Reklama

Biftek v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

soncaca
Nováček 4 příspěvky 21.01.18 19:14
Biftek v těhotenství

Dnes jsem si dopřála v restauraci biftek s hříbkovou omáčkou, biftek byl propečený nebyl krvavý, ale byl měkký takže nebyl „úplně do úplna do sucha“, už nevím jak jinak to popsat dopečený. Jsem ve 14tt, a mám tak trochu obavy jestli jsem neudělala něco špatně :( abych neschytala riziko přenosu toxoplazmózy, listeriózy, salmonelózy,(To­xoplazmózu jsem prodělala před 5 lety)…

Reklama

Reakce:

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 21.01.18 19:18

V klidu. Úplně v klidu buď :mrgreen:

Marben
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 21.01.18 19:20

Jsem se v prvním tehotenstvi ladovala tatarakem a v pohode, tak klid :))) ani jsem netušila, ze se to nemá :mrgreen:

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 21.01.18 19:22

Toxoplazma není z hovězího, navíc podruhé nechytíš, máš protilátky.
Listeriózu a salmonelózu samozřejmě nemůžeš na 100% vyloučit nikdy, ale to bys nesměla koupit u řezníka šunku. Jestli je to slušná, ověřená restaurace, tak můžeš být klidná.

soncaca
Nováček 4 příspěvky 21.01.18 19:23

Šmarjá, děkuji moc za odpovědi :) Člověk by neřekl, jak se v těhotenství bude nervovat!

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 21.01.18 19:49

@soncaca
První těhotenství? Tak si zvykej, teď už se budeš nervovat o něco pořád :mrgreen: ale neboj, procházíme tím všechny. Pevné nervy a zdravé mimi :hug:

LindaPraha
Extra třída :D 13062 příspěvků 21.01.18 20:05

Ja v tehu upustila od medium rare a davala si jen medium :)

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 21.01.18 20:31

Prosímtě klid :lol: Nejlepší je samozřejmě v těhu se nestravovat v restauracích, kvůli přepáleným tukům či hygieně, ale nic z toho by neohrozilo těhotenství, myslím že ani salmonela a pod. Pouze můžeš být citlivější a je jistá pravděpodobnost, že by Ti mohlo být nevolno, zkrátka že by trpělo Tvoje Tělo, né Tvé mimi. To je chráněné ;) Já v těhu snědla točenou zmrzku a pak jsem bli. nkala tři dny, prostě nebyla asi ok. Takže jsem musela hlídat tekutiny, ležet, byl to záhul. Ale mimi se nic nestalo :nevim: :lol:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 21.01.18 21:01

Taky jsem včera měla, medium rare s pepřovou a jsem 19tt :mrgreen:

soncaca
Nováček 4 příspěvky 21.01.18 22:33

Tak to jo, nó hned myslím na to nejhorší, že? Klasika… 8o Děkuji Vám za vaše zkušenosti a i dobré konce :) Či za podobné případy, ale pro jistotu se už budu víc hlídat, jsem sama o sobě nervák, ale i labužník snad to vydržím ještě těch 5 měsíců :think: :lol:

soncaca
Nováček 4 příspěvky 21.01.18 22:34

A tak tak je to moje první těhotenství :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >