Může mít autismus?

7.12.19 15:24

Opet autismus

Mile maminky, jsem tu nova. Vse ohledne autismu mam procteno…presto takladam diskuzi a prosim o nazor. Syn bude mit 18 mesicu. Je vcelku pohodovy, hezky ji, spi, neni vztekly, ani agresivni. Co me trapi. Krome me vsecky ignoruje. I cleny rodiny. Starsi sourozence 15 a 17 roku. Cizich se velmi boji. Neopakuje. Nedela zadne slovni hricky. Zvlada komin, vkladacky. Myslim, ze i urcitym vecem rozumi. Zvatla, ale smysluplne jen mnam a ham. Screening na autismus min tyden, neprosel 6 ot spatne. Se mnou si hraje, schovka, lechtani, to se smeje. Ukazuje. Ale v knizce nuc neukaze. Jinak je jeste kojen, zdravy, zacina teprve chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5390
7.12.19 15:29

Tohle mi jako autismus nepřijde, ale myslím si že na diagnostiku je ještě malej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48205
7.12.19 15:43

@postak pat v 18m je na cokoliv brzo ;). Ale proč hned autismus ;) Pokud by byl poznáš to pak sama :?. Prvorozený je velký introvert a když byl malý tak jsem si říkala že je zvláštní, ale až u druhého syna jsem celkem brzo poznala že prvorozený je nejraději sám, nepotřebuje x lidí kolem sebe. U druhého bylo pak jasné že je to blbý a chování bylo hodně zvláštní :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17689
7.12.19 16:00

@Markéta80 autismus protože je ted ten super moderní test v 18měsících polovina děti neprojde a matky hysterický, ted mě tu spousta ženských ukamenuje, za mě totální blbost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48205
7.12.19 16:05

@ka2ka je to brzo, bývalá pediatrička u typicky tabulkového autisty mne řekla at z něj nedělám nemocnýho a raději mu dám na zadek :? Když jí vylil kafe na klávesnici tak koukala :lol: Na vše co jsme řekla čemu nerozumí tak že jen nechce a že to chce tvrdší výchovu 8o. Já jí říkala že jsme si jistá že vůbec neví co po něm chci. I prvorozený moc nemluvil ale vše chápal a v knížce na co jsem se ptala ukázal. prý máme přijít až se naučí poslouchat :jazyk:. Už jsme tam nikdy nešli. Zvláštní že tam už malej dostával záchvat slz na schodech a i v čekárně. U nové spokojený, doktorka hned at si tam vytahá hračky a až po nějaké době ho začne vyšetřovat :palec: I odběr krve skoro před rokem zvládnul bez slz :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9644
7.12.19 16:06

Mně tohle nepřijde jako znaky autismu. V jakých otázkách neprošel? Naše děti v tomhle věku také nemluvili, malý začal opakovat vše až tak před dvěma měsíci v jeho 20m. Dcera mnohem déle. Tenhle test bych dělala mnohem déle, pak by určitě vypovídající byl, ale v těch 18 měsících je to na diagnostiku fakt brzo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
7.12.19 16:16
@postak pat píše:
Mile maminky, jsem tu nova. Vse ohledne autismu mam procteno…presto takladam diskuzi a prosim o nazor. Syn bude mit 18 mesicu. Je vcelku pohodovy, hezky ji, spi, neni vztekly, ani agresivni. Co me trapi. Krome me vsecky ignoruje. I cleny rodiny. Starsi sourozence 15 a 17 roku. Cizich se velmi boji. Neopakuje. Nedela zadne slovni hricky. Zvlada komin, vkladacky. Myslim, ze i urcitym vecem rozumi. Zvatla, ale smysluplne jen mnam a ham. Screening na autismus min tyden, neprosel 6 ot spatne. Se mnou si hraje, schovka, lechtani, to se smeje. Ukazuje. Ale v knizce nuc neukaze. Jinak je jeste kojen, zdravy, zacina teprve chodit.

Jako mama to citis sama, ze je neco jinak. Ja to citila uz na roce dcerky, ze je jina a to mavala a delala jiny veci, ktere pry autisti nedelaji, ale casem to zacali videt i ostatni. Trapila jsem se a uplne zbytecne, takze radim, neutapet se v testech a ridit se svym instinktem. On i ten autismus se casem nekam posouva, diagnoza ve 3 letech jeste neznamena, ze za 2 roky tomu nebude jinak. Respektuj povahu sveho ditete, delej veci tak, jak vyhovuji vam a ne, jak se nekde pise, ze by melo.. Ale na vysetreni se ceka vsude brutalne dlouho, tak ze ho muzes objednat a za rok uz veci uvidis lip a muzete na to vysetreni jit, nebo ho odvolat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 16:17
@ka2ka píše:
@Markéta80 autismus protože je ted ten super moderní test v 18měsících polovina děti neprojde a matky hysterický, ted mě tu spousta ženských ukamenuje, za mě totální blbost

No dobře, ale tam jsou věci, které obvykle zvládají děti kolem roku… Tam není nic složitého, proto asi ta panika. A ve třech letech je pozdě plus čekací lhůty několik měsíců :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48205
7.12.19 16:26

Na vyšetření se čeká dlouho no :? Kvůli PnP jsem našla alespoň jednu psycholožku co nás vzala hned abych měla v ruce alespoň nějakou zprávu. Na psychiatrické se čekalo skoro rok :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5390
7.12.19 16:28

@Bubla Bůčková Jenže podle mého je čekací doba takhle dlouhá, protože se na ni zapisují i „hysterické“ matky, které jsou přesvědčené, že má jejich díte PAS jen proto, že díte není úplně tabulkový :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 16:29

Neprosel vice otazkami, napr, kdyz se nekam otocim, otoci se tam taky? Reakce na osloveni, reakce na pokyn, reakce na deti, jestli mi donrse hracku, aby se podelil o zazitek…a jeste neco…uz nevim. Mam ho sledovat, po case to zopakujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 16:30

Jo a ty slovni hricky. Nechce nic na povel ukazat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5390
7.12.19 16:32

@postak pat Moje malá v tomhle věku vůbec na nic nereagovala, nesnášela jakýkoliv delší tělesný kontakt, neměla žádný oční kontakt, nehrála si, neměla vůbec pocit hladu /žízně…jo a neustále křičela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17298
7.12.19 16:35
@Bubla Bůčková píše:
No dobře, ale tam jsou věci, které obvykle zvládají děti kolem roku… Tam není nic složitého, proto asi ta panika. A ve třech letech je pozdě plus čekací lhůty několik měsíců :nevim:

Ten dotaznik neni jen o zvladani, ale i o „povaze“. Staci aby dite nevyhledavalo ostatni deti a balo se hladitych zvuku a uz to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 16:42
@Cuddy píše:
Ten dotaznik neni jen o zvladani, ale i o „povaze“. Staci aby dite nevyhledavalo ostatni deti a balo se hladitych zvuku a uz to je.

To je pravda. Ale když vám dítě v roce a půl neukáže žádný objekt zájmu zatímco syn sousedky ukazuje na psa, navíc ho najde v každé knížce a ještě řekne pes a ví že dělá haf haf, tak si mám myslet něco o tabulkách a hodit nohy na stůl? :nevim: OK, dotazník by mohl být ve dvou letech. Ale stejně si myslím, že když mezi malinkymi dětmi jsou v něčem půl roční rozdíly, tak posouzení odborníka není na škodu :think: mně syn dlouho nelezl, pediatra v pohodě, já celkem taky a pak náhodou se se mnou dal v čekárně do řeči neurolog a neposlouchalo se to zrovna hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama