Nemá některá z vás zkušenosti s barvením vlasů hennou?

Radina
11.6.04 13:12

Barvení vlasů v těhotenství

Docela nedávno jsem přešla z blond vlasů na tmavě hnědou. Zdá se, že jim to po letech odbarvování hodně prospělo a tak jsem se rozhodla, že si je nabarvím a vyživím hennou. Koupila jsem si balíček hennového prášku (dost mne udivilo, že je zelený a ne do červena), bohužel není tam návod jak s ním na vlasy, pouze na „tetování“ je tam návod celkem podrobný. Nemá některá z vás zkušenosti s barvením vlasů hennou? Ani na internetu jsem nic o barvení nenašla, všichni jenom tetují!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15
11.6.04 13:30

Henna

Ahoj,
já jsem si jednou „za mlada“ - asi před 10 lety - koupila regenerační kůru Henna, ne teda barvu. Můžu ti upřímně říct, že větší patlačku jsem nezažila. Byl to myslím prášek, co se rozmíchal s vodou, napatlala jsem to na hlavu (mimochodem to taky bylo zelené). Jak to pak tělesným teplem prosychalo, zůstaly na vlasech žmolky toho prášku a ty jsem pak dloooouze vymývala.
No prostě jsem poprvé a naposled dopřála vlasům tuhle parádu a výživu. Nechci tě odrazovat, jen připravit, pokud to je totiž stále stejné, moc ti to nezávidím.
Třeba ti poradí někde v kadeřnictví, ikdyž pochybuju, že to někde aplikují.
Přišlo mi to zdlouhavé a docela dost „zamatlané“.
Přeju hodně síly a zdaru!
Marta a dvojčátka 23 tt :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.6.04 14:53

henna

ja si vlasy hennou barvim pravidelne a je to jen o malo pracnejsi nez chemicke barvy. Zato je to prirodni barva bez nebezpeci oslabeni vlasu, naopak je posili a vyzivi. davku henny zaliji bud 90 (intenzivneji barvi)nebo 60 stupnu teplou vodou a prochladlou kasicku vetru do vlasu, prekryje se igelitem a rucnikem a necha pusobit 40-60 min. pak se smyje a vlasy se umyji samponem. Necekej zadnou velkou barevnou zmenu, kdyz pouzijes cerveny odstin henny tak ocekavej jen odlesk a nadech. Ale v dnesni dobe „cervenych hlav“ to je snad i lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
11.6.04 15:08

Oki, mám z toho přece jenom trochu obavu, když se s ní dělá tetování na 4-6 týdnů, co když mi to nabarví kůži na hlavě? Nebo se to smyje tak jako barva? Nerada bych chodila 6 týdnů s oranžovýma ušima nebo hlavou. A jak jsem si tak zkoušela tu kašičku míchat na zkoušku, bez rukavic ve určitě neobejdu, barva chytala pomaleji, tu jsem stihnula umýt…

• Nahlásit
  • Citovat
2
11.6.04 21:15

Ahoj Radko, mylism ze barveni henou je zdaleka nejlepsi a hlavne prirodni reseni barveni vlasu. Jen ten odstin neslusi kazdymu a pozor!po nabarveni henou nelze jiz prebarvit umelou barvou-musis to nechat odrust. A pri kombinaci hena+trvala se vetsinou zbarvi vlasy do zelena…
Na barveni si vem urcite rukavice a namaz si necim mastnym ruce, lip se to pak smeje. Taky je dobry do ty kase z heny a vody pridat trochu oleje nebo vejce, po naneseni prikryt igelitem nebo folii a rucnikem, aby to bylo v teple. Pusobit se nechava 30min-3hod, podle toho jak moc chces mit rudou hlavu. Kdyz budes tu barvu placat na vlasy a ne okolo, tak bys oranzovy usi mit nemela, popr.si je taky namaz indulonou nebo necim takovym. Nakonec poradne smyt samponem.
vesele barveni
Koko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
11.6.04 23:07

Holky mají pravdu, hlavně si dej pozor, abys měla všechno zakryté…z rukou to jinak nepustí asi dva týdny. Já se takhle jednou obarvila celá, včetně uší, zad a čela…nic moc.
A bacha na odbarvené vlasy po trvalé…je z toho fakt pěkné zelená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
12.6.04 20:38

Ahoj Radko,

zkus se podívat na stránky http://www.moda.cz/art/article.php?… a nebo na http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?….

Jsou to velice zajímavé články.

Držím palce při barvení!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.6.04 21:15

Také pravidelně používám Hennu a jsem velice spokojena. Nebudu opakovat jiné rady, jak na to, ale ráda bych dodala, že nedám dopustit na Francouzskou hennu- přijde o mnohem více kvalitnější a vlasy vypadají lesklejší. Je někdy těžké jí sehnat. I když teď už nějaký čas nejsem v Čechách, tak nedokážu poradit, ale vždy se mi jí podařilo sehnat.
Sophie

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.6.04 08:01

ahoj,
ja som pouzivala hennu na farbenie a blond vlasy mi to nafarbilo do oranzova. ale to hlavne zalezi od toho ci je ta zmeska tepla po cely cas co mas na hlave. preto na udrzanie tepla by som ti poradila zabalit si hlavu do alobalu. a bude to mat vyrazny efekt. a moze sa stat ze ti to zafarbi aj kozu, hlavne pri korienkoch.
d.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.6.04 08:11

Barvení

ahoj Radko,

před pár lety jsem tuto barvu zkoušela. Vybrala jsem si kaštanový odstín, normálně mám vlasy popelavé, tak jsem je chtěla trošku oživit.
Hmota byla stále zelená. Nic méně výsledek byla skoro zrzka.
Nejhorší bylo, že ani po 3 letech se tahle barva nedala překrýt. Stále mi zůstával nádech na zrz.

• Nahlásit
  • Citovat
80
14.6.04 11:31

Kdysi jsem si zkoušela barvit vlasy hennou, v jakémsi mezidobí mezi palette color šampónem (jediný lepší výrobek vyskytující se v osmdesátých letech na trhu) a kvalitními moderními barvami. Musím říct, že výsledek ani aplikace henny mě nijak nenadchl. Zelený prášek se rozmíchal v horké vodě a kašička se aplikovala na vlasy, ty se po té balily do igelitu a ručníku, což udrželo teplo (dost nepříjemné), doba aplikace byla doporučována na dobu mnoha hodin. Barevný výsledek byl průměrný, rostlinné zbytky vymýt z vlasů nebylo nic snadného, většinou tam zůstaly do dalšího mytí a nepříjemně to svědilo.
Teď už pár let používám výhradně přelivy a barvy L´Oreál (není to reklama :wink: ) a nedám na ně dopustit (jedinou nevýhodou je cena). Mým vlasům rozhodně prospívají. Podotýkám , že mám tmavé vlasy a v odstínech jsem se pohybovala od tiziánové přes červenou po černou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4247
7.4.14 18:03

Mužou se barvit vlasy v těhotenství???Když jste v druhem měsíci???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
7.4.14 21:49

Můžou se barvit kdykoli během těhotenství 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama