Kamarádky syn bije mé dítě

Anonymní
16.7.13 12:54

Bije mi dítě

Ahoj,
potřebuju radu. Raději s ohledem na kamarádku anonymně. Mé nejlepší kamarádky -2 roky syn začal bít toho mého -2 roky. Jejich návštěva vypadá tak, že ten náš řve a my neustále za nimi běháme a urovnáváme spor. Ten kamarádky syn kdykoliv jde kolem mého tak mu něco udělá, zatahá za vlasy, vezme hračku, kopne, bouchne. Kamarádka pouze řekne - to nesmíš, ale evidentně to nepomáhá. Už mě to opravdu nebaví, já potom akorát utěšuju toho mého. Nerada bych se kvůli tomu přestala stýkat s kamarádkou, ale nerada bych jí kecala do výchovy. Já bych to u toho svého asi řešila plácnutím, nějakým zákazem. Díky za názory. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2453
16.7.13 12:56

Já bych si své dítě vzala k sobě na klín. Ale nevím, jestli je to realizovatelné, já měla klidné dítko, které by radši bylo u mě na klíně, než být za otloukánka.

Jinak osobně fyzické tresty nepraktikuji. Nesmíš bít kamaráda a za trest ti jednu střelím, abys viděl, že to je špatné… Mně to prostě přijde na hlavu postavené :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
16.7.13 12:57

No.. když řekneš kamarádce, ať něco udělá, může se stát, že to bude brát jako tvou averzi vůči jejímu drobečkovi, a přestanete se stýkat stejně. Já bych na setkání s ní dítě nebrala. Kdybych měla chuť ji vidět, tak jen my dvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
16.7.13 13:03

Taky mi (myslím že i ve stejném věku) chlapeček řezal dceru, byla jsem u nich na návštěvě, kluk lakomej, nic nepůjčil, strkal bouchal, máma nic, občas prohodila, že on je takovej živější. Až jednou, když jsem v kuchyni napouštěla vodu do flašky, dcera se mě držela jak klíště, kluk se blížil, že strčí, matka venku nezájem, tak jak mi do ní strčil, pořádně jsem ho přibouchla k lince. Koukal jak z jara a najednou to šlo, najednou holku nechal, najednou si mohla půjčit kočárek, prevít jeden. Výchovný to možná není, ale pro mě byla priorita ochránit dítě a ne řešit jemnocit toho..toho… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
16.7.13 13:09

Setkávala bych se bez dítka nebo si to vyjasnila rovnou. Kamarádství nekamarádství, nenechala bych ze svého dítěte dělat otloukánka.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
16.7.13 13:09

Ve školce jsem většinou agresora vzala za ruku a po té, co se omluvil jsem s ním procházela třídu a hledali jsme spolu tu správnou hru…takže bych kamarádce řekla, ať si ho drží, bo ho upozorním 2 x a potřetí ho plácnu přes prcku, aby ty ouška lépe slyšely. ;) Buď je kamarádka normální a trkne jí to, nebo si budeš muset najít jinou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
16.7.13 13:13

Taky bych si to s kamarádkou vyříkala..přece si nenecháš kvůli posezení s kamrádkou otloukat díte… k nám chodí taky kamarádka na návštěvu a má 4 letýho kluka, moji holce je 16 m… občas ji taky někdy nechtěné postrčí, nebo tak, a taky jsem ho už napomenula a kamarádce řekla, ať si ho kouká hlídat.. že ji nechci vychovávat dítě, ale nedovolím, aby někdo ublížoval zas mému andílkovi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 13:14

@martina.se Právě, otloukánka z něj dělat nechci, doteďka jsem to nějak s ohledem na kamarádku trpěla, ale budu to muset řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
146
16.7.13 13:15

Pokud je kamarádka rozumná, pochopí to.. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@Vembloudik Máte pravdu, příště jí to řeknu a jemu vynadám, doteďka mi to bylo blbý, je to takový nepříjemný, kárat kamarádky dítě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
58857
@Anonymní píše:
@martina.se Právě, otloukánka z něj dělat nechci, doteďka jsem to nějak s ohledem na kamarádku trpěla, ale budu to muset řešit.

jj, chce to. Možná lepší přijít o kamarádku, která není ochotna krotit své dítě, než to svoje nechat, aby odnášelo takové chování někoho cizího: navíc v tomhle věku to bude brát jako model chování a dřív nebo později to začne zkoušet taky.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
16.7.13 13:17

Já vždy malého uporozním na to, že Natynka je ještě malá a že tohle dělat nesmí, že jemu by se to určitě taky nelíbilo… držím palce… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
16.7.13 13:18

Hlavně, pokud ho pár krát pokáráš před tou kamarádkou, věřím tomu, že i ji to bude blbý a bude na něj dávat větší pozor…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.13 13:20

@martina.se Máš pravdu, malej mě po jejich návštěvách zkoušel plácnout:-/

• Nahlásit
  • Citovat
26100
16.7.13 13:20

Nevím, no… U nás v podobné situaci pomohlo vysvětlení, že když někdo ublíží jemu, musí se bránit… Takže „agresora“ prcek srovnal ručně stručně a od té doby byl klid a netroufl si ani na našeho mladšího…

ALE tohle asi nebude fungovat u dvouleťáka (mladšímu jsou právě ty dva roky a ještě z toho rozum nemá… )… Ale u skoročtyřleťáka to zafungovalo a byl klid… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama