Staré dobré bavlněnky...

43
28.1.08 09:41

Staré dobré bavlněnky ...

Ahoj holky, používám látkovky, co jsem podědila po sobě a jsou takový měkoučký, miminko je prostě opravdu jak v bavlnce. Ale mám jich málo, chtěla jsem přikoupit nový, ale to je hrůza, jsou jak rohožka i po vyprání 8O Myslíte že by se daly někde sehnat ještě ty starý? Třeba je má někdo doma a neví co s nima. Že bych je vyvařila a mohla ještě použít k původnímu účelu :) (většina známých do nich už jen smrká :lol: ) Jaké máte plínečky vy? Jste spokojený i s těma novýma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10731
28.1.08 12:11

ahoj, mas dobry napad, zeptat se tady holek - treba kdybys jim nabidla vymenou nepouzite „nove“ (na utirani pusy a pod hlavičku jsou OK) tak by nekdo vymenil za stare, co ma jeste po sobe :-). ale jinak jsme to cetla uz mnohokrat, stare plenky byly proste kvalitnejsi - pokud jde ale o mekkost tak ta se da docilit i u „novych“ - mam zdedene pouzivane jak „stare“ tak „nove“, a neni v nich - pokud jde o hrubost zadny rozdil.

kdybys ovsem neuspela a nakonec kupovala nove, nebylo by lepsi koupit rovnou vicevrstevne? ( ja kdybych nemela spousty klasickych čtvercových plen, tak bych do vicevrstevnych sla..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
28.1.08 13:43

Ahoj, poradila bych tyhle diskuse o látkovkách:
https://www.emimino.cz/modules.php?…
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

na baby-cafe je více diskusí na téma látkové plenky, ta drbárna je o všem možném, ale jsou tam samé látkařky, které poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
28.1.08 13:52

Zkus dětské bazary, blešárny, …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.2.08 23:27

Já používám také látkovky,co mi zbyli po mé 14-ti leté dceři,tak vím,o čem mluvíš.Mám ještě několik nových balíků rok výroby 1994-ještě je tam výrobní etiketa,tak pokud by jsi měla zájem,ozvi se na ivanapichova@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
5811
2.2.08 10:04

Re: Latkove pleny skodlive nanatomii?

Obě děti mám v látkovkách, obě mají kyčle v pořádku (btw, široké balení doporučované na nápravu kyčlí je ještě širší :wink: ), pohybově se vyvíjí bez potíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1653
9.2.08 12:04

Jo jo, já mám taky plenky ještě po mě a manželovi a je to kvalitka. Pak jsem dostala 3 nových a to je děs běs. V prvních týdnech mi strašně žmolkovaly, takže jsem obírala a obírala a po každém věšení jsem vypadala jako sněhulák… Objevila jsem ale čtvercovky od Imse Vimse a ty jsou jak ty staré. Krásně husté a měkoučké. Jenom je to rozměr 80×80, ale když se správně poskládají, tak jsou bezva a ještě víc nasají. :)

A myslím, že kyčle se tím rozhodně nekazí. Kolik generací vyrostlo na látkových plenkách a kyčle má v pohodě… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
22.2.08 19:30

kdybys chtěla kupovat nové tak buď imse vimse, disana, nebo teď jsou nějaké nové kikko,prý s větší gramáží,ale nemám je vyzkoušené http://www.kikko.cz/…a/21635.html
jinak s těma látkovýma plínama a špatným vývojem kyčlí je podle mě kec. To by celá naše a všechny předcházející generace museli mít špatné kyčle a pomalý vývoj :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8877
2.5.11 11:01

Ahoj, chtěla bych se zeptat, s jakými čtvercovými plenkami máte dobré zkušenosti? Chtěla jsem zkusit Imse Vimse, ale ty nejdou momentálně sehnat. Máte zkušenost s Kikko Bavlněné dětské pleny Kikko LUX ? Jak vypadají plenky několikátém vyprání na 60C? Děkuji moc :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68238
2.5.11 11:29

Já mám výbornou zkušenost s kikko bambusovými, ale peru je častěji na 40°… používám je jako ty parádní :-) takže menší teplota stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
2.5.11 11:41
j.a.n.i1 píše:
Já mám výbornou zkušenost s kikko bambusovými, ale peru je častěji na 40°… používám je jako ty parádní :-) takže menší teplota stačí.

Kikko bambusové super. Jinak i na běžné rychlé přebalení jsme používala osušky z Ikea
http://www.ikea.com/…cts/00129908

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68238
2.5.11 14:15

Tak na rychlé přebalení používám taky ikea ručníky, ale tyhle: http://www.ikea.com/…cts/20075966 :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8877
2.5.11 14:28

Díky :mavam: , tak navštívím i Ikeu. A zkušenost s nějakou bavlněnou čtvercovou plenkou někdo máte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68238
2.5.11 15:18

S novými ne, mám samé bazarovky… a i mezi nimi jsou rozíly. Ale co jsem slyšela, tak ty kikko lux jsou dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
4.5.11 11:02

Moncie

Ahojky, sem ráda za tvůj příspěvek, čekám třetí miminko, po dlouhé odmlce, dcery už mám opravdu veliké, až se občas bojím, že se mě lidé na ulici budou ptát zda vozím vnoučátko :lol: Ale jinak se každopádně těším. :o) Spíš sem chtěla reagovat na ty hadrové pleny, jelikož sem rozhodnutá je též používat, máš pravdu, že ta kvalita je dnes mnohem horší, já je mám slíbené od nějaké známé mé známé :-) Tak čekám co dostanu. Ale dost se setkávám s názorem, že je to blbost a každý si myslí, že sem pouze stará škola. Ale já s papírovými měla více méně špatné zkušenosti. Starší holka se mi po nich ošklivě osypala a u mladší sem trošku zlenivěla a používala je více, a tak ta zase měla pořád problémy s jadýrky, no a dodnes si hodně stěžuje na bolest třísel a žádný z lékařů neví co s tím .. Takže sem rozhodnutá dokud nebude mimčo běhat používat hadrové. Vzhledem k tomu, že se má narodit v termínu srpen/září, tak doufám i v trochu sluníčka co mi je bude sušit na zahrádce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama