Batole a péče a zuby

557
23.3.21 22:01

Batole a péče a zuby

Ahoj, tak si rikam, jak maximalne podporit zuby u detí, ktere jeste k zubari nechodi nebo poradne neposedí? Tzv. ochrana, vyhnout se kazu…?
Samozrejme cistenim zubu, malej 1.5 r má pastu pro deti od Elmex, cisti si sám a potom mu vycistim zuby poradne, ale potom je to boj, tak bych nerada i tak neco zanedbala.
Mate zkusenost s nejakymi jinymi ochr. pripravky pro deti, vitaminy apod.?
Ja sama treba take pouzivam Elmex gelee, tak jestli neni na skodu i neco pro nejmensi deticky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2000
23.3.21 22:05

Pokud má dítě zuby už u zubaře mělo dávno být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8142
23.3.21 22:07

Pasta je při čištění navíc, důležitá je technika a to jestli je vůbec zub čištěný
zajděte k zubaři, dítě získá návyk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
23.3.21 22:09

V roce a půl melo dítě u zubaře být už podruhé. Nicméně pro takový prakticky není a není nutná ani ta pasta. U nás se nejčastěji čistí vodou, sem tam koupím nějakou tu dětskou pastu a teď začínáme starším kupovat dětský elmex. Elmex gel můžou až děti, který ho zvládnou nepolknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
23.3.21 22:10

@PeBa12 A co by tam 15m dítě s pár bílými zuby jako dělalo? :think: az z toho bude mít trochu rozum cca ty 2.5-3 roky, tak ano, ale teď by si tak akorát vypěstoval strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
23.3.21 22:11
@Midaku píše:
V roce a půl melo dítě u zubaře být už podruhé. Nicméně pro takový prakticky není a není nutná ani ta pasta. U nás se nejčastěji čistí vodou, sem tam koupím nějakou tu dětskou pastu a teď začínáme starším kupovat dětský elmex. Elmex gel můžou až děti, který ho zvládnou nepolknout.

No nevím, já byla s dcerou u zubaře dvakrát, v roce a půl a nějak po druhém roce a do pusy si nenechala sáhnout, takže ji zubař zuby vůbec nezkontroloval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
23.3.21 22:13
@dog.s píše:
@PeBa12 A co by tam 15m dítě s pár bílými zuby jako dělalo? :think: az z toho bude mít trochu rozum cca ty 2.5-3 roky, tak ano, ale teď by si tak akorát vypěstoval strach

Co by tam dělalo? To jako vážně? Tak tohle nemá cenu ani komentovat. Když vezmeš děcko k zubaři až ve třech letech tak mi dej vědět co ti na to ten zubař řekl ;) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
23.3.21 22:14

@Midaku Jasně, takže v 6m mel byt u zubare, protoze mel 4 zuby :mrgreen:
Tak ja se ridim teda ditetem a nebudu zbytecne vytvaret stres z prostredi, protoze dokud nepochopi, ze se nic nedeje, nema cenu tam lézt neboť nepotrebuji, aby se k zubaři bál, protoze mu hrabali do pusy a nevedel proc.
Staci mi, jak vyvadi u pediatra, protoze se tam očkuje, diky… ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8142
23.3.21 22:14
@dog.s píše:
@PeBa12 A co by tam 15m dítě s pár bílými zuby jako dělalo? :think: az z toho bude mít trochu rozum cca ty 2.5-3 roky, tak ano, ale teď by si tak akorát vypěstoval strach

proč strach?
co je strašidelného na tom, že si dítě posadím na klín a doktorka se podívá na zuby, pokud dítě neotevře nebude ho lámat
když nic, alespoň založí kartu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3445
23.3.21 22:15

@dog.s Důležitá je technika. Pastu nepotřebuješ ani ty, natož to dítě. Elmex gelee ani nic podobného taky není třeba. Mám o něco starší dceru, zuby čistím tak, že ji zakleknu a za řevu čistím. Taky si neumím představit, že ji beru k zubaři. Pusu by tam neotevrela. I sestra na zubním mi říkala, že máme přijít jen kdyby byl nějaký problém. Chystám se tam s ní tak za rok. Takže pokračuj v tom, co děláš, nemáte-li v rodině nějaké problémy třeba s tenkou sklovinou, tak to bude dostatečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
23.3.21 22:15
@bublinek píše:
proč strach?
co je strašidelného na tom, že si dítě posadím na klín a doktorka se podívá na zuby, pokud dítě neotevře nebude ho lámat
když nic, alespoň založí kartu

Já třeba se synem 1,5 roku ještě nebyla, protože jsem viděla u dcery, 2,5, že to nemá vůbec žádnej smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
23.3.21 22:16

@PeBa12 tak zuby ma krasne rovné, bílé, prorezavaji se zatim v pohode, nevim proc bych ho mela stresovat a vytvaret mu averzi. Beztak by brecel a usta neotevrel a nasilne bych to nedelala, jak jsem psala, nechci aby se bloknul :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8142
23.3.21 22:17
@dog.s píše:
@Midaku Jasně, takže v 6m mel byt u zubare, protoze mel 4 zuby :mrgreen:
Tak ja se ridim teda ditetem a nebudu zbytecne vytvaret stres z prostredi, protoze dokud nepochopi, ze se nic nedeje, nema cenu tam lézt neboť nepotrebuji, aby se k zubaři bál, protoze mu hrabali do pusy a nevedel proc.
Staci mi, jak vyvadi u pediatra, protoze se tam očkuje, diky… ne.

tvoje dítě, tvoje volba
pokud ti některé matky budou tvrdit, že byly i s půlročním dítětem u zubaře a zubař si neklepal na čelo, co tam pohledávají, tak je to jejich zkušenost, jejich dítě a jejich volba
ty budeš mít svojí, protože nechceš aby dítě mělo trauma v roce, až tam dojedete s bolestí a bude se řešit něajký problém, pak to o traumatu bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
23.3.21 22:17

@Zoe1 však já píšu, že tam dítě melo být. Ne ze mu měly zuby být zkontrolovany… Me s dcerou druha prohlídka za chvili čeká, ale na te první zuabrka jen zkonstatovala, ze ma pevný skus :D ja vlastně taky nevím, proč je nutný tam ukazovat roční dítě a myslím, že teď v roce a půl to dopadne podobne, ale někdy se začít musí. Když tam dítě bude chodit aspoň co pul roku, ne ze by si to vedome pamatovalo, ale třeba v tech 2,5 nebo 3 letech už aspoň bude tušit, že tam není poprvé a hlavně, že se mu tam nic neděje. Kdyz tam s nim poprvé přijdeš ve 3 letech s kazem, bude mít ze zubaře nejspíš strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3445
23.3.21 22:18
@bublinek píše:
proč strach?
když nic, alespoň založí kartu

Taky si nemyslím, že by z toho měl hned strach. Ale třeba naše malá taky řve i u dětské, protože ji tam pořád pokládají na záda. Nicméně u mého zubaře se čeká na objednání dost dlouho, mají fakt narváno a myslím, že spíš ocení, že mu nevyblokuju termín batoletem, které se sveze na křesle a pak začne ječet :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat