Zralý folikul, jak ho poznat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 10:38
Zralý folikul

Dobrý den. Předem se omlouvám za asi hloupou otázku, ale jsem jen chlap, tak mě berte s rezervou. :roll:
Chtěl bych se zeptat všech přítomných dam, jak se dá poznat, že vajíčko dozrálo? Jestli to je možné poznat z ovulačního testu. Jde mi o to, že kamarádka má problém s tím, že jí vajíčka nedozrávají. Stydí se o tom mluvit a já sem zvědavý, a tento problém mě zajímá a nechci to páčit z ní a přivádět jí do stavů ve kterých nechce být. Co vím, tak že ovulaci má v pořádku, ví přesně kdy má své plodné dny, ale bohužel vajíčka nedozrají. Teď dostala nějaké léky které by to měli zlepšit o 40%, ale je tam zase prý riziko mnohočetného těhotenství. Omlouvám se, ale víc toho o tom léku nevím. Ale mě jde teď o to, jestli se dá zjistit jestli ty léky zabraly. Jestli to pozná ovulační test, že je vajíčko zralé, folikul praskl tak jak měl. Jak se to dá zjistit? :nevim:
Předem moc děkuji :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 27.04.18 10:40

Zjistí se to na ultrazvuku.. Předpokládám, že dostala léky tipu clostilbegyt… :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 27.04.18 10:45

Ovulacni test to nepozná. Při těchto lécích ji bude lékař sledovat ultrazvukem a zjisti zda to pomohlo ;)

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 10:49

Bohužel opravdu nevím jaké léky dostala. Takže se to dá zjistit pouze na ultrazvuku? 8o

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 10:51

Děkuji Vám moc. Dva dny lítám po netu a nemohl jsem to najít. :*

Pipet
Generální žvanilka 24115 příspěvků 27.04.18 11:00

Mimochodem - ovulaci v pořádku nemá. Ovulace je uvolnění zralého vajíčka z folikulu…

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 11:04

Co jsem e dočetl. tak ovulace je vlastně zvýšení hormonu TH který udělá pro vajíčko příznivé protředí, a teprve pak se vajíčko vypustí. 8o

Tichošlápek
Extra třída :D 10476 příspěvků 27.04.18 11:06

@Karel1978 ovulace je uvolnění vajíčka z folikulu. Takže nema ani ovulaci ani plodné dny ;)

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 11:08

Aha. To nemůže mít ovulaci a při menstruaci vypustit nezralá vajíčka?? :?

karkarka
Závislačka 2678 příspěvků 27.04.18 13:41

@Karel1978 ne.

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 14:07

Díky moc

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 08.05.18 15:03

Dobrý den. Tak jsem se dozvěděl, že hormonální léčka nezabrala a ovulace nepřišla. Co se dá teď dělat? Děkuji :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.18 17:43

@Karel1978 na zavery je dost brzo… lecba nezabere ihned… rozhazene hormony se srovnavaji az pul roku. Jinak vetsina ovulaci drive nez 11.dc nese ryziko vypusteni nedozraleho vajicka. ( viz zde v Aj : http://community.today.com/…-infertility ) Merila bych BT.. a pak bych zhodnotila presneji problem. Ma pravidelny cyklus? Jak dlouhy? Mereni ji ukaze problem… :palec:
Mohl by ji pomoci drnek… reguluje hormony… leci cysty a endometriozu… a podporuje onen hormon na dozravani vajicek… ale zabira az po nekolika mesicnim uzivani… nekomu hned… nekomu dele :nevim: :palec:

Karel1978
Nováček 9 příspěvků 09.05.18 18:52

Děkuji za odpověď. Sám v tom tápu… :,(

karkarka
Závislačka 2678 příspěvků 09.05.18 19:45

@Karel1978 Kolik je kamaradce roků?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >