Batole - ploché nohy - barefoot?

805
1.10.19 06:59

Batole - ploché bohy - barefoot?

Zdravím vás. Jdu s dotazem.. Ortoped mi řekl, že malej má dost plochý nohy. Doporučil pevné sandálky s vytvarovanou klenbou.. Jenže já když tak koukám na ty jeho nožky, říkám si, abych mu spíš nepřihoršila. Prosím tedy a radu, názor, zkušenost.. Pomohli barefoot na ploché nohy? Nebo mám koupit ty pevné? Nebo jsem myslela pevné na doma a bare ven? Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

845
1.10.19 07:00

Kolik je diteti? Na ortopedii jste sli sami, poslal vas pediatr z nejakeho duvodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
1.10.19 07:02

Kolik je diteti, ze ortoped hodnoti klenbu? A jak je na tom s telesnou stavbou celkove, co povolene bricho, ma-nema?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
1.10.19 07:03

@luci.no malému jsou dva. Na ortopedii jsme šli na kontrolu s propadlým hrudníčkem a rovnou jsem dr poprosila, ať mrkne na nožky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
1.10.19 07:04

@Cuddy povolené bříško má. Údajně to souvisí s tím hrudníkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17059
1.10.19 07:06

@mayunka Pocti si treba zde. https://www.fyzio-pro-deti.cz/novinky/ Botz to nezachrani, ani jeden typ. Spis cviceni v Sokole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56199
1.10.19 07:07

Tady se ne dozvíš nic jiného, než všude jinde. Část bude pro barefoot i u ploché nohy. Část bude proti a hlásat klembu, vložky a pevný kotník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2711
1.10.19 07:09

BF má smysl pouze na nezpevněném nerovném terénu, takže písek, tráva, hlína… Určitě ne beton, asfalt, nákupní centrum :) takže ideální je na doma a do města pevné boty, do přírody a na zahradu bosky nebo právě BF.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
1.10.19 07:09

Zkus ještě fyzioterapeuta. Ač jsem zastánce Barefoot tak bez porady s odborníkem bych do toho nešla u plochých noh… Jinak ve dvou letech je plošší noha v pořádku a rozhodně bych to neřešila botami ale přiměřeným cvičením oslabených partií. Neznám člověka, kterému by se bez cvičení zlepšila klenba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
1.10.19 07:14

Jinak má zkušenost, dcera lehce valgozni kotnik, vybočuje nohu. Od fizio doporučeno co nejvíce lézt, cvičit. Pomalu se to lepší a chodí od malá v bf po veškerých površích. Jako mimino měla hodně valgozni kotníky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
1.10.19 07:16

@chaela To není úplně pravda. Pokud umíš chodit po zpevněném povrchu lehce a správně našlapovat tak je bf nebo bosochodectvi vhodné na jakýkoli povrch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
1.10.19 07:16

@Mia25 na fyzio jedem na kontrolu za měsíc. Taky se jí chci zeptat. Vojtovku už necvičíme. Místo toho hopsá na míči, aby zapojoval to břicho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
1.10.19 07:17

@Mia25 na fyzio jedem na kontrolu za měsíc. Taky se jí chci zeptat. Vojtovku už necvičíme. Místo toho hopsá na míči, aby zapojoval to břicho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
1.10.19 07:18

@chaela takhle jsem to právě myslela, že na doma mu koupím ty sandálky a na ven kompromis bf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
1.10.19 07:22

@mayunka Zkus ať hodně leze, jak po zemi tak po prulezkach ať zapoji plošky nohou a bříško :) takhle mi to právě sdělila fyzio(je to známá tak jsme měli dlooouhy rozhovor:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama