bl plenky

Anonymni
21.2.08 16:52

bl plenky

ahojka :)
nezlobte se ze obtezuju pitomyma otazkama, ale cekame prvni (a samozrejme jedinecne :D ) mimo, a jsme s manzelem rozhodnuti pro latkove plenky (snad nam to vydrzi,zatim vsichni strasi,ze jsme silenci :? )a ted jsem narazila na bl plenky,ktere se mi moc libi-hlavne cenou ze :oops: Ja jsem fakt tulpas,ale nepochopila jsem, proc jsou tak kraaasne barevne plenky bl color,kdyz je prekryju naprosto nebarevnymi obyc.kalhotkami? :( Nebo je to jinak??? Skutecne se omlouvam,pokud je ta otazka tak blba,ale musim rict,ze mi jde ze vsech plenek hlava kolem :oops:
Takze diky diky diky za vysvetleni a krasny den vam i vsem jedinecnym latkovym mimiskum :P
Martule

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10757
21.2.08 17:01

ahoj martule,
taky se mi libi bl plenky.
a k tvemu dotazu - bud ty krasne plenky color překryješ bílýma kalhotkama a nebo krásnýma kalhotkama color :-) muzes si vybrat :lol:
ale i ty bílé se mi líbí - a koneckoncu zas si myslím, že pod bílým bodyckem budou bílé kalhotky pěkné…http://www.slune.eu/…een_X640.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.2.08 17:12

diky diky

ahojka Harpyje,
moc dekuji za rychlou odpoved, no je videt,ze trpim tehotenskou debilitou,pac ja jsem to jejich color vzala jen jako plenku a ne i jako kalhotky :oops: Proste tulpas :roll: Je fakt,ze mimo bude hezke tak i tak, to jsem si jen rikala,ze by to byla pekna frajerinka ho v lete dat jen tak v plence a kalhotkach a takovy hezky katata by v hnusnejch jednorazovkach nikdo nemel :wink:
Takze dik a krasny den :-)
Martule

• Nahlásit
  • Citovat
9867
21.2.08 17:43

Holky, šoupnu vás do plenek, jo? Jsou tam i diskuse o látkovkách, tak to snad rozproudíte ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10757
21.2.08 18:11

tehotenskou debilitou trpim taky (uplně šíleně mne štve, ale musím to s ní jeste nejaký týden vydržet :lol: ) ---- jo a jinak s těma kalhotkama jsem na tebe tak trochu machrovala :oops: protoze ony skutečně do minuleho tydne nebyly v ČR k dispozici. a i ted, jak se zda, jsou jen na sluneti, ze ktereho jsem ti sem hodila fotku - no, snad se nebude majitelka zlobit… ovsem ceny mi tam pripadaji slusny, takze jestli se tam vrhnes, ne abys mi vybrala vsechny modre velikost s.

h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
21.2.08 23:01

jééé holky,taky moc děkuju :D …už nějakou dobu vybírám nějaký pěkný plenkový dárek pro kámošku,co čeká mimíska a u těch baby lucy jsem si říkala,že škoda těch bílých kalhotek......že jsou už i barevné,to jsem netušila. vypadají fakt nádherně a s plenečkou ve stejné barvě to bude bomba!!! …akorát bych chtěla vědět,jestli se do kalhotek S vejde plenečka 3v1,/tedy ta jednovelikostní/,případně na jak dlouho ale to mi tady ještě vlastně jako nemamči /doufám,že jsem vás teď neurazila/ asi neporadíte,co? :wink:
JInak uvažuju asi o té zelené barvičce…kámoška zatím neví,jestli to bude kluk nebo holka /rodit bude v dubnu/ …ale zelená by se hodila i na holčičku,nebo je to hloupost?…tož co myslíte? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
21.2.08 23:29

Siloenko , taky teď právě přemýšlím, co doporučit kamarádce co má za chvíli rodit a pořád váhám (chce látkovky, ale ne čtvercovky)…Určitě to ale budou, kvůli ceně, Baby Lucy. U těch 3v1 mi přijde že stejně nevydrží po celé plenkové období - je to flanel a u většího dítěte nestačí. Mám jednu flanelku Popoliny a mohli jsme ji používat tak jen do 7 měsiců..Zatím nejlepší plenka od narození po nočník mi připadá One Size Popoliny (organic), nebo Tots bots bambusky na patentky (jsou zmenšit na úpln malý miminko). Proto mě zaujali ty BL bambusky na patentky - ty asi taky nejspíš doporučím kamarádce. My jsme do roku a půl používali jen čtvercovky, ale pak už to nějak nešlo (kapacita, kluk si je sundaval). Na malý mimino mi připadají nejlepší. Budu ráda, když mi někdo poradíte, nějak si už nepamatuju jak to bylo čerstvě po narození, prostě jsem používala co bylo po ruce (tehdy se prodávali jen Popoliny a Bambino mio).. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
22.2.08 00:04

eliza: no,já jsem právě u danyho taky používala nejvíce čtvercovky+zavazovačky,což je i u malýho dítěte asi to nejlepší..navíc díky zavazovačkám tekutý hovňousek neušpiní kalhotky či oblečení…ale uznávám,že né každému se chce s tím motat :lol: …pak jsem ještě měla popolini biofroté a ty moc teda nedoporučuji :? konopka od Ellas House byla fajň,ale zase po několikerém vyprání vypadá jako hadr na podlahu. Pak jsem ještě koupila z druhé ruky rainbow od tots bots,ale to už měl Dany skoro dva roky,nebyly špatné,ale zase toho moc nenasají. Na noc byla vždy bezkonkurenční bamboo extra od Baby idea :wink: ..Toť má zkušenost,taky budu ráda,kdyby někdo poradil kalhotovky na mimi /většina holek si opravdu pochvaluje čtvercovky/ …s tou flanelovou plínou máš asi pravdu,Dany byl učůraný hrozně a tak jsem si myslela,že ostatní děti by tu flanelku snesly. Dany byl schopen během hodiny pročůrat cokoli 8O
ještě mě tak napadlo.nechtěla by kamarádka používat k těm kalhotovkám třeba i pár vícevrstvých? ..podle mě taky fajň i na malé mimi :)..a cenově to výjde v porovnání s kalhotovkama taky dobře :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10757
22.2.08 09:27

siloenko - jo to mas pravdu jako teoreticka zatim spis odhaduju co bude dobre a co ne - a nechavam si poradit. ohledne kombinace 3v1 a velikosti svrchnich kalhotek zkus Koralku z DBZ - nechceš ji donutit, at nam sem napise zkusenosti? :lol:

zelene pro kamaradčino bejby - skvely napad - ale mam pocit, ze velikost xs v zelene momentalne majitelka slune.eu nemá… šak tam mrkni, ktere barvy jsou k dispozici v novorozenecke velikosti… a nebo jestli to nespecha, tak oni zas urcite budou :-)

vicevrstevne plenky mi taky pripadaji hodne dobre - nemit tolik čtvercovek, tak jdu do nich :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
22.2.08 10:16

Harpyje: nevím proč,ale ty plenky tři v jednom nějak postupně miznou..na mamaja je mají už jen ve výprodeji,ve slůněti taktéž a na plienka.sk vůbec. Ale asi je nebudu kupovat,Eliza má pravdu flanel je pro větší dítko stejně o ničem. XS kalhotky bych nekupovala,asi rovnou S./ale to proto,že za kámoškou půjdu určitě později,takže neuvidím přímo čerstvouše/
Ty budeš kupovat každou velikost kalhotek? …u některých značek jde s klidem některé velikosti vynechat,ale nevím jak u baby lucy.

JO,ještě mě na mimi napadla Haipa-Daipa…akorát že jsou mezi nožkama na novorozeně prý hodně široké. A do dvou let vydrží jen u hubeňourka.

Jinak na Baby cafe je diskuze někdy z léta přímo o ideálních plenách pro novorozeně. …a nebo tady na emimi je tady diskuze o plenkách obecně co? asi tam kouknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
22.2.08 11:42

holky, vy jste dobrý, ale já mám BL jen plenky L nebo M-L (skoro do roka jsme jeli jen na BM), 3v1 nemám vůbec a gatě zatím taky ne :( (na kalhotky se teď chystám - na zelený :wink: ).
takže moc nevím co poradit..... jen co obecně vím: BL gatě bývají v dané velikosti větší, než gatě jiné značky stejné velikosti.
ale něco vám přeci poradím: majitelka BL vám myslím ráda doporučí, ona se se zákaznicema docela vykecává :lol: , tak když u ní budete chtít něco koupit a nebudete si jistý, tak se jí zeptejte :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
22.2.08 13:04

Hojky,

hele já se taky nacpu všude, ale jak jste polemizovaly o tom novorozeněti a co na něj. Tak já po tom pátrám už snad od otěhotnění a tak sdělím co jsem vyšpiónila. A co nakonec pořídila. (Ovšem praktické zkušenosti hold budou až tak za dva- tři měsíce.) :? Tudíž za správnost neručím a budu ráda za opravení.

Novorozenec - malý zadeček, tekutá stolice a zároveň aby plínka chvíli vydržela a nepřebalovala jsem co hodinu když nebude dítko pokakané.

Takže:

• Disany zavazovačky + čč na osminy – nebo vícevrstvé, nebo nějaká vkládačka, případně lze poskládat na třetiny nějakou malou plenečku, žínku 30×30 (mám froté žínky z Ikea, ale líbí se mi BL bambusové 30×30)
  • čč ve skladu novorozenec + to samé
  • HD tvarovaná (pastelka nebo i obyč - ale ta mi příjde na mrňouse dost velká)

na to kalhotky IV Organic, HD, Tots wrap, vlňáky Popo natahovací,

z kalhotkových plen
Tots bambus (já jsem hold na patentky :wink: ), konopka EH, Bambusky Baby Lucy - po ozkoušení objednám víc kusů toho co mi příjde nejlepší

Ve stavu SNĚNÍ je Swaddlebees kapsovka, a taky ta fungl nová kapsovka na Mamaje Starbunz. Ovšem to leda že bych někde vyhrála - no i když možná si aspoň jednu na machrování pořídím. :roll: :lol:

Tak třeba to není úplně mimo mísu. :wink:

Odhlášená IvaV (i když já se teda neodhlašovala)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
22.2.08 13:08

Je fakt, že s těmi svrchňáky se to dost těžko odhaduje - co si vzpomínám, tak XS (BM) jsme měli měsíc, S dva měsíce, M asi tři a pak už přes rok L. Teď už mu (rok a 8 měsíců) Bambino Mio L jsou malé. Takže pro příště bych S-M koupila nějaké levnější a L dražší kvalitní. Myslím, že Pimpa mi říkala, že chce na novorozeně dát Tots Bummi M - jsou velmi flexibilní a mohli by vydržet prakticky do konce plenkového období. Nevím jestli se jí to povedlo, zusím jí napsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2682
22.2.08 13:10

Jo jo, já jsem taky pro patentky všemi deseti, dřív mi to připadalo nepraktické, ale dneska bych nic jiného nebrala.
Jinak se mi Swedlebees kapsovek 2v1 podařilo narvat i vícevrstvou plenku. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.2.08 14:44

holky, jste zlaty, ja v tom silene tapu,taky ted resim hlavne jak na novorozence, abych neprebalovala nonstop ( i kdyz nadiktovat si to nemuzu co? :D ), Koralko prosimte jak jsi resila novorozence s BM? Slo to v poho? Budu je mit asi vypujcene na vyzkouseni a doma mam asi 80 cc a pry by mely do BM katat jit,tak myslis,ze by stacila separacka, cc a kalhotky nebo jsi davala ty jejich origos vicevrstve?
Kazdou zkusenost od kohokoli beru s velkymi diky! :D
Krasny den vsem
Martule

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama