Bezezbytkovy nakup na mesic (a jidelnicek)

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Pitaya1
4.6.22 12:44
@mado píše:
To pětileté dítě se ti tam bude ukrutně nudit, jen s rodiči a neaktivním sourozencem.

Proč by se mělo nudit? 8o tvé dítě se neumí zabavit přírodě? :think:

  • Citovat
  • Upravit
22186
4.6.22 13:00

Mě dítě není asocial, co mu k životu na měsíc postačí klacky v lese.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31255
4.6.22 17:11
@mado píše:
To pětileté dítě se ti tam bude ukrutně nudit, jen s rodiči a neaktivním sourozencem.

Jestli ma deti jako ja, tak fakt nebude. Ja mam deti, ktere jsou nejstastnejsi celodenne venku a nic k tomu nepotrebuji, pokud je pobliz potok. Coz je v Norsku zarucene :mrgreen:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31255
4.6.22 17:12
@mado píše:
Mě dítě není asocial, co mu k životu na měsíc postačí klacky v lese.

Proc hned asocial :think:?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
875
4.6.22 19:36
@mado píše:
To pětileté dítě se ti tam bude ukrutně nudit, jen s rodiči a neaktivním sourozencem.

Takze rada k necemu, na co se nikdo neptal, o diteti, o kterym vis jen vek. Gratuluju k nejzbytecnejsimu komentu tehle diskuze :potlesk:

Btw, pokud te to uklidni, nudit se fakt nebude. Vzhledem k nasemu zivotnimu stylu chodi moje dite do skolky velmi, velmi sporadicky a jen kdyz chce, a se mnou a neaktivnim sourozencem travi vsechen cas. A jestli se nahodou nudit bude, aspon ma prostor vymyslet si sama zabavu, neni to nic spatnyho :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3819
4.6.22 21:46

Ahoj, my jezdime taky do hor na samotu v Rumunsku. Jidlo na 3 tydny se urcite naplanovat necha, ale asi bych nechtela byt tak dlouho bez cerstveho ovoce/zeleniny a aspon jednou bych manzela donutila dojet doplnit zasoby. Urcite si napis jidelnicek na kazdy den a k tomu priblizne mnozstvi surovin. My teda nejezdime do uplne pustiny a vzdycky od „domorodcu“ dostaneme nejake cerstve ovoce/zeleninu ze zahradky a ovci syr vymenou za pivo. Chleba sama nepecu, chci si na dovolene taky odpocinout a ne stat cely den u plotny. Snida se vetsinou porrige ( vlocky, suseny mliko, rozinky, orechy), vejce na 100 zpusobu a celozrny toasty - maji je v DM a vydrzi urcite 4 tydny, nebo „puliska“ - rumunska kukuricna kase podobna polente. Maso vozim zamrazene ve chladicim boxu s autozasuvkou. Varime ze zakladnich surovin - brambory, cibule, mrkev, houby se nasbiraji v lese. Mleko susene, testoviny na 100 zpusobu ( pesto, bolonska, se spekem a cesnekem), na mlsani delam detem obcas puding nebo palacinky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Pitaya1
4.6.22 22:32
@mado píše:
Mě dítě není asocial, co mu k životu na měsíc postačí klacky v lese.

Proč hned asocial? Co pětileté dítě tak nutně potřebuje k životu, že mu to nedokáži poskytnout rodiče a příroda? :think:

  • Citovat
  • Upravit
34098
5.6.22 10:23
@mado píše:
To pětileté dítě se ti tam bude ukrutně nudit, jen s rodiči a neaktivním sourozencem.

Proč by se mělo nudit? Jen s rodiči a neaktivním sourozencem? A s kým jiným by asi mělo to dítě trávit dovolenou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15434
5.6.22 10:34
@arinecka píše:
Proč by se mělo nudit? Jen s rodiči a neaktivním sourozencem? A s kým jiným by asi mělo to dítě trávit dovolenou?

spíš jde o to, že na většině „obvyklých“ dovolených má to starší dítě možnost potkat nějakého vrstevníka nebo navštívit nějakou atrakci, minimálně hřiště…Tady bude 4 týdny opravdu jen s rodiči a miminem na odlehlé samotě :nevim: Mám děti 4,5 roku od sebe a je fakt, že po těch prvních prázdninách, kdy malému byl půl rok, se starší vyloženě těšila do školky a to jsem se fakt snažila, aby měla nějaký program.. Ale chápu, že každé dítě je jiné

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
462
5.6.22 12:30

@Latty jezis podle příspěvků jsi tady urejpana hlavně ty, nic to není dobrý

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
462
5.6.22 14:00

Zakladatelka to trochu nezvládla, asi se chtěla pochlubit jak jezdí do Estonska a Norska, ale nakonec tady jen čteme že vlastně nezvládne ani uvarit.

A psát že je low waste a pak čtu o dovozu jídla? Myslím že jen kecá. :roll: a hraje si na zajímavou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Pitaya1
5.6.22 14:05
@Lutern píše:
Zakladatelka to trochu nezvládla, asi se chtěla pochlubit jak jezdí do Estonska a Norska, ale nakonec tady jen čteme že vlastně nezvládne ani uvarit.A psát že je low waste a pak čtu o dovozu jídla? Myslím že jen kecá. :roll: a hraje si na zajímavou.

Ten low weste vysvětlila. Stejně tak to vaření. Jen by některé závistivé uživatelky musely umět číst vše a následně ten text pochopit :hug:

  • Citovat
  • Upravit
875
5.6.22 15:53
@Lutern píše:
Zakladatelka to trochu nezvládla, asi se chtěla pochlubit jak jezdí do Estonska a Norska, ale nakonec tady jen čteme že vlastně nezvládne ani uvarit.A psát že je low waste a pak čtu o dovozu jídla? Myslím že jen kecá. :roll: a hraje si na zajímavou.

Ja se nicim chlubit nemusela. Kdyby tu nebyly urejpany zensky ktery nedokazou odpovedet na jasne polozeny dotaz tak bych ani nic o nasem zivotnim stylu nepsala. Do Estonska nejezdime, tam bydlime. Low waste na rozvoz jde v pohode se zalohovanymi vratnymi obaly a mekac si fakt neobjednavam. A uvarit samozrejme umim, ale radeji se venuju podnikani a tomu abych zabavila me deti ktere se, jak to tu ctu, se mnou bez skolky musi pekelne nudit :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
875
5.6.22 15:56

@Lutern a mimochodem, co mi neni dobry? Rejpani do me a meho zivotniho stylu? Na vsechny rady a tipy jsem odpovedela a podekovala. A ze si dovolim reagovat na lidi jako ty, co maji potrebu komentovat vsechno o cem vi kulovy? To snad jeste muzu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
875
5.6.22 16:00

@ivašot. Presne, kazde dite je jine. Dceru netahame kam se nam zachce, je rovnocennym clenem rodiny a kdyby nechtela, jeli bychom nekam jinam :nevim: Deti na hristi si nevsima, ma par svych pratel doma a to ji staci, vytvari hluboke a pevne vazby. Navic diky modernim technologiim je s nimi denne v kontaktu, volaji si, hraji si pres videohovor, babicky ctou pohadky pred spanim, ma online kurzy treba baletu, lega nebo art and crafts… To ze budeme mesic v pustine neznamena ze bude mesic sedet na gauci a koukat na nas.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný