Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
AHoj maminky, je tady někdo kdo dává miminku polský bebilon místo nutrilonu? My do Polska jezdíme už asi 4 měsíce, nejdříve pro bebilon 1HA a ted už pro 2HA.. tedkon nám mlíčko do šlo a než jsem stihli zajet pro další, koupila jsem nutrilon 2HA u nás. Celkem mě překvapilo, že má odlišné složení, i malinko jinak vypadá. Nevíte jak je to možné?? Myslíte že je to Polské horší? Nemaji etiketu imunofortis jako na českém… ale malá má z nutrilonu hroznou zácpu a z bebilonu ne… Dost mě to překvapilo, myslela jsem že je to to samé mlíčko ![]()
Bebilon teď změnil obal, už se tam o imunofortis nepíše. Určitě není horší, stejně jako u nás tak i v Pl podléhá přísné legislativě.
A jak myslíš jiné? Barva prášku?
Muchitos píše:
ale malá má z nutrilonu hroznou zácpu a z bebilonu ne…
První UM které malá měla byl Nutrilon, a měla zácpu, jenže po jiných hodně blinkala anebo to nechtěla vůbec. Takže jsme se vrátili k Nutrilonu a dávala jsem jí hodně pít vodu nebo čaj.
Asi po měsíci jsme to vyměnily za Bebilon a od té doby nemusí pít tolik vody, zácpu po něm nemá.
Etikety jsem srovnávala jen tak zběžně a nezdá se mi že by byl Bebilon něco jiného než Nutrilon, ale pijeme obyčejný, zatím jedničku, o víkendu jedeme na velký nákup Bebilon 2.
Svatka píše:
Bebilon teď změnil obal, už se tam o imunofortis nepíše. Určitě není horší, stejně jako u nás tak i v Pl podléhá přísné legislativě.
A jak myslíš jiné? Barva prášku?
No spíš „sypkost“ prášku… nutrilon je víc hrudkovatý, jemnější, prostě hladší.. možná i toršku žlutější
A kam pro něj jezdíte? My když jezdili pro jedničku tak měly jen dvojky.. a ted jsme jeli pro dvojku a měli jen jedničky
nakonec jsme jich zehnali jen 8
malá mi taky hrozně blinkala.. asi do 3 měsíců.. ale přibýrala normálně, tak doktorka řekla at to neřeším… a pak najendou to přestalo z ničeho nic…
Já jezdím do Rosmana do Těšína, a když tam není tak Kufland. Zatím se mi nestalo že by v jednom nebo v druhém nebyl.
Beru většinou těch 10krabic.