Bílý povlak na jazyku u dospělého

Anonymní
4.5.20 17:06

Bílý povlak

Dobrý už delší dobu mám bílý povlak na jazyku, myslela jsem se že je to z většího množství sladkosti (namozena sliznice) nebo taky stoho jak mě neustále pálí zaha, napadl mě i hořčík ale ten už mám týden vysazeny..co to může být? Kartáčkem to jde očistit ale ráno je to tam zase.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31321
4.5.20 17:09
@Anonymní píše:
Dobrý už delší dobu mám bílý povlak na jazyku, myslela jsem se že je to z většího množství sladkosti (namozena sliznice) nebo taky stoho jak mě neustále pálí zaha, napadl mě i hořčík ale ten už mám týden vysazeny..co to může být? Kartáčkem to jde očistit ale ráno je to tam zase.

Asi kvasinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.20 17:16

Může to mít vliv na dítě?

• Citovat
  • Nahlásit
925
5.5.20 11:14

Mohla by to být kvasinka - zkus potírat genciánovou violetí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
5.5.20 11:16

Me jen zubarka doporucila pouzivat sterku na jazyk :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
5.5.20 11:51
@Anonymní píše:
Může to mít vliv na dítě?

Tak pro jistotu mu pusinku kontroluj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
5.5.20 11:52
@Melodie91 píše:
Me jen zubarka doporucila pouzivat sterku na jazyk :nevim:

Tak třeba v tvém případě kvasinku nediagnostikovala. Já taky jen tipuju. Měla bx vypláznout jazyk na doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
5.5.20 12:08
@Russet píše:
Tak třeba v tvém případě kvasinku nediagnostikovala. Já taky jen tipuju. Měla bx vypláznout jazyk na doktora.

No me to ani nenapadlo zkoumat…protoze jine problemy nemam, ale na jedne kontrole mi to rekal zubarka :nevim: ze zuby ok, ale ze mam povlak na jazyku a mam pouzivat sterku…ale myslim, ze to muze souviset i s kvasinkama, mozna mi doporucila i probiotika :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31321
5.5.20 12:15
@Melodie91 píše:
No me to ani nenapadlo zkoumat…protoze jine problemy nemam, ale na jedne kontrole mi to rekal zubarka :nevim: ze zuby ok, ale ze mam povlak na jazyku a mam pouzivat sterku…ale myslim, ze to muze souviset i s kvasinkama, mozna mi doporucila i probiotika :think:

Tak mě asi taky ne, kdyby mi to řekla doktorka. Kvasinka je prevít, možná bych si u praktické řekla o výtěr :nevim: Abych věděla, co to v puse sídlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2261
5.5.20 15:28
@Russet píše:
Tak mě asi taky ne, kdyby mi to řekla doktorka. Kvasinka je prevít, možná bych si u praktické řekla o výtěr :nevim: Abych věděla, co to v puse sídlí.

Jo a ted si jeste vzpominam, ze mi to uplne zmizelo v tehptenstvi, takze to jeste muze souviset s hormonama, anebo s nezdravym zivotnim stylem ( pred tehu koureni a alkohol sem tam)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.20 11:40

Bílý povlak na jazyku nejde setřít

Ahoj, mám stejný problém. Nejspíš už delší dobu (nevím přesně jak dlouho) mám lehce bílý povlak na jazyku, ale setřít mi to vůbec nejde, ani vyčistit kartáčkem. Sladké cca měsíc vůbec nejím a ani kafe nesladím. Dřív jsem ho jedla ve velkém a trpěla jsem na mykózy, ale jazyk jsem bílej nikdy neměla. :) Je to nějaký problém a měla bych jít k doktorovi? Aby na mě nekoukal co po něm jako vlastně chci :D

• Citovat
  • Nahlásit
1682
1.7.20 12:22
@Anonymní píše:
Ahoj, mám stejný problém. Nejspíš už delší dobu (nevím přesně jak dlouho) mám lehce bílý povlak na jazyku, ale setřít mi to vůbec nejde, ani vyčistit kartáčkem. Sladké cca měsíc vůbec nejím a ani kafe nesladím. Dřív jsem ho jedla ve velkém a trpěla jsem na mykózy, ale jazyk jsem bílej nikdy neměla. :) Je to nějaký problém a měla bych jít k doktorovi? Aby na mě nekoukal co po něm jako vlastně chci :D

Doporučuji vysadit sladké a tučné.
Každé ráno na lačno vypít Actimel po dobu 1 týdne. Vyzkoušeno a funguje! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
1.7.20 12:34

Asi to bude mykóza. Teď je to skrz roušky dost rozšířenej problém. Čím dřív si dojdeš k doktorovi, tím dřív to budeš mít z krku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.20 15:46

Muze to byt candida, pokud provozujes s pritelem oral tak se ti snadno zahnizdi dole a je to beh na velkou trat. Pro zacatek vyter a nasazeni probiotik a candivacu. Omezeni alkoholu a koureni. Naopak kysane produkty a cesnek pomaha, objednat se na dentalni hygienu, muze sidlit i v mezizubnim prostoru. A dezinfikovat pomucky ustni hygieny po kazdem pouziti. Ale pravdu ti rekne samozrejme doktor po vyterech.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat