běhání kluk 6 let

2529
15.6.08 21:34

běhání kluk 6 let

Chtěla bych znát vaše názory na běhání u šestiletého syna.Včera jsme se s manželem hrozně pohádali.Manžel chodí se synem tak dvakrát týdně běhat asi 5 až 6 kilometrů já si myslím že na tak malé dítě je to moc bojím se aby do budoucna neměl problémy třeba s klouby nebo páteří.Manžel moje názory naprosto ignoruje a považuje mě za histerku.Uběhne to teda v pohodě bez zastavení ani nevipadá že ho to nějak namáhá a dělá to dobrovolně.Krom toho jezdí jednou týdně tak padesát km na kole.Docela často mívá v noci růstové bolesti tak hlavně proto se bojím.Jsem možná trochu přecitlivělá ale mám z toho špatný pocit.Napište mi své názory budu ráda když by se našel i názor nějakého lékaře díky ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28414
15.6.08 21:54

Ahoj. Syn má taky růstové bolesti. Minulý pátek jsem se bavila s ortopedem jestli je omezený v nějkém sportu (i do budoucna). Není :wink:
A k tomu trénování. Neviděla bych problém, jen by měl mít dostatek regenerace a výživy, nějaký plavání taky, aby si klouby odpočali. Jsem bývalá atletka a tihle prckové normálně trénovali v přípravce, tak se neboj :wink: Jen ohlídej svalové a kloubní bolesti, aby to nezapíral a neublížil si tím :wink: Taky je lepší běhat po polních cestách (měkký povrch), než na silnici (někdy to je nevyhnutelný, ale to neřeš, musel by tak běhat pořád). A potřebuje pořádní botasky na běh (vepředu špička nahoru). Třeba ti z něj vyroste naděje atletiky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
15.6.08 21:56

A ještě by na povrch měla dopadnout správně nejdřív špička a pak pata :wink: Ne pata a přehoupnout se na špičku …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
15.6.08 23:04

Já nemám tak staré dítě, ale sestra má skoro 6letého chlapce a když to srovnám s ním, tak ten náš by to teda neuběhl a možná asi ani neušel.
I když při hře s jinými dětmi a běháním po zahradě se to nasčítá a možná by to dělalo tuto vzdálenost. Myslím si, že by otec neměl předceňovat síly syna, ale pokud na něm není znát zchvácenost nebo naprosté vysílení a pokud ho to skutečně baví a nedělá to jen, aby otci vyhověl nebo udělal radost , jen ať běhá. Důležitý je pak náležitý odpočinek, tekutiny a strava no a pak důležitá obuv. Tu už zmínila janinkaz.
Ale pokud se to tobě jako matce nezdá, manželovi to řekni a popros ho ústupek, (kratší trasy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
15.6.08 23:18

Dík za odpovědi o kratší trasy jsem ho prosila ale naprosto nereagoval.Jo a manžel je taky atlet běhal maratony a i kratší tratě .já běhám taky ale mám dojem že s altletikou by se mělo začít až později právě aby se neopotřebovaly klouby předčasně .Původně chodil na fotbal ale to ho prostě nebavilo je individualista a míče se bál.Jo a je jako malej etiopskej běžec má 132 cm a devatenáct kilo tak hubený nohy jsem viděla jen u africkejch podviživenejch dětí.No tak to snad je v pořádku už se nebudu rozčilovat.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
16.6.08 00:03

ahojky,

já tedy nevím-jsem také dnes už bohužel bývalá atletka-ale mě se to zdá dost na tak malé dítě.My jsme trénovali opravdu intenzivně-až 27h týdně,kolikrát jsme jezdili na trénink do Phy místo do školy, ve volnu a na soustředku až 3fázové tréninky.Trenér vedl syna k atletice, a že se trenér kamarádí s repre a tréninky nám dával prakticky tytéž,co měli repre, ovšem jeho syn začal s atletikou pomaleji a ne takto - každý týden 50km na kole vkuse, a ty kilometry vtahu.Zvolila bych trošku všeobecnější přípravu,pokud bych chtěla mít doma atleta,toto je moc jednostranné a obávám se,že na záda to nemusí mít dobudoucna dobrý vliv.Já musím konstatovat,že trenérův syn byl přesto nucen od 12let využívat služeb předního českého fyzioterapeuta reprezentantů snad všech sportů, pak dokonce na nějaký čas přestat a nakonec skončil úplně. Podle mě je to moc veliká zátěž na tak malé děcko, mělo by to jít trošku přirozenější cestou. O mém trenérovi se říká, že chtěl mít ze svého syna mistra světa, kam měl skoro nakročeno,ale přetrénoval ho a „dodělal ho“-v 16 se zastavil a konec-už nebylo kam jít,ale hlavně měl zdraví oddělané tak, jak dospělí lidé a to určitě s námi neběhal 2×týdně 6km výklusy ani 50km na kole,ale chodil normálně na atletiku, kde trénovali všeobecně tak,ajk prckové trénují.Tak se obávám,že si občas ti chlapi léčí svoje mindráky na svých dětech.MMCH-syn se s otcem nakonec krutě pohádal,že ho nenechal dělat to,co on chtěl, skončili u soudu a dnes se nestýkají.Tak Vám přeji,at má taťka víc rozumu než měl můj trenér vůči svému synovi :-)
laura

• Citovat
  • Upravit
551
16.6.08 08:20

Ahoj,

nemyslím že synka přepínáte, pokud ho běhání baví a má k němu sklony. My zas chodíme na procházky - sotva 4letý syn bez problému ujde denně 15 kilometrů a pak ještě celý večer běhá - a jediný, kdo má s tím má problémy, jsou babičky - které už večer prostě padnou… :wink: Nijak kluka nehoníme, ani to po něm nevyžadujem, prostě se naše každodenní procházky postupně zcela přirozeně takhle natáhly… Oba s manželem jsme z turistických rodin - a mladší syn (necelý rok) ještě nechodí sám, ale už vyžaduje vodit - a také za celý den nachodí aspoň 4 km…

Růstové bolesti jsou normální. Chce to jen hooooodně spát. Ve spánku se prodlužují kosti. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
16.6.08 09:47

Popravdě, já bych neuběhla ani 2 km a nikdy jsem v tomhle nebyla vytrvalec. Ale krátký tratě jsem běhala ráda, sama od ranného dětství - ovšem bez dozoru rodičů, protože ty mě to vyloženě zakazovali, že se prej tejrám :lol:

No nic, já sama plánuju s dětma sport, ať už brusle, nebo pravidelně „popobíhat“ tady po lukách a lesech. A 6 let je odpovídající věk, pokud ho to baví…jen by mě taky znepokojovali ty růstové bolesti, takže na to bych se zeptala asi odborníka, lékaře.

Podle mě je to lepší, než rvát do dítěte sladký horem dolem a tvářit se u toho děsně přezíravě… A kdybych měla tenhle názor hnát do extrému, tak snad budu mít radši zničený zdraví od sportu než od nesprávné výživy :twisted:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.6.08 12:23

Ahoj,
me se to zda strasne moc.To jako tech sest kilaku ubehne bez zastaveni??Tak to padam…To bych ja nezvladla :) Muj petilety syn by to jen usel a bolely by ho nohy.Myslim si ze je to dost na tak male dite,aby potom nemel problemy nejake. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
5430
16.6.08 15:03

Ahoj, já si myslím, že pokud jste oba rodiče sportovci a synovi takovéhle trasy nedělají problémy, tak bych se ničeho nebála. Růstové bolesti jsou v tomhle věku normální, pokud ho nebolí klouby, tak bych to neřešila. Buď ráda, že kluk sportuje. Určitě je to mnohem lepší než aby seděl u počítače a hrál hry - a můžu ti říct, že znám spousty takových dětí :? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
16.6.08 17:31

Ahoj, já teda taky myslím, že je to až až… 8O Něco jiného je dostatek zdravého pohybu a něco jiného trénink… Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
16.6.08 19:20

Některý děti ale trénují mnohem víc…2× týdně 6 km a 50 k na kole, kolo je na klouby šetrné :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
16.6.08 20:05

No byt tebou zajdu se zeptat nejakeho lekare nebo fyzioterapeuta. Mne osobne to prijde hodne.

Od detstvi jsem delala tenis jehoz soucasti byla fyzicka a dalsi doplnkove sporty a ackoliv mne to samozrejme bavilo a delat jsem to chtela, fyzicky jsem dopadla dle hesla "Vrcholovym sportem k trvale invalidite " :D Tatinci nejsou soudni znam to z vlastni zkusenosti a taky zkusenosti svych kamaradek…

Na kole v jednom zatahu 50 km je dost a 2×6 km behu taky. Chapala bych ze by tvuj muz behal a syn s nim jezdil treba na kole, nebo kdyby nebehal takhle daleko ale treba 3 x tydne 2 km…

Kvalitni povrch a tenisky musi byt samozrejmosti, jinak ti jednou bude pekne becet jak ho boli kolena a nohy :(

Sousedovi kluci od mala docela drsne trenovali fotbal, po kazdem treningu kulhali a temer beceli bolesti ale delali ho radi! Starsi to presne v 15 zabalil protoze to uz nedal, mladsi se blizi do toho veku a jsem zvedava jak dlouho to jeste da…

Je strasne tezke najit rozumnou miru a dej na svuj instinkt, hysterka nejsi , jen mas rozum :)

Nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
16.6.08 20:09

Nat, ale on běhá 2× v týdnu, ne denně :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
16.6.08 20:15