Proč se miminko náhle bojí?

1648
9.12.19 19:33

Boji se ale proc?

Ahojky holky, jdu si pro radu.
Muj mladší syn (28m)se z ničeho nic zacal bat, vody, koupani, myti, prevlekani, nesnese trickonad zápěstí, kalhoty nad kotniky????trva to asi tyden, je mi to divny, z jakyho duvodu? Zadnej problém s tím nikdy nemel, ani s jedním, do vody se vzdycky tesil, ted jen ji vidi, utika a rve tak, az modra :? Vysvetlovani, zkazovani a hracky nezabiraji :roll: strojeni nechapu uz vubec :?
Co s tim?, jak to resit? Je mi ho lito, vidim, ze to nehraje, ale opravdu ho neco trapi, jen mi ještě netekne co, mate nekdo zkušenosti?

Děkuji za pomoc P. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2754
9.12.19 19:38

Neviděl něco v televizi, v pohádce? Dětská fantazie je dost zajímavá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5693
9.12.19 19:41

Řekla bych, že je to fáze. Nezbyde nic jinýho, než to s trpělivostí přečkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1346
9.12.19 19:43

Na to treba spojenyho s necim, co nema rad? Treba ze se mu pak nechce jit spat nebo ze se mu nechce na prochazku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1179
9.12.19 19:47

@PetraMerry Pripomina mi to toho meho. Toho chytil sileny hysterak napr. kvuli triku. Rval ho ze sebe a byl uplne vydeseny. Stacilo mu nabidnout jine triko a to si oblekl v pohode. Od te doby miluje pruhovane obleceni a nesmim si dovolit na nej obleknout tmave obleceni se svetlym obrazkem (i kdyz treba v obchode mi rekne, ze se mu libi a bude ho nosit). To ho proste nejakym zpusobem desi. Kalhoty si take stale stahuje, tricka nemuzou byt ohrnuta (ted uz tedy vyjimecne na tvoreni ano).

Zkouseli jste se koupat spolecne? Co jen sprcha, taky ne? Radu nemam, snad jen dat na vyber a trpelive opakovat, ze chapes, ale jinak to nejde. Snad se to casem alespon trochu zlepsi i diky komunikacnim dovednostem. Nasilim bych na nej ale nesla (tedy pokud mas jistotu, ze to je strach a obava z neceho a ne jen jeho vymysl a testovani hranic). Pevne nervy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 20:13

U nás ze dne na den scény s koupáním ve vanicce ve čtrnácti měsících. Od té doby sprchujeme a pohoda. Teď v necelých dvou letech jsou najednou problém široké nohavice, tričko s tříčtvrtečními rukávy atd. Myslím si, že je to jen období. Teda doufám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.12.19 20:30

Ja vysilovala kvuli kalhotkam. Mamka mi sila specialni az k hrudniku. Normalni jsem na sebe nevzala. A az do konce zakladky jsem si nevzala jine. Ve skole o tv jsem se schovavala, stydela jsem se za ne, ale nemohla si pomoct. Ted uz nosim normalni i kalhoty bokovky a zase nesnasim ty do pasu.

• Nahlásit
  • Citovat
244
9.12.19 20:43

Malá skoro dvouletá mi před pár týdny začala dělat to samé s oblečením. Když jdeme spát tak ze sebe začne rvát oblečení a brečet au au. Myslela jsem jestli jí to neškrábe, ale dělá to u jakèhokoliv pyžámka, takže jí to vždy svléknu a spí nahatá. Podle mě je to nějaké období, které snad přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
9.12.19 21:00

Starší taky nesnese 3/4 rukavy ani nohavice, taha je dolů. A jednu dobu byla děsná scéna, když sedela na nocniku a měla sundany kalhoty a kalhotky…musely se dát celé dolů. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
9.12.19 21:01

No doufam, ze je to zase,, nejake,, obdobi. @Čajíček1980 dprcha je to samy, hruza, des :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
11.12.19 15:02

Opravdu je to strach? Věk by mohl naznačovat období odpoutávání (říká se taky období vzdoru), kdy si dítě začíná uvědomovat vlastní identitu a má potřebu se seberealizovat - začíná si uvědomovat pravidla, která nastavila maminka a chce je porušovat. A může se to projevovat odmítáním koupání nebo oblečení. Pokud však v panice prchá a brání se, jak popisujete, naznačuje to jinou příčinu. Jak je starý starší sourozenec? Jak se k mladšímu chová?
Pokud jde o to koupání, co takhle zkusit jiný způsob hygieny? Místo koupání například jen otření vlhkou žínkou? Rozhodně bych syna nestrkal do vany násilím. Respektujte jeho pocity a dejte mu to najevo: vidím, že opravdu nechceš jt do vany, já to plně chápu, neboj se, nebudu tě dávat do vany, ale chci, abys byl čistý a voňavý, tak tě jenom otřu žínkou. Ve chvíli, kdy z nějakého dlvodu se dostane do stresu, je mu úplně jedno. jestli mu něco vysvětlujete nebo zakazujete :) Dopřejte mu právo na jeho emoce.
A stejně tak v případě oblečení mu zkuste dát na výběr ze dvou různých druhů oblečení. Tady by to mohl být projev odpoutávání (neboli vzdoru) a dát dítěti možnost svobodně se rozhodnout mu dává právě tu možnost seberealizace :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 11:00

Synovi budou 2roky. nesnese vyhrnuty rukav, okamzite si to upravuje a stejne tak kalhoty, teplaky. nemuze mit mezi ponozkou a teplakami kousek nahe kuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 11:15

@katuska1984 Jako naše malá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 12:27

@Čajíček1980 zajimalo by mne, cim to je.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat