Reklama

Balíček - chyba v platbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 19:43
Balíček - chyba v platbě

Co když se stane chyba a balíček, u kterého byla zvolena platba na dobírku je doručen jako bez dobírky?? :think:
Mám takový nejasný dojem, že jsou peníze právně nevymahatelné - je to tak? Je to tak, že zaplacení je jen na dobré vůli (a slušnosti) objednávajícího?
Nevíte jak to je?
Děkuji velmi za zachování anonymity - nejde o mně, stalo se něco podobného kamarádce, mluvily jsme o tom a neshodly jsme se na tom, jak to je…
Děkuji!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 19.12.16 19:47

Nám se to jednou stalo. Muž kontaktoval eshop a zaplatil to převodem :). Čestný člověk to reší:)

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 19.12.16 19:49

Reklamovala bych na poště. Lze jednoznačně prokázat, jakou formou měl být balík doručen a předán.

Tohle jsem řešívala čas od času s poštou a bylo na nich prokázat, proč jsme dobírkovou platbu neobdrželi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 19:52

@Trojlístek No - a když se ona prostě neozve a bude dělat „mrtvýho brouka“? Co se bude dít? Nevíš? :think:

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 19.12.16 19:53
@Anonymní píše:
@Trojlístek No - a když se ona prostě neozve a bude dělat „mrtvýho brouka“? Co se bude dít? Nevíš? :think:

Asi špatně rozumím… kdo bude dělat mrtvého brouka. Pošta, kamarádka co balík poslala, či nakupující?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 19:57

@Trojlístek Kamarádka prostě objednala, zvolila „dobírku“, ale přišla jí sms „dnes doručujeme bez dobírky“ a následně přivezl kurýr balíček, kde stálo „platba: 0“… Ona má ten balíček zadarmo… :nevim:
Co když se neozve? Nepřipomene, že nezaplatila?

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 19.12.16 20:03
@Anonymní píše:
@Trojlístek Kamarádka prostě objednala, zvolila „dobírku“, ale přišla jí sms „dnes doručujeme bez dobírky“ a následně přivezl kurýr balíček, kde stálo „platba: 0“… Ona má ten balíček zadarmo… :nevim:
Co když se neozve? Nepřipomene, že nezaplatila?

A jo tak to je, už chápu anonym. Záleží o kolik se jedná peněz. Ale prioritně bude potahovaná pošta. Pošta bude muset škodu odesílateli nahradit a poté se rozhodne, zda bude vymáhat soudně. Právně je v dnešní době vymahatelné vše a záleží na poště jak má nastaveno. Buď postih dostane zaměstnanec, který chybu způsobil, nebo půjdou po ní (po kamarádce).
Rozhodně se na to přijde a určitě ji někdo bude kontaktovat. Nemusí to být hned, s ohledem na svátky, ale stane se to.

Otázka je, jestli jí ty nepříjemnosti stojí za to, pokud bude dělat mrtvého brouka…

Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 19.12.16 20:05
@Anonymní píše:
Co když se stane chyba a balíček, u kterého byla zvolena platba na dobírku je doručen jako bez dobírky?? :think:
Mám takový nejasný dojem, že jsou peníze právně nevymahatelné - je to tak? Je to tak, že zaplacení je jen na dobré vůli (a slušnosti) objednávajícího?
Nevíte jak to je?
Děkuji velmi za zachování anonymity - nejde o mně, stalo se něco podobného kamarádce, mluvily jsme o tom a neshodly jsme se na tom, jak to je…
Děkuji!

předně by si „kamarádka“ (alias stydím se tak tvrdím že se ptám za někoho :roll: :roll: ) měla uvědomit že tato chyba padne na něčí hlavu, tzn osoba co tuto chybu v eshopu udělala bude muset např celou objednávku uhradit pokud „kamarádka“ nebude reagovat na urgování a budoucí zprávy z eshopu. Nám se stalo to samé, objednali jsme stroj na zahradu za 12000Kč a dorazil zdarma, bez dobírky. Okamžitě jsme eshop kontaktovali a peníze zaslali elektronicky. Hrozně nám několikrát děkovali. Ale to jsme my, nejsme takový hyeny abychom dělali mrtvý brouky jako že nic 8o 8o :zed:

xammy
Kecalka 443 příspěvků 19.12.16 20:05

Dle meho to vymahatelne je, bude to i celkem snadno dohledatelne. Ja bych to zpetne zaplatila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 20:11

Jo - tak ona, věřte nebo ne - skutečně nejde o mě!! :-) to zaplatí, alespoň se tak tváří :-)… Jen jsme o tom diskutovaly. Já si totiž nějak myslím, že prostě tím, že to nezpůsobila ona je to na ní nevymahatelný… Neradím jí, aby to tak udělala. Hlavně - je to na ní. Jen jsem se zamyslela nad tím, jak to tedy je a není. Díky.

Trojlístek
Závislačka 3533 příspěvků 19.12.16 20:16
@Anonymní píše:
Jo - tak ona, věřte nebo ne - skutečně nejde o mě!! :-) to zaplatí, alespoň se tak tváří :-)… Jen jsme o tom diskutovaly. Já si totiž nějak myslím, že prostě tím, že to nezpůsobila ona je to na ní nevymahatelný… Neradím jí, aby to tak udělala. Hlavně - je to na ní. Jen jsem se zamyslela nad tím, jak to tedy je a není. Díky.

Tak to je blbost, že nemá odpovědnost. Když někomu přistanou peníze na účtě a nejsou jeho, tak je taky musí vrátit, nesmí si je nechat, vždyť se o tom neustále melduje v médiích. Otázka je jestli to začne člověk řešit sám, nebo na vyzvání.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 20:29
@Meluzinecka píše:
předně by si „kamarádka“ (alias stydím se tak tvrdím že se ptám za někoho :roll: :roll: ) měla uvědomit že tato chyba padne na něčí hlavu, tzn osoba co tuto chybu v eshopu udělala bude muset např celou objednávku uhradit pokud „kamarádka“ nebude reagovat na urgování a budoucí zprávy z eshopu. Nám se stalo to samé, objednali jsme stroj na zahradu za 12000Kč a dorazil zdarma, bez dobírky. Okamžitě jsme eshop kontaktovali a peníze zaslali elektronicky. Hrozně nám několikrát děkovali. Ale to jsme my, nejsme takový hyeny abychom dělali mrtvý brouky jako že nic 8o 8o :zed:

souhlas odnese to nekdo jinej ale bude stejne popotahovana tvoje kamaradka ja bych se taky ozvala nemela bych na to zaludek delat mrtvyho brouka ;)

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 20:29
@xammy píše:
Dle meho to vymahatelne je, bude to i celkem snadno dohledatelne. Ja bych to zpetne zaplatila.
:pankac:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 19.12.16 20:32
@Anonymní píše:
Nevíte jak to je?
Děkuji!

to se dá považovat za bezdůvodné obohacení, v eshopu se to snadno dohledá, že přijala zboží, které neuhradila a eshop to po ní bude vymáhat… a příjemce bezdůvodného obohacení je povinen předmět bezdůvodného obohacení ochuzenému vrátit…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 19.12.16 20:35
@Anonymní píše:
Jo - tak ona, věřte nebo ne - skutečně nejde o mě!! :-) to zaplatí, alespoň se tak tváří :-)… Jen jsme o tom diskutovaly. Já si totiž nějak myslím, že prostě tím, že to nezpůsobila ona je to na ní nevymahatelný… Neradím jí, aby to tak udělala. Hlavně - je to na ní. Jen jsem se zamyslela nad tím, jak to tedy je a není. Díky.

tak je otázka, zda je to chyba eshopu nebo pošty… pokud to byla chyba pošty, bude to eshop vymáhat po poště… ale tady přece nejde o to, kdo to způsobil… pokud to měla zaplatit a nezaplatila a zboží přijala, tak by teď měla zaplatit… kupní smlouvu má na uvedenou částku, a ne zadarmo… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama