Psychopat v rodině

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.5.22 12:51

Psychopat v rodině

Omlouvám se, ale raději anonymně :,( Jsem s partnerem 5let. Když jsme se poznali byl po rozvodu a měl velký dům, kde bydlí i jeho rodiče, mají tam břemeno. Společně tam nebydlíme na 100%. Jsem také rozvedená, mám dvě děti a svůj byt. Na začátku našeho soužití to bylo docela v pohodě. Jeho matka se ke mě chovala relativně přátelsky, neustále si mi vylívala srdíčko, jaký má těžký život atd. Vyslechla jsem ji vždy. Také pomlouvala exmanželku mého partnera a měla tendenci nás srovnávat. Nebylo mi to příjemné a řekla jsem jí to. Tak to začala dělat cíleně a častěji. Vždy po nějaké době, když měla konflikt s mým partnerem, tak mi vyhrožovala a psala zlé zprávy. Vždy jsem se to snažila urovnat, protože mi vadí špatné vztahy v rodině obzvlášť, když bydlí ve stejném domě. Takových konfliktů bylo asi 5. Na podzim mi zemřela moje maminka. Místo nějaké projevu lítosti se její agresivita vystupňovala. Posílala mi zlé zprávy, musela si zablokovat její telefonní číslo. Partner se jí snažil po dobrým i zlým domluvit. Hodně se pohádali. Nedávno za dveřmi křičela, že jsem p..a a jiné nádavky, že mám vypadnout a nejezdit. Stejně agresivní je i vůči svému muži, kterého když se vrátil po operaci rakoviny tlustého střeva nechtěla pouštět na „svůj“ záchod a on musel chodit na záchod o dvě patra jinde. Vím, že do něj kope a stále mu nadává. Jedna její vnučka mi řekla, že mu plive do talíře polévky atd. On je dlouhodobě týraný. Můj partner to řešit chce, ale má další dva bratry, kteří to neřeší. Bydlí jinde a když přijedou, tak je zahrne láskou, jídlem atd. Řešila jsem situaci s Bílým kruhem bezpečí, docházím k psychologovi. Právě psycholog podle to, co jsem mu řekla stanovil diagnozu Paranoidní porucha osobnosti, kterou by měla léčit, což ona nebude, protože všechno špatně je na těch okolo.
Vůbec nevím, co budu dělat. S partnerem o tom mluvíme stále a nemáme řešení. On dům vybudoval, stará se o něj, prodat ho nemůže. Bohužel ji ani nemůže vystěhovat, je to jeho matka a on jí tam zapsal jako břemeno. Kdybych tam přestala jezdit, tak náš vztah brzy půjde do kopru, protože on se o dům a velkou zahradu starat musí. A také ona by dosáhla svého. Mluvila jsem o tom se „švagrovou“ a ona mi řekla, že na tom byla stejně, když s ní na začátku vztahu se svým mužem půl roku bydlela. Prý ji tak deptala, že se i počurala.
Nyní s ní vůbec nemluvím, nezdravím, na radu psychologa ignoruji. To také není dlouhodobě udržitelné. Jak by jste to řešili vy? Děkuji.
Můj partner stojí na mojí straně, brání mě, vím, že mě má rád. Jen mi tyto konflikty silně podrývají psychiku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
260
11.5.22 12:56

Partner bude muset najít svoje koule a odstěhovat se. Jiné řešení to nemá. Dokud baba nezaklepe backorama.
Ale třeba je mu prednejsi bydlet ve svém baráku než jeho duševní zdraví. Do hlavy mu nevidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
11.5.22 12:58

Tak parner se musi rozhodnout. Idealne se odstehovat, k rodicum jezdit jen na navstevy…jine reseni to asi nema. Nebo rozchod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
11.5.22 13:00

Jedině jak se muž sbalí a půjde bydlet k tobě..nemá to jiné řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
11.5.22 13:02

A tvoje děti bydlí tedy ve tvém bytě a ty za přítelem často dojíždíš, nebo jak?
Partnerovi bych asi řekla, že sám vidí, jak to tam vypadá, že ho miluješ atd, ale že tohle psycho nemáš zapotřebí, takže bys kontakt s jeho matkou omezila na „návštěvy“ nikoliv na „spolubydlení“. On může víceméně přebývat u tebe, pokud jste k tomu svolní všichni včetně dětí.
Nejvíc líto by mi ve finále bylo tchána, který to musí snášet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
11.5.22 13:06

Buď odstěhovat se (alespoň dočasně), ale chápu, že to je asi naprd, když je to jeho barák-stejně by se o něj musel starat a jezdit tam. Nebo zkusit na babku zatlačit s nějakou léčbou. Pokud by měla nějaké záchvaty, volat třeba i RZ, že se bojíte o život. Je to přehnané, ale dokud se nebude léčit, ideálně na nějakou dobu s hospitalizací, tak se to bude jen horšit :? Nebo zkusit promluvit s jejím ošetřujícím lékařem (její muž tedy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14899
11.5.22 13:08
@Anonymní píše:
Omlouvám se, ale raději anonymně :,( Jsem s partnerem 5let. Když jsme se poznali byl po rozvodu a měl velký dům, kde bydlí i jeho rodiče, mají tam břemeno. Společně tam nebydlíme na 100%. Jsem také rozvedená, mám dvě děti a svůj byt. Na začátku našeho soužití to bylo docela v pohodě. Jeho matka se ke mě chovala relativně přátelsky, neustále si mi vylívala srdíčko, jaký má těžký život atd. Vyslechla jsem ji vždy. Také pomlouvala exmanželku mého partnera a měla tendenci nás srovnávat. Nebylo mi to příjemné a řekla jsem jí to. Tak to začala dělat cíleně a častěji. Vždy po nějaké době, když měla konflikt s mým partnerem, tak mi vyhrožovala a psala zlé zprávy. Vždy jsem se to snažila urovnat, protože mi vadí špatné vztahy v rodině obzvlášť, když bydlí ve stejném domě. Takových konfliktů bylo asi 5. Na podzim mi zemřela moje maminka. Místo nějaké projevu lítosti se její agresivita vystupňovala. Posílala mi zlé zprávy, musela si zablokovat její telefonní číslo. Partner se jí snažil po dobrým i zlým domluvit. Hodně se pohádali. Nedávno za dveřmi křičela, že jsem p..a a jiné nádavky, že mám vypadnout a nejezdit.Stejně agresivní je i vůči svému muži, kterého když se vrátil po operaci rakoviny tlustého střeva nechtěla pouštět na „svůj“ záchod a on musel chodit na záchod o dvě patra jinde. Vím, že do něj kope a stále mu nadává. Jedna její vnučka mi řekla, že mu plive do talíře polévky atd.********On je dlouhodobě týraný. Můj partner to řešit chce, ale má další dva bratry, kteří to neřeší. Bydlí jinde a když přijedou, tak je zahrne láskou, jídlem atd. Řešila jsem situaci s Bílým kruhem bezpečí, docházím k psychologovi. Právě psycholog podle to, co jsem mu řekla stanovil diagnozu Paranoidní porucha osobnosti, kterou by měla léčit, což ona nebude, protože všechno špatně je na těch okolo.
Vůbec nevím, co budu dělat. S partnerem o tom mluvíme stále a nemáme řešení. On dům vybudoval, stará se o něj, prodat ho nemůže. Bohužel ji ani nemůže vystěhovat, je to jeho matka a on jí tam zapsal jako břemeno. Kdybych tam přestala jezdit, tak náš vztah brzy půjde do kopru, protože on se o dům a velkou zahradu starat musí. A také ona by dosáhla svého. Mluvila jsem o tom se „švagrovou“ a ona mi řekla, že na tom byla stejně, když s ní na začátku vztahu se svým mužem půl roku bydlela. Prý ji tak deptala, že se i počurala.
Nyní s ní vůbec nemluvím, nezdravím, na radu psychologa ignoruji. To také není dlouhodobě udržitelné. Jak by jste to řešili vy? Děkuji.
Můj partner stojí na mojí straně, brání mě, vím, že mě má rád. Jen mi tyto konflikty silně podrývají psychiku.

No, babu bych poslala do p@dele a nic s ní neřešila. Ale co bych teda řešila, tak jejího muže. On si to od ní nechá líbit? Asi se jí bojí že? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
475
11.5.22 13:08

Tohle má asi jediné řešení. Partner by se musel odstěhovat a k rodičům jezdit pouze na návštěvy bez tebe. Tak jak je to nastavené to dlouho nevydržíš. Už teď jsi s nervama v háji. A bude hůř!!! Takový člověk dokáže všechny kolem sebe zlikvidovat. Obecně platí, že jediná obrana před psychopatem je utnout s ním všechen kontakt. Pokud to tvůj muž nebude chtít radikálně řešit, bude konec vztahu stejně. Protože ty to neustojíš. A narovinu snášet to nemusíš. Život přece není o tom aby jsi snášela něco takového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.22 13:14

Tchána jsem právě řešila s tím Kruhem bezpečí, nahlásila jsem to jako týrání, jenomže oni s tím nic dělat nemohou. Řešila to i policie a také nic.
To stěhování bylo také ve hře, ale nejde to. Mám malý byt a své děti nechci vystavit situaci, kdy by přišli o svoje soukromí. Dům mého partnera je hodně veliký, má dva samostatné vchody, takže např v zimě ji nemusím potkat vůbec. Horší je to v létě, když je stále vylepená venku na lavičce a nudí se. Když něco děláme na zahradě, tak nás pronásleduje a hučí do nás. Partner ji okřikne, ale ona nepřestane. Nejhorší jsou jejich hádky, protože partner má na ni už vybudovanou silnou alergii a brání nás. Ona mě bere jako vetřelce, žárlí na mě, závidí nám i to, že si vyjedeme na společný víkend nebo dovolenou.
Jezdím tam jednou za 14dní na víkend. V týdnu bývá partner u mě, což jí taky vadí. Dřív jsem tam bývala v létě daleko víc, trávila jsem tam i dovolené, protože je tam krásná příroda, ale nyní na to nemám vůbec chuť.
Rozchod nepřichází v úvahu…mám ho ráda. jiné problémy spolu nemáme.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.22 13:18
@arinecka píše:
No, babu bych poslala do p@dele a nic s ní neřešila. Ale co bych teda řešila, tak jejího muže. On si to od ní nechá líbit? Asi se jí bojí že? :?

Ano, bojí se jí. Navíc to i on sám řešil s policií v minulosti a oni mu jen řekli, že se má rozvést, což on kvůli synům nechtěl.

• Citovat
  • Nahlásit
27647
11.5.22 13:20
@Anonymní píše:
Ano, bojí se jí. Navíc to i on sám řešil s policií v minulosti a oni mu jen řekli, že se má rozvést, což on kvůli synům nechtěl.

A proč jí tam tvůj přítel udělal to věcné břemeno, když evidentně tohle jsou dlouhodobé problémy? Nebo to byl jejich dům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23414
11.5.22 13:21

Tak ona je evidentně psychicky nemocná takže až zase napadne manžela zavolat policii a rz a nechat jí odvést do blázince poradit se s obvodním a zbavit jí svéprávnosti :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.22 13:24
@unuděná píše:
A proč jí tam tvůj přítel udělal to věcné břemeno, když evidentně tohle jsou dlouhodobé problémy? Nebo to byl jejich dům?

To byl dům jeho dědy. Teda dům :). Úplný zbor, strašně starý, který byl neobyvatelný. Oni tam nebydleli. Vyplatil tedy bratry, investoval do něj 9mil. Jeho otec měl ovšem podmínku, že mu to dovolí pokud udělá to břemeno… Nyní říká, že to byla jeho největší chyba v životě.

• Citovat
  • Nahlásit
27647
11.5.22 13:26
@Anonymní píše:
To byl dům jeho dědy. Teda dům :). Úplný zbor, strašně starý, který byl neobyvatelný. Oni tam nebydleli. Vyplatil tedy bratry, investoval do něj 9mil. Jeho otec měl ovšem podmínku, že mu to dovolí pokud udělá to břemeno… Nyní říká, že to byla jeho největší chyba v životě.

Ach jo, to chápu no… :?
Víš co, fakt bych zkusila kontaktovat jejího ošetřujícího lékaře a poradit se o možnostech. A pokud by nastal někdy fakt nějaký „záchvat“, tak skutečně volat tu RZ, klidně trochu přehánět, že se bojíte o zdraví a život, oni jí budou muset odvézt na psychiatrii a třeba se věci pohnou správným směrem. Držím pěsti :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14899
11.5.22 13:26
@Anonymní píše:

Počkej, ona ho napadla, on zavolal policii, a oni mu řekli že se má rozvést? Takže už je záznam, že mu ublížila? Já chápu, že s tím nic moc dělat nemůžou, tohle musí opravdu on, ale jestli se jí bojí, tak je to začarovaný kruh. Ona je ale evidentně nemocná, takže by jí asi hodně prospěl pobyt na psychiatrii :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat