Reklama

Bílková poleva na perníčky stále lepí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 14.12.17 12:04
Bílková poleva stále lepí

Prosím o radu. Dělala jsem perníčky a nazdobila je bílkovou polevou. Ovšem ta po 26 hod stále lepká a není tvrdá. Co s tím…dá seto nějak zachránit nebo je budu mít roztahané na talířkách celé Vánoce :zed: :zed:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hobitka
Závislačka 3204 příspěvků 14.12.17 12:05

To je divne, jak jsi tu polevu delala?

Black Cat
Kelišová 6522 příspěvků 14.12.17 12:10

Nechat to děti olízat a začít nanovo… :mrgreen:

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 14.12.17 12:11

1 bílek a 20 dkg cukru moučka a vyšlehat. Dělám ji tak každý rok…teda dřív cukr podle oka, dávala jsem i citron, tentokrát ne. Cukr jsem neprosívala nikdy a problém jsem nemívala. Už jsem na nervy, manžel se smějej estli není problém v prostoru mezi podlahou a mixérem :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.12.17 v 12:13

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 14.12.17 12:12
@Black Cat píše:
Nechat to děti olízat a začít nanovo… :mrgreen:

To už nejde…ona je tuhá…jen lepká a tím pádem je nemůžu dát na sebe. Už ze zoufalství přemýšlím nad fénem :mrgreen:

Black Cat
Kelišová 6522 příspěvků 14.12.17 12:15
@jana32 píše:
To už nejde…ona je tuhá…jen lepká a tím pádem je nemůžu dát na sebe. Už ze zoufalství přemýšlím nad fénem :mrgreen:

No a děti mají po hehe. :? :D Asi bych to potom narovnala do krabiček jen v jedný vrstvě, ono se ta vlhkost snad časem vcucne do těch perníčků… :nevim:

Pipet
Generální žvanilka 24082 příspěvků 14.12.17 12:17

A nemáš je moc ve vlhku?
Zkus na plech a do trouby jen tak na 60°C s ventilátorem, ale budou pak betonové :think:
Nebo posypat moučkovým cukrem…
Poleva se nikdy nemá dělat mixérem. Pěkně ručně vymíchat.

Uvažuju, nemohlo se ti to nějak moc zahřát a máš z toho spíš hmotu na pusinky :think: ta je taky jen bílek a sníh, tuhá, ale lepkavá…

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 14.12.17 12:17

Není problém v tom citrónu? Žes ho nedala?

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 14.12.17 12:18

A to se tím dalo zdobit? Já dávám na 1 bílek 300g cukru a jen třu vařečkou. Nikdy se mi nestalo že by neztuhla. Fén bych řekla, že to ještě zhorší, spíš bych to dala oschnout do chladu :nevim:

Black Cat
Kelišová 6522 příspěvků 14.12.17 12:22

Nikdy nedávám citron a vždycky míchám mixérem. A dělám to od oka a vždycky je tuhá a nelepí… :nevim:

Hobitka
Závislačka 3204 příspěvků 14.12.17 12:23

Rekla bych, ze je to tim citronem.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 14.12.17 12:25

Četla jsem někde jinde, že prý se to má dělat ručně. Že pro mixerovani se to právě pak lepí. Ale sama nevím no, půjdu to asi zkusit :mrgreen:

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 14.12.17 12:27
@Pipet píše:
A nemáš je moc ve vlhku?
Zkus na plech a do trouby jen tak na 60°C s ventilátorem, ale budou pak betonové :think:
Nebo posypat moučkovým cukrem…
Poleva se nikdy nemá dělat mixérem. Pěkně ručně vymíchat.Uvažuju, nemohlo se ti to nějak moc zahřát a máš z toho spíš hmotu na pusinky :think: ta je taky jen bílek a sníh, tuhá, ale lepkavá…

No mám je v bytě v paneláku…já ji dělám mixérem už leta a nikdy problém nebyl…příští rok si dám tu práci a zkusím ji ručně

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 14.12.17 12:29

@Black Cat já děla s citronem vždycky…manželovi víc chutná, letos jsem dělala bez citronu a dopadla jsem jak začátečník :lol:

jancabr
Kecalka 322 příspěvků 28 inzerátů 14.12.17 12:39

Taky dělám bílek + moučkový cukr + pár kapek citronu, šlehám mixérem. Vždy v pohodě. Jednou jsem dala citronu moc a poleva dlouho netuhla. Naštěstí to trvalo jen asi 24 hodin.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Dušek dne: Karel Janeček přišel na slavnostní událost v obleku, ale bez bot!

Podnikatel Karel Janeček světu zase jednou ukázal, jak si žije bohémským... číst dále >

První díl StarDance? Vytančený mozek i vybuchující bomba „Geňa“

Živě z Prahy se nám konečně, po dvouleté pauze, ohlásila taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >