeči, jakmile se jí něco nezamlouvalo, nevyslechla mě.. pořád jsem se jen ptala "můžu, můžu“ v mých 21 letech. Úplně se za sebe stydím, jak semnou manipulovala. Nevím co s tím, nevím, jak se zachovat, až dostanu byt. Pořád nad tím přemýšlím a už nevím co je a bude správné..

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4499 příspěvků 26.04.18 20:10

Ostěhuj se a neřeš to. Nevyhraješ.
Jinak mně nepřijde 4tis za měsíc moc. To dáš kdekoli jinde a nikdo nebude řešit, jestli tam opravdu jsi a nebo chodíš do práce.

lachtanice86
Kelišová 5255 příspěvků 26.04.18 20:11

Když půjdeš do podnájmu budeš platit mnohem víc a taky tam nebudeš. Ale očividně potřebuješ vypadnout pryč

Netopirek
Kelišová 7375 příspěvků 26.04.18 20:18

Odstěhuj se, ale příprav se, že tě to bude stát daleko víc. Jak za nájem, tak jídlo, drogerie…

inkakřivák
Extra třída :D 11862 příspěvků 26.04.18 20:19

Odstěhuj se a uvidíš, co tě to bude měsíčně stát.

Markéta80
Hvězda diskuse 38234 příspěvků 26.04.18 20:25

Odstěhuj se, za ten klid to fakt stojí. Jen 4000 není tolik- bydlení, strava. To si připrav mnohem víc ale ten svatej klid :palec:

terinka4444
Hvězda diskuse 65100 příspěvků 26.04.18 20:26

Jo, tak až najdeš pronájem, kde ti i s papáníčkem pro hubené tělíčko budou stačit 4000 na měsíc, tak dej vědět, nastěhuju se vedle, to by se mi taky líbilo.

laducha
Generální žvanilka 21192 příspěvků 26.04.18 20:26

Syn mi přispívá 5 tisíc, což je polovina částky na bydlení (8.257), necelá tisícovka je na jídlo. Já dávám do placu celou výplatu, ušetřím jen minimálně (on NIC :cert: ). Má o něco vyšší plat, než já. Vlastně ho „dotuju“, protože projí daleko víc.
Taky se mu to nelíbilo, ale klidně to může zkusit někde sám :P. A možná mu ani celá výplata nebude stačit 8) Bude si muset prát, vařit, nakupovat…tohle všechno nemusí.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 20:35

laducha
Generální žvanilka 21192 příspěvků 26.04.18 20:27

Já bych s rodiči nebydlela, odstěhuj se a máš to. Bude Tě to stát daleko víc, ale budeš mít klid ;)

Terdie
Stálice 53 příspěvků 26.04.18 20:28

@Netopirek zapomněla jsem zmínit jeden fakt a ten je, že už si dneska platím za tyhle věci sama, jelikož si vydělávám. Nevím do čeho mi je zahrnuje. Ještě jsem od vrstevníků neslyšela nikoho, že by doma dával víc jak 2,5.. a nebo, že jim něco z toho spoří, jsou to vlastní rodiče, ne cizí lidi. Ale samozřejmě, ty peníze jsou vesměs vedlejší. Jen to nepobírám od vlastní mámy. Sháním byt od města, které jsou o dost levnější :-)

Limi123
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 26.04.18 20:32

4 tisice je malo, navic, pokud chapu, doma jeste obcas jis?

Pokud na to mas prostredky, odstehuj se, v tomto veku uz by deti s rodici bydlet nemely, vetsinou to nedela dobrotu. Uvidis, ze se pak vase vztahy nejspis zlepsi.

To, ze prispivas na domacnost, kdyz pracujes, mi prijde naprosto normalni.

Roker
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 26.04.18 20:33

Málokdo si uvědomí, kolik síly nás stojí nevyřešené rodinné problémy, a jak z nás dovedou hlavně matky, vysávat životní energii, aniž by si toho byly vědomy.

Pokud “dostaneš byt”, tedy nevím od jakéo dárce ani v jaké lokalitě, tak se odstřihni a k matce zajdi na návštěvu. Ideální řešení, ale pro tebe nereálné.

Sice pochybuji, že matce platíš nájem 4000,– (nemáš nájemní smlouvu a 4000 je spíš příspěvek na domácnost než nájem), ale pokud na to máš, zkus měsíc bydlet jinde na vlastní pěst, klidně na ubytovně nebo u přítele a uvidíš, kde ti bude líp…

Co víc chceš slyšet? Kdybys mamánek nebyla, tak v 21 už bys za sebou zkušenost samostatného bydlení měla.

Příspěvek upraven 26.04.18 v 20:35

poučená
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 26.04.18 20:35

Jsi dospělá, vyděláváš si, tak co řešíš? Bydlet samostatně a sama o sebe se umět postarat je přece normální.

Ale s matkou se ve zlém nerozcházej. Ono až jednou sama budeš mít děti, tak zjistíš, co teď ještě nevíš. Mamince pěkně poděkuj. Však jen díky ní jsi na světě. Maminku si poneseš po celý svůj život v sobě. A je opravdu hloupé a hodně nepříjemné, se s matkou hádat, s tou matkou, která v tobě bude žít.

Jsi dospělá, tak buď dospělá i svým chováním k matce. Je jedno, jak se chová. Opravdu důležité pro tvůj život je, jak ty sama se budeš k lidem chovat.

Sany80s
Kelišová 6018 příspěvků 26.04.18 20:37

Odstěhuj se, tohle deptání je téměř psychické týrání.
Ale 4000 mi přijdou teda hodně málo. Na co vše to má být? Jenom bydlení nebo i nějaké jídlo?

mrav
Echt Kelišová 8157 příspěvků 26.04.18 20:38

Souhlasím. Najdi si pronájem, nebo podnájem. Časem se postavíš na vlastní nohy. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Zuřící reportérka BBC označila Maďarsko za xenofobní, ministr zahraničí ji „stíral“

Strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána budí vášně v celé Evropě, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Reklama