Máma se hodně změnila

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
14.5.22 21:16

Máma se hodně změnila

Hezký večer, nevím jestli jsem dobře zařadila téma, ale mám jeden problém. Jde o mámu, hrozně se změnila. Je mi 17 a mám čtyři sourozence, jsem druhá nejstarší. Máma byla vždycky skvělá, teď jí vůbec nezajímáme, pořád si někde chodí a na nás nemá čas. Chtěla bych zpět svou mámu. A sourozenci taky, mám i malé sourozence. Dříve si s námi máma povídala, vařila, uklízela, všechno možný s námi dělala, ale co odešel její přítel, se kterým má dva nejmladší sourozence, tak se změnila a chová se skoro jako on, přitom ho vyhodila kvůli tomu. Chci zpět svou mámu, nevím jak si s ní o tom promluvit, pořád se hádáme a nebo se nevidíme. Vůbec nechápe, co mi vadí. Nevíte, co mám s tím dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
839
14.5.22 21:17

Zkus to s ní pořádně probrat, asi je toho na ni moc a rezignovala, nebo propukla nějaká deprese

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.5.22 21:23

Ona je veselá, ale není doma. To nám volá a posílá fotky, jde se směje. Když je doma, tak je nervózní. Doma nic nedělá. Chodí do práce, to jo, ale po práci je buď pryč nebo spí. Jen občas nakoupí. O všechno se stará nejstarší brácha a já mu pomáhám a to už mě taky vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
14.5.22 21:54

To je stresem :nevim: je sama, bez partnera a řekla bych, ze se takhle snaží na to zapomenout a srovnat se :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4255
14.5.22 22:00

Kolik prťatum je? Jsou se svým tátou v kontaktu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43159
14.5.22 22:03
@Ellaelen píše:
Ona je veselá, ale není doma. To nám volá a posílá fotky, jde se směje. Když je doma, tak je nervózní. Doma nic nedělá. Chodí do práce, to jo, ale po práci je buď pryč nebo spí. Jen občas nakoupí. O všechno se stará nejstarší brácha a já mu pomáhám a to už mě taky vadí.

Sedmnáctiletá holka nemůže převzít práci a starost vlastní mámy. Měla se postarat sama. Nemá někoho? Že je pořád pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16605
14.5.22 22:06
@Ellaelen píše:
Hezký večer, nevím jestli jsem dobře zařadila téma, ale mám jeden problém. Jde o mámu, hrozně se změnila. Je mi 17 a mám čtyři sourozence, jsem druhá nejstarší. Máma byla vždycky skvělá, teď jí vůbec nezajímáme, pořád si někde chodí a na nás nemá čas. Chtěla bych zpět svou mámu. A sourozenci taky, mám i malé sourozence. Dříve si s námi máma povídala, vařila, uklízela, všechno možný s námi dělala, ale co odešel její přítel, se kterým má dva nejmladší sourozence, tak se změnila a chová se skoro jako on, přitom ho vyhodila kvůli tomu. Chci zpět svou mámu, nevím jak si s ní o tom promluvit, pořád se hádáme a nebo se nevidíme. Vůbec nechápe, co mi vadí. Nevíte, co mám s tím dělat?

Máte někoho blízkého třeba prarodiče? Maminka možná potřebuje odpočinout od dětí, ale dělá to dost nešťastným způsobem. Je nebezpečí, aby třeba do něčeho nespadla, když je jí teď všechno jedno. Asi si někoho hledá, nechce být na 5 dětí v dnešní době sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.5.22 22:08

Nejmladší chodí do školky, dva na první stupeň, já na střední a brácha pracuje. Nechci psát přímo věk, nevím, kdo to tady bude číst. Nejvíc se stará brácha a jeho holka, ale hádají se kvůli tomu a bráchu to štve. On se mámy zastává, ale jen jako, vím že ho to štve, hádá se s mámou a přiznal to i kámošovi, slyšela jsem to. Otcové se nestarají, nemáme nikdo pořádnýho otce, ale platí, to jo. Máma byla jiná a teď je jak oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.5.22 22:12

Máme babičku s dědou, ale ty jsou staří a nikdy jsme s nimi moc času netrávili. Oni mají raději sestřenici a bratrance. Nás moc nechtěli ani hlídat. Pořád jen ty od mamky bráchy, s nima i bydlí. A teta nás moc nemusí, protože je s ní máma pohádaná už dlouho. Kvůli tomu, že jí mají raději než mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16605
14.5.22 22:25
@Ellaelen píše:
Máme babičku s dědou, ale ty jsou staří a nikdy jsme s nimi moc času netrávili. Oni mají raději sestřenici a bratrance. Nás moc nechtěli ani hlídat. Pořád jen ty od mamky bráchy, s nima i bydlí. A teta nás moc nemusí, protože je s ní máma pohádaná už dlouho. Kvůli tomu, že jí mají raději než mámu.

Nezáviděníhodná situace. Jedině tedy mámě říci, že pokud bude mladší děti nechávat bez pomoci samotné, že to budete muset řešit s někým dospělým např. prarodiči. Všechno tedy dělá brácha jako vyzvedávání a vodění do školky, vaření, praní…? A co o víkendu, to také není doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10363
14.5.22 22:30

Řekla bych, že je matka na lovu tatínka k dalšímu dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
14.5.22 22:46

Brácha dělá všechno a jeho holka taky pomůže, ona u nás bydlí tak na půl. Já vodím ségru do školky a občas hlídám Do školky mi to nevadí, to jsem dělala i předtím, protože mamka pracuje od šesti, stejně tak brácha. Tak ráno musím já. Ani hlídání občas mě tak nevadí, ono je hlavně všechno na bráchovi. To mi vadí a taky to, že na nás nemá máma čas. Že pomáhám mi vadí spíše proto, že brácha říká, že nepotřebuje pomoct, dělá frajera a pak mi to vyčítá a říká, že nic nedělám, tak už pak nemám náladu dělat nic. Brácha dělá, že mu to nevadí, ale vadí. Přes den je v pohodě a večer, když jsme třeba sami, tak je hnusný na mě. Jak kdybych já za to mohla. Když nadávám na mámu, tak se jí zastává, ale přitom na ní sám nadává. Na sourozence je hodný a rozmazluje je. Ale já chápu, že to je proto, že toho je na něj hodně, tak se někdy hádáme. Jemu je 22 a musí dělat mámu. Ale když to bude dělat, tak se nic nezmění, má jít ke svý holce a máma by musela být doma. Ale to on ne, to on se bude přetvařovat, zastávat se mámy a přitom mu to hrozně vadí jen se snaží dělat, že ne :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16605
14.5.22 22:59
@Ellaelen píše:
Brácha dělá všechno a jeho holka taky pomůže, ona u nás bydlí tak na půl. Já vodím ségru do školky a občas hlídám Do školky mi to nevadí, to jsem dělala i předtím, protože mamka pracuje od šesti, stejně tak brácha. Tak ráno musím já. Ani hlídání občas mě tak nevadí, ono je hlavně všechno na bráchovi. To mi vadí a taky to, že na nás nemá máma čas. Že pomáhám mi vadí spíše proto, že brácha říká, že nepotřebuje pomoct, dělá frajera a pak mi to vyčítá a říká, že nic nedělám, tak už pak nemám náladu dělat nic. Brácha dělá, že mu to nevadí, ale vadí. Přes den je v pohodě a večer, když jsme třeba sami, tak je hnusný na mě. Jak kdybych já za to mohla. Když nadávám na mámu, tak se jí zastává, ale přitom na ní sám nadává. Na sourozence je hodný a rozmazluje je. Ale já chápu, že to je proto, že toho je na něj hodně, tak se někdy hádáme. Jemu je 22 a musí dělat mámu. Ale když to bude dělat, tak se nic nezmění, má jít ke svý holce a máma by musela být doma. Ale to on ne, to on se bude přetvařovat, zastávat se mámy a přitom mu to hrozně vadí jen se snaží dělat, že ne :zed:.

Já bych to mámě asi napsala. Všechno, jak to cítíš. Jak je skvělá máma a že jí rádi pomůžete, ale že si potřebujete s někým popovídat a hlavně mladší děti, že jí potřebují. Že chápete s bráchou, že je to pro ní těžké být na všechno sama…Je to lepší si to promyslet, než to říkat osobně, protože jinak ona se bude bránit a zbytečně si řeknete více než je potřeba a budete se hádat a hlavně se neřekne všechno, co by mělo zaznít, aby to nebyly jen výčitky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
14.5.22 23:27
@Ellaelen
@Ellaelen píše:
Ona je veselá, ale není doma. To nám volá a posílá fotky, jde se směje. Když je doma, tak je nervózní. Doma nic nedělá. Chodí do práce, to jo, ale po práci je buď pryč nebo spí. Jen občas nakoupí. O všechno se stará nejstarší brácha a já mu pomáhám a to už mě taky vadí.

Buď „jen“ chlastá, nebo i fetuje. Sorry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19919
15.5.22 00:25

Zkus si o tom promluvit hlavne s brachou. V klidu, bez hadek. Je potreba se domluvit, jak si to zorganizujete dal.
Pokud se stane, ze mama fungovat proste nebude, musite mit plan. Vim, ze se starat ma ona a ne vy, ale realne je to proste na vas. Z brachy je pres noc hlava rodiny se spoustou zodpovednosti, takze ma nervy. Je potreba tahnout za jeden provaz a holt se postarat, pokud vasi rodinu chcete udrzet pohromade. Je to na vas. Zvladnete to. V tehle dobe budete pevne a funkcni vzajemne vztahy potrebovat, bude to sice tezke, ale myslim, ze to stoji za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat