Biochemické a RH mínus krev

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ejbinka
Extra třída :D 11709 příspěvků 30.04.18 15:10
Biochemické a RH mínus krev

Ahoj holky, prosím je potřeba zaběhnout pro injekci, která se dává po potratu a nebo porodu, když jsem RH mínus? ( po potratu i po mimoděložním jsme jí musela do 72hodin dostat) jak je to u biochemického? :think:

Děkuji

Reakce:

anniething
Povídálka 35 příspěvků 30.04.18 15:17

Nee, biochemický nemá žádnej krevní oběh se kterym by se tvoje krev mohla setkat; )

ejbinka
Extra třída :D 11709 příspěvků 30.04.18 15:19

@anniething Děkuji. V nemocnici mi nebyli schopni odpovědět :roll:

VikiRiki
Kecalka 179 příspěvků 30.04.18 15:23

Me bylo receno, ze se injekce davaji az po 8tt. Ja potratila v 10tt, ale jen prazdny plodovy vak, takze se zadna injekce nekonala. Nasledne tehotenstvi uz bylo standatni, injekce v 7 mesici a pak po porodu. Vsechno bylo vporadku, zadne zvysene hodnoty behem tehotenstvi :palec:

ejbinka
Extra třída :D 11709 příspěvků 30.04.18 15:28

@VikiRiki Děkuji za zkušenost :kytka: a trochu i povzbuzení.

ugluk
Hvězda diskuse 43130 příspěvků 30.04.18 15:43

Mně v 7+4 ani PH nezkoumali, že by takhle brzo stejně nepíchali.

ejbinka
Extra třída :D 11709 příspěvků 30.04.18 15:46

@ugluk tak mě u toho mimoděložního píchali snad v 6tt v nemocnici, ale je pravda, že tam to brali podle mého cyklu a já mám dlouhý, tak si mysleli, že jsme asi už více.

Teď jsem nějakých asi 26DPO..asi. HCG krásně kleslo a v pátek si zas vylítlo nahoru. Takže strach, že další mimoděložní, ale dnes naštěstí MS a test hodně slaboučký a zítra už snad čistý…

Tak mne napadla ještě ta injekce.

Děkuji všem. Aspoň nemusím nikam zase poletovat.

Kimiska1
Kecalka 164 příspěvků 30.04.18 15:57

Holky, muzu se jen zeptat - pokud byste injekci nedostaly, zpusobi to potize az v pokrocilem tehotenstvi, nebo by se napr. potratilo ci zamlklo i zkraje? Mam taky minusku. V prvnim tehu je to pry jedno co jsem cetla, ale ptam se pripadne dale. Asi o tom vice vite. Diky :palec:

VikiRiki
Kecalka 179 příspěvků 30.04.18 16:41

@Kimiska1 prvni tehotenstvi je bezpecny (pokud neni nejaka nehoda, napr. autonehoda, kde by se smichala krev matky a plodu). Behem porodu ke smichani krve dojde, proto se podava ta injekce, aby si telo nevytvorilo protilatky. Pokud by se nepodala, v dalsim tehotenstvi (pokud je mimi Rh opacne nez matka) zacne imunitni system matky napadat to male a dochazi dost cato k anemii u plodu. Cim vic tehotenstvi, tim je to horsi…

ejbinka
Extra třída :D 11709 příspěvků 30.04.18 16:43

@VikiRiki Pokud tedy je, ale pokaždé zavčas asplikována injekce proti protilátkám, tak by vše mělo být jako při prvním porodu? a nebo i přes injekci je každý další a další náročnější a rizikovější?

Já už mám za sebou bohužel injekce 2, ale dítě žádné :?

VikiRiki
Kecalka 179 příspěvků 30.04.18 16:55

@ejbinka jj, pokud ti dali vcas injekci, telo se chova pak jako u prvniho tehotenstvi. Ja mam za sebou 2 potraty (brzke nebo bez plodu, bez injekce) jeden porod (s injekci), ted cekam druhy a protilatky jsou vporadku ;-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >