Reklama

Bojí se v noci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marty5555
Stálice 87 příspěvků 04.12.17 09:52
Bojí sev noci?

Ahoj všichni,
Jdu si pro radu, nebo se spíš vypovídat. Sedím tu a brečím nad vším. Můj 2,5 léty syn vždycky špatně spinkal od miminka, do cca roku a trictvrte jsem k němu vstavala několikrát za noc a vstaval třeba ve 3 nebo 4 hodiny. Ale aspoň usnul pak před den.. Kolem dvou let začal spát celou noc a spal cca do půl 6-pul 7. A teď je to tu znova. Přes den nespí vůbec, večer usne cca v 19 hodin, ale s brekem a to je unavený jako blazen. Ještě měsíc zpět si sam rekl, že chce jít spinkat..Nechce k sobě do pokojicku.. Přitom tu spí sám od cca půl roku a vždy ho stačilo dát do postýlky, natahnout medvídka, pusu a bylo. Teď si trošku pobreci, ale nakonec po malé chvilce usne. To začal dělat až tento týden… No a teď k problému.. Včera vstával ve 4 hodiny a dnes už dokonce ve 3:20.. Dala jsem ho tedy vycurat a šel si lehnout k nám do ložnice, protože do pokojíčku nechtěl.. Nakonec ještě usnul cca na hodinu.. Takže vstaval v 5.. Přijde mi, že se v pokojicku neceho boji.. Nevím.. Co mám dělat? Jsem zoufalá.. Všude slyším, jak všechny děti nadherne spí atd. Náš syn nespí, teď hůř jí, jít s ním nekam je také občas..Achjo. :,(. Omlouvám se za chyby a asi i zmatenost. Píšu z mobilu.

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.12.17 10:43

@marty5555 jiný pokojíček? zjistit, čeho se bojí atd.. náš se nikdy nebál, najednou nejde po setmění ani do kuchyně..

marty5555
Stálice 87 příspěvků 04.12.17 10:47

Pokojíček má pořád stejný. Jinam ho přestěhovat nejde.. Bohužel od nej nic nezjistím, moc nemluví.. Taky se nebál, teď najednou jo. Asi teda zkusím nechat v noci rozsviceno v jiné místnosti, aby mu tam šlo trochu světla. To má ještě už asi půl roku paniku ze dveří v nákupním centru a u starých domů.. :nevim:

Káťa19
Kelišová 7049 příspěvků 36 inzerátů 04.12.17 11:38

Ze vsude slysis, ze spi deti celou noc, tak to zdaleka neni pravda. Nas kluk, od narozeni ubreceny, nespavec, jeste ted ve 3,5letech se vzbudi nekolikrat za noc. Nekdy rve, breci, nevim jestli sny, jindy prijde k nam do postele a znovu usne, pak ho zas odnasim, protoze se s nim nevyspime. Nekdy uz je to na hlavu :zed:, ale nezbyva nez vydrzet :hug:
Usina teda se mnou, obe deti se tuli, pak je odnasim do postylek.
Asi nejake sny :think:
Akorat to vstavani ve 3, to bych stastna nebyla. Zkus ho vzit proste k sobe a vysvetlovat, ze se musi jeste spinkat, kdyz je tma, hlavne nevstat z postele a jit si hrat. Za par dni to treba pochopi :hug:

S.Berankinová
Kecalka 285 příspěvků 04.12.17 11:51

Já tě moc nepotěším. Mám pětiletého klučinu a s usínám a spaním bojujeme odjakživa. Uspávat ho chodím já, a to tak, že si k němu lehnu (posledních pár měsíců čtu pohádku) povídáme si a já čekám až usne. Je to pro mě každodenní proces na jednu až dvě hodiny. Se svým večerním programem jsem se dávno rozloučila. Výjimečně spí celou noc ale většinou se v noci vzbudí a jde za námi do postele a opět nastává asi hodinové usínání. V jeho pokojíčku v postýlce se mu nelíbí. Běžně jsme vstávali mezi pátou a šestou. Stalo se i v půl čtvrté. Za poslední rok se to trochu upravilo a vydrží do tak do šesti až do sedmi hodin.

Mám jen radu, abys ho do ničeho netlačila. Já vyzkoušela snad všechno a pochopila jsem, že to nemá cenu. Netlačím na pilu. Prostě jednou (doufám) bude chodit spát sám bez asistence a vydrží celou noc. Já jsem to všelijakými donucovacími prostředky asi ještě zhoršila. Takže jsem to přijala jak to je a nechávám mu prostor.

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 04.12.17 12:07

Neboj všechny děti nespí:-), dcera 3,5 roku, usíná sama, vstávám k ní tak 2×-3× za noc - pohladit říct básničku dát pusu, ale sama prostě v noci neusne

marty5555
Stálice 87 příspěvků 04.12.17 13:17

Děkuji za reakce. On svůj pokojíček miluje. I postýlku. S usinanim jako jediným nebyl nikdy problém. Hrát ho neberu, říkám, ze se musí ještě spát, ze je tma… A on dnes u nás v posteli usnul poprvé v životě. Má rad svůj klid… Tak nevím. On do toho probuzení spí většinou vkuse. Pak nemůže už zabrat a přijde mi, ze se boji. Ještě mě napadlo, jestli to nemohou být zuby. Ještě nemá poslední stoličky a občas si ukazuje na pusu a říká, ze má bebi. No zkusím to světlo a uvidím. Je to šílené, nespí ani přes den už..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to důkaz její nevěry? Rozvádějící se Vondráčková zveřejnila klip s Hádkem!

Byl to chytrý tah? Zatímco v Kanadě vede Lucie Vondráčková s Tomášem... číst dále >

Proč Klus píše na Instagram nesmysly a znamená to vůbec něco zásadního?

Původně jsme vám chtěli poskytnout plný čtenářský servis a rozebrat pro vás,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >