Bezdomovec a sociální dávky

tecam
14.2.10 22:53

Bezdomovec a dávky

Dobrý den ,jsem bezdomovec,evidovaný na Uradu práce.Na socialce mi nedali ani korunu,protože prý nikde nebydlím. Je to v pořádku ? Tomáš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30303
14.2.10 23:05

Tomáši,nezáviděníhodná situace :nevim:

Odpověd ale bohužel neznám,to nechám fundovanějším-mně spíše zaujalo,že máš připojení na net?! Takže někde bydlíš-a to ‚nějaké bydliště‘ by se uvést nedalo??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
14.2.10 23:05

jeejda :cry: ozaj priserne tazka situacia..aspon u nas v SR je to tak..ze bezdomovci, ktorí nemajú trvalé bydlisko, nemôžu ani poberať sociálne ..ale keby mali trvale bydlisko , neboli by bezdomovcami :twisted:

ale treba sa spytat na miestnom urade..ci pripadne na urade rpace..pretoze napriklad u nas je take nieco..ze
je možnosť zaevidovať si trvalé bydlisko na území našej mestskej časti bez udania adresy trvalého bydliska v oddelení evidencii obyvateľstva Ľudia, ktorí žijú na ulici, ale majú v občianskom preukaze zapísané trvalé bydlisko , majú možnosť požiadať o dávku v hmotnej núdzi a zapojiť sa do programu - aktivačný príspevok

alebo skuste vyhladat spoluprácu so sestričkami Matky Terezy, ktoré prevádzkujú azylový dom Betlehem, ako aj s OZ Domov pre každého, ktoré prevádzkuje útulok . V prípade ubytovania človeka v kríze nasledne vie finančne vypomôcť na uhradenie ubytovania na prvý mesiac.

skuste pohladat ale isto mate nieco podobne v CR.drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.10 23:18

nějaký vtipálek…zřejmě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Caty
14.2.10 23:21

Taky mi to přijde jako vtip, a pokud ne tak se omlouvám, ale bezdomovec na netu??? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
4221
14.2.10 23:25

Já vím o lidech, kteří mají jako trvalé bydliště Městský úřad, ale jak k tomu přijít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
14.2.10 23:25
Caty píše:
Taky mi to přijde jako vtip, a pokud ne tak se omlouvám, ale bezdomovec na netu??? :think:

No, může být u sestry, spolužačky, kamarádky, dcery… Myslím, že bezdomovec nemusí být jen to typické opilé zapáchající individuum. A i kdyby to vtip byl, zaujala mě ta situace a doufám, že pro lidi se stejným problémem je možnost cesty nahoru, alespoň doufám.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2431
14.2.10 23:28

No já vím,že známého odhlásili z tr.bydliště a on byl automaticky nahlášený na nebližším Mětským uřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.10 23:44

Mě to přijde divný, což že je na netu, ale první, kam bude psát je server převážně pro matky s dětma? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
14.2.10 23:56

Odpověď neznám, jenom chci napsat, že u nás třeba pořádá azylový dům pro muže kurz práce na PC právě pro bezdomovce, stejně tak ÚP pořádá pro své klienty rekvalifikační PC kurzy. Naše knihovna nabízí čtenářům hodinu denně internetu zdarma - takže by mě toto samo o sobě tak nepřekvapilo, možností je hafo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2027
15.2.10 00:26

Co zkusit azylový dům. Dá se tam pár nocí přespat i na dluh. A k dispozici je i soc. prac. Poradí, pomůže. Např. u Armády spásy je spousta možných vyjímek, ale záleží na domluvě a situaci. Ubytování, strava + poradenství a pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
15.2.10 07:07

no Tomáši - nedat žádné peníze, za situace, kdy splníš všechny podmínky tak nějak nejde…že nedostaneš doplatek na bydlení je logické, protože oficiálně nikde nebydlíš (ale zjevně někde ano, když se dostaneš i na net), avšak příspěvek na živobytí dostává kdejaký bezdomovec, propuštěný vězeň či alkoholik, který si požádá, protože má prostě ze zákona nárok
tudíž by si měl napsat, co konkrétně soc. pracovnicím brání, aby přijaly a vyhodnotily tvou žádost o příspěvek na živobytí.. (např. sankční vyřazení z úřadu práce pro nespolupráci by asi pro tvou snahu něco dělat nehrálo…)- zamítly ti žádost,nebo sis ji ani nepodal?
Jinak v každém větším městě opravdu existuje charita, slezská diakonie či jiný organizace zabývající se pomoci sociálně potřebným a vyloučeným, jejíž součástí je také mj. sociální poradenství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
15.2.10 07:19

Borisko, taky to může být zvůle místních úřednic - třeba předpokládají, že Tomáš nezná svá práva a tudíž jim nebude odporovat… I s tím jsem se v minulosti setkal.
Opravdu to chce být důrazný, i když slušný a říct - co vám brání v tom, abyste mi ty dávky poskytly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
15.2.10 07:21

juro - já to v podstatě svým příspěvkem připouštím :wink: (bohužel v každém oboru existují lidé, kteří tam nemají co dělat :roll: ) a proto mu říkám, kam eventuélně ještě zajít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
15.2.10 07:50

Jo, promiň - mně to už po ránu zase nepřemýšlí.....

Ještě mě tak napadlo - v každém větším městě existuje taky sociální kurátor (nebo jak se ta funkce jmenuje), který může jednorázově přiznat konkrétní osobě například příspěvek na ošacení. Možná i toto by mohla být krátkodobě cesta, jak si pro nejbližší chvíli pomoct z nejhoršího srabu......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama