Blinkání miminka

855
4.12.08 09:51

Blinkání miminka

Ahoj holky,
mám doma téměř 5týdenního chlapečka a posledních pár dní se nám často stává, že po kojení hází „šavle“. Včera se mi dokonce stalo, že vyblinkal pravděpodobně všechno, co měl v žaludku, od té doby jen sem tam ty šavle.
Je to normální nebo mám dr. aspoň zavolat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

329
4.12.08 10:04

me malej taky hodne zvracel ale byl na UM takze jsme presli z normalniho na zahustene.ale myslim ze u kojenych se to resi podavanim Nutritonu pred kojenim.ja s nim sice nemam dobre zkusenosti.zkousela jsem Dannymu s nim zahustit UM ale mel bolesti briska. :roll: asi bych ve tvem pripade radsi zavolala dr. a zeptala se ji jak to bude nejlepsi vyresit. jinak co vim tak pokud nezvraci stale vsechno je to celkem normalni. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8440
4.12.08 10:20

Ahoj, mě malá taky dřív hodně blinkala. Buď ublinkla nebo hodila pořádnou šavli. Podle naší mudry dokud přibírá a nepláče hned hlady je to ok a nutriton jsem dávat nemusela. Hold nosila pořád bryndáček a já sebou tahala všude náhradí oblečení jak pro Vendulku, tak i tričko pro sebe :lol: Postupně se to zlepšovalo a teď pokud ji vysloveně nějak nezmáčknu bříško, tak neblintí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
4.12.08 10:25

Mě malý taky ublinkával a kojila jsem, doktorka mi vždycky říkala, že když se vyzvrací, tak ho mám zkusit zas dokojit, a nebo může taky zvracet z toho, že se naglogal moc a prostě ho to jen tlačí v žaludku, pokuď přibývá na váze tak bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
4.12.08 10:31

Ahojky

Segrina mala ma 4m a blinka furt od narodenia.Hovorime jej BLINKADLO

Dr. jej na to povedala,že ma huste mlieko,Aj to predne.Keď sa male chce napiť od smedu,tak pije od hladu a pak blinka.Poradila jej davať lžičkou vodu.1-2 lžičky denne.Viac nie,lebo by bolelo bruško!!!Ale blinka aj tak ďalej.Je zdrava,takže to nevadi.Myslim,že to prejde,keď sa začne dokrmovať.

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.08 11:57

Ahoj villo,
doktorce zavolej, pravděpodobně Ti řekne, že to je normální, ale pro svůj klid to udělej. Marjánka zvracela po každém kojení, pár dní po narození ne, ale pak to nabíralo grády, taky jsem někdy měla pocit, že jí v bříšku nic nezbyde :wink:
Naše Dr. mě ujistila, že se to spraví věkem, jednalo se o gastro(něco) reflux (obsah žaludku se vrací zpátky do jícnu díky nezralosti nějaké záklopky, přesně si to už nepamatuju), prý na to trpí téměř polovina dětí, některé blinká víc, některé méně a během několika měsíců se to upraví.
Tvůj chlapeček je ještě malinkej a lepší je se ptát víc než míň, za to nic nedáš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2933
4.12.08 21:00

Moje ratolest také občas ublinkne. Zkus ho nakojit a po pár minutách ho dej odříhnout a pak pokračovat. Já to takhle tedy dělám, že kojím pár minut, když už vidím, že má malej dost, tak ho nechám vykrknout a pak pokračujeme.
Třebas to u vás nezabere, ale zkusit to můžeš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
8.12.08 08:45

Ahoj holky,četla jsem tuhle diskuzi a nešlo se nepřipojit a přidat i mou zkušenost,která není zrovna nejlepší.Taky mi malinká z počátku jen poblinkávala.Tak nějak v mezích normy a po každém krmení kdykoliv si odříhla tak šla půlka stravy co zbaštila.Ale jednou se stalo i přes to,že jsem ji nechávala hodně odříhnout,že jsem ji položila ke spánku asi po hodině po krmení a ještě se ji to vrátilo a ona to vdechla.A v tu chvíli pro mě byla i rychlá záchranka pomalá,když byla modrá…a já si připadala bezmocná.Samozřejmě každý máme jinou zkušenost.Doktorce bych asi zavolala i když ti opravdu nic moc neporadí jak uz ti holky napsaly,ono na to nic prý stejně není.Jen to zahuštovadlo Nutriton..je dobrý..dávala jsem ho ještě nedavno.A pro klid spánku vyvíšit postýlku.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
921
8.12.08 14:09

Ahoj,
my mame doma miminko jen par dnu, a take nam porad ublinkava. Pediatricka nam poradila Nutriton, ale priznam se, ze ten moc nebereme. Co ale trochu pomohlo, jsou kapky Sab simplex. Oni sice nejsou primo na ublinkavani ale taky neco delaji a ma to na to ublinkavani trochu vliv.
Podle nasi Mudry je prilis caste ublinkavani spatne v tom, ze jak se mu to mliko vraci do pusy, tak to tam nejak alergenizuje ci co (nevim, nerozumim tomu). Proste ublinkavat ze by pry mel tak max jednou za 2-3 dny! (Coz jde dost v rozporu s tim, co vidim u znamych a jejich miminek - tem taky ublinkavaji do aleluja a nikdo se nad tim nepozastavuje :roll: ).
Co je pry ale treba resit je to, kdyz miminko „hazi savli“ - tj. zvraci obloukem. Nam to udelal dvakrat, a Mudra nas hned hnala na ultrazvuk do nemocnice, zda nema nekde poruchu (ona je to konkretni porucha, ale ja si uz nepamatuju to jmeno). Nastesti se nic takoveho nezjistilo.

Takze moje rada: prilis caste ublinkavani resit s doktorem, hazeni savli taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
8.12.08 19:49

On ten Nutriton není moc chutný,teda alespon nasemu prckovi nechutnal.Tak jsem jí do toho kapala ..Sab..nebo drobet sunaru,ale jinak je dobrej,když se dá před kojením.Pokud je mimco uz na umělé výživě,tak je skvělý Nutrilon A.R…Dřív dělali takový sirup cca 8 let..jmenovalo se to Prepulsid,ale bohužel ho prý přestali vyrábět.Skoda… :? .To byla dobrá věc.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
12.7.11 00:31

Nas maly tiez furd blinkal. Vzdy som sa snazila aby po kojenii grknul, ale presto ublinkaval. Najprek tomu maly pekne pribiral na vahe, tak som to prestala riesit, asi nic ineho mne nezustalo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
14.7.11 10:13

ahoj,
mám tříměsíčního chlapečka a od narození mi hodně ublinkával… Vyřešilo se to v podstatě úplně, když jsme podložili postýlku, aby byla v úhlu cca 30ti stupňů, nechávali jsme ho pořádně odříhnout a krmím ho po dvou až třech hodinách a max 15minut…
Nutriton je taky řešení, ale myslím,že je to taky zátěž na trávicí systém miminka, který na něco takového není ještě připravený, proto jsem ráda, že jsme to vyřešili takhle…
Dr zavolej, nás pediatr poslal pro jistotu na sono bříška, jestli je dobře vyvinutá záklopka nad žaludkem… Jinak je reflux u malých miminek normální a mizí cca kolem roka věku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2445
29.3.12 16:48

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat, jestli je v pořádku že si maličký (4 týdny) vždy po kojení ublinkne, třeba i 3× po troškách a třeba někdy i po hodině? Co si o tom myslíte? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
29.3.12 16:53

to bude normální, nám je 8měsíců a pořád to trvá :cert: Převlíkám ho třeba 3× denně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
29.3.12 16:55

Tak to je v poho:) my mame rflux a to blila i obloukem a nekolikrat:( a klidne i dve az tri hodky po jidle:( ted zahustujem tak to neni az tak strasne ale stejne tak 8 krat denne prevlekame:( kup si v HM takove satecky kolem krku na cvocek:) zachyti ublinknuti a jsou fesne:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama