Babička ostříhala dceři vlasy

• Fotoalbum (23)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.5.22 18:38

Babička ostříhala dceři vlasy

Ahoj, potřebovala bych jen vědět nezávislé názory jiných lidí a snad nevadí, že základam diskuzi anonymně. Manželove babičce je 82 let. Máme 19ti měsíční dceru a už od roku nám babička opakovala, že je třeba ji ostříhat ofinu, že ji vlasy lezou do očí (nelezou, sepiname gumičkama a sponkama.) Asi 100× za poslední půl rok jsem babičce řekla, že ji rozhodně vlasy stříhat nebudeme :roll:
Na dnešek jsem byla už 4 měsíce objednaná na jeden rychlý zákrok, který měl trvat tak půl hodiny. +Cesta takže jsem potřebovala hlídání na 2 hoďky. Byla jsem domluvená se svou sestrou, která mi rano volala s tím, že hlídat nemůže. Skončila na pohotovosti se svým synem. Moje mamka ani tchýně tak na rychlo nemohly a manžel v práci nemá telefon, tak se mu nejde dovolat. Neměla jsem teda jinou možnost, než poprosit právě babičku. Vycházelo to zrovna na odpolední spánek, tak jsem doufala, že malá to prospi a já budu za 2 hodiny zpátky. No zpět jsem za ty 2 hodiny byla a málem mě odvezli. :roll: dcera nejen, že měla ostrihanou ofinu, ale při pohledu na ní jsem si vybavila fotku své tchýně z první třídy, kde měla účes podle kastrolu. Přesně tohle s ní totiž babička udělala a dcera teď vypadá, jako bych ji vytáhla z 80tkoveho filmu.. no v tu chvíli jsem se s babičkou pohadala, i když teď mě to mrzí, ale šok to byl řádný.
Manžel ji obhajuje, že je už starší a že to nemám brát tak tragicky, že vlasy dorostou. Vím, že vlasy dorostou, ale jsme objednání na focení za dva týdny a takhle jsem si tam dceru fakt nepředstavovala. (Moje mamka bude mít narozeniny a jako dárek si přála profesionální fotky jí s vnoučaty) navíc představa, že ji takhle mám vzít mezi lidi mě taky děsí :roll: babička je teď uražená a s brekem volala manželovi, že jsem ji seřvala. Manžel navrhuje to hodit za hlavu a jít se babičce omluvit, ale jakmile vidím dceru tak na žádné omlouvání nemám chuť! Zástava se jí s tím, že je už starší a že prý nevěděla, že to bude takový problém. Vysvětlil ji, že se nám to nelíbí a že bez našeho svolení ji nic stříhat neměla… Ano, za pár let se tomu možná zasměju, ale momentálně jsem fakt vytočena. Na druhou stranu si říkám, jestli bych se fakt neměla jít omluvit, že babička tady třeba za pár let nebude a bude mě to mrzet. Moje otázka teda zní, jak by jste reagovaly vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5303
18.5.22 18:45

Asi bych se omluvit šla :think: v tomhle věku je fajn a s podivem, ze vůbec ještě pohlidala :lol:

Kup nějaký retro oblečky a udělej osmdesatkovy fotky a mas to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3867
18.5.22 18:46

To by me nastvalo hrozne, proste bez souhlasu..priste ji necha propichnout usi? Me babicka nastvala, uz kdyz dala moji rocni dceri cokoladu, i kdyz jsem ji privezla jeji jidlo a vyslovne jsem prosila, zadne sladkosti…tohle mi prijde horsi, jakoby si prosazovala svou a vyuzila k tomu prvni prilezitost…omlouvat starim..no tak bud je senilni a uz by nemela hlidat, nebo je to cirepa a tohle je naschval…, ale ja se moc s nikym nehadam, uz vubec ne abych vyjela a kor na manzelovu rodinu…co se stalo, nemuze se odestat, kup celenku (treba sirokou latkovou), sponky..jiste se to da nejak skryt…babicce bych se mozna omluvila, ze jsem v soku reagovala prehnane, ale vysvetlila bych ji proc jsem tak reagovala..ale rozhodne bych si stala za svym, ze teda hranici dost prekrocila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25163
18.5.22 18:46

No Bože :mrgreen: Vlasy opravdu dorostou :lol:. Když byla dcera mala měla mít požehnání a oskubal ji manžel :mrgreen: Zarovnaval zarovnaval :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2219
18.5.22 18:50

Reagovala bych úplně stejně a babče bych od plic vynadala, co si dovoluje přes jasnej zákaz kohokoli stříhat. Ale přece jen jsou to jenom vlasy, a ty nakonec naštěstí dorostou, tak asi nemá smysl se z toho teď hroutit, škoda už byla napáchána. Třeba to ještě u kadeřníka trochu spasíte :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27253
18.5.22 18:51

Mně se dneska ostříhal syn. Sám. Zítra mají školní focení. Totéž udělal před Vánoci, takže na všech fotkách vypadá, jak když vypadl z Návštěvníků.
Teď vypadá jak tydyt. :lol:
Babičce bych se omluvila, že jsem jednala v šoku.
Jsou to jen vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 18:53

Vlasy dorostou. Babicce už je fakt dost, omluvila bych se. Nešlo by to zasponkovat ke straně nebo nagelovat apod? Heled, někdy se fotka nepovede ani přes dobrý účes…

• Citovat
  • Nahlásit
10712
18.5.22 18:53

Taky bych byla naštvaná, ale naštěstí jde jen o vlasy. Ale omluvit bych se asi nešla. Nicméně bych vychladla a hodila to za pár dní za hlavu.
Pamatuju si, že jsem se ostříhala před první třídou :mrgreen: a babička nás pak taky jednou trochu ostříhala, bylo nám teda už asi okolo deseti a táta se taky rozčiloval :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10058
18.5.22 18:54
@Anonymní píše:
Vlasy dorostou. Babicce už je fakt dost, omluvila bych se. Nešlo by to zasponkovat ke straně nebo nagelovat apod? Heled, někdy se fotka nepovede ani přes dobrý účes…

Neměl to být anonym, to je omylem.
Negra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5491
18.5.22 18:56

Vynadala jsi jí právem, věk opravdu neomlouvá, právě na opak rozumu by měla mit dost. Zkusila by jsme se domluvit s kadeřnicí jestli by střih neupravila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
18.5.22 18:58

Byla bych naštvaná. První ostříhané vlásky jsem si schovávala a první stříhání pro nás s manželem zkrátka bylo významné, chtěli jsme si to užít společně. Pravda je, že jsem dceři ustříhla ofinu opravdu “na blbečka” a dorůstalo jí to snad 4 měsíce :lol:
Takže, reagovala bych pravděpodobně stejně jako ty, ale taky by mě to pak asi mrzelo. Podle mě by se babička měla omluvit tobě, že dceři vlásky bez dovolení ostříhala, i ty jí, že jsi přehnaně reagovala :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46683
18.5.22 19:04

Naše vnučka už se ostříhala sama dvakrát. Poprvé ofinu, podruhé vypadala jak Kačenka z filmu S tebou mě baví svět. No tak tak oskubana chodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5303
18.5.22 19:07

@Melodie91 ale i “ciperny” starý člověk je už v některých věcech mimo. Jedna známa moji babičky má stále řidičský průkaz i v 80 (!!!), působí opravdu vitálně na první pohled, mluví srozumitelně.

Tak se jednou přišla podívat na mého sedmiletého syna. Ten byl zrovna na wc a já jsem seděla v křesle a ona ukazovala na me a říká babičce “to je on? To je ale krásný chlapec”. Řekla jsem, ze ne, té on je na toaletě, ze jsem Hana, jeho mama, a i přesto byla strasne zmatená a nemohla pochopit, ze já nejsem ten malej kluk 8o

Ze stále muže tato paní řídit, no comment. Já bych to tím starim omlouvala. Muže byt rada, ze byla babi vůbec ochotna tak maličké dite hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1193
18.5.22 19:08

Jako první mě napadlo, že bych asi ostříhala babičku. Ale když se nad tím zamyslím, co bych za to dala, kdyby tady moje babička byla a viděla se s vnučkou. Mohla by ji i ostříhat, milovala bych je obě :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21216
18.5.22 19:09

Tak v tomhle veku bych ty vlasy zase tak neresila. :think: Pokud vypada tak strasne, tak bych asi foceni odlozila :lol: Jako sice se to nedela, ale v tomhle veku bych se snad i bala na nekoho houknout. Bych si s ni teda asi sla promluvit, ze kricet jsem nemusela, ale ona at uz ji nestriha. :nevim: Zase co si budem, vzdyt jsou to jen vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat