Bojím se nevolnosti

Anonymní
21.9.21 20:32

Bojím se nevolnosti

Ahoj,

mám takový hloupý problém. Dle nadpisu asi jasný.

S přítelem se začínáme bavit o mimcu, ale mám strašný strach z nevolnosti. Když se mi obcas stane, že mám nějakou virózu, tak to nesu velice zle. Proto mě děsí představa, že by to takto bylo třeba 2-3 měsíce.

Jsou nevolnosti v těhotenství tak časté? Dá se jim nějak předejít nebo se to prostě musí protrpět?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35748
21.9.21 20:35

Nezvracela jsem ani jednou. Jen se mi houpal žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3110
21.9.21 20:37

Já jsem s prvním neměla nevolnosti absolutne vůbec, s druhým už ano a i jsem zvracela :nevim: ale uteče to jak voda, ať už je to tak či tak, neboj ;) myslím, že dopředu nic moc nevyspekulujes :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
719
21.9.21 20:39

Já taky nezvracela.. Nebýt břicha a že nemám MS tak ani nevím, že jsem v tom.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
21.9.21 20:41

Ja treba v prvnim tehotenstvi zadne nevolnosti nemela. Ani jednou jsem nezvracela. Byla jsem porad zdrava a jen zarila. V druhem tehotenstvi uz jsem mela precitlivelost na nejake pachy a z toho se mi houpal zaludek a taky cistit zuby nebylo prijemne. Zvraceni asi jednou, takze taky celkem pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
21.9.21 20:54

Ja zvracela celých 9 měsíců u obou těhotenství, u třetího jen 4 měsíce :D předejít se tomu nedá, způsobujou to hormony a ani se to nedá moc mírnit, jen to přežít. Někdo to holt schytá a někdo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
21.9.21 21:00

Já jsem se toho nebala, protože jsem až do prvního těhotenství v podstatě nevěděla, jaký to je, zvracela jsem jen jednou jako dítě.. tak jsem si to pak užila. U prvního jsem :poblion: 4 měsíce v kuse, několikrát denně, každý den, bylo to peklo. U druhého to bylo lepší, sice jsem blila celých 9 měsíců, ale jen jednou za týden, někdy ob týden. A třetí bylo nelepší, zvracela jsem jen dvakrát, jednou při střevní viroze a podruhé po porodu. Příbuzná neuvracela ani jednou, kamarádka taky ne, jiná kamarádka občas… to neovlivnis, musíš to jen přežít, když to přijde. Moje mamka byla kvůli neustálému zvracení na kapackach, takže pořád může být hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.9.21 21:02

Jestli takhle plaší š kvůli nevolnosti, tak nevím, co chceš dělat u porodu a v šestinedělí :? Nevolnost není příjemná, ale většinou nic hroznýho. Já jsem měla v prvním trimestru, cucala jsem lízátka Travel Pops. Předejít se tomu nedá a nic moc na to nezabere. :nevim: Miminko stojí za všechny ty trable :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18676
21.9.21 21:04

Předejít tomu nejde. Ja blila zhruba 6mesicu v každém těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26737
21.9.21 21:04

Já jsem zvracela 1× cca v 26 tt. po zkažené limonádě a pak při porodu, protože zvracela spolurodící - ale blbě mi bývalo, to zas jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25388
21.9.21 21:05

@Mína91 já ti nevím, ale porod byl celkem sranda proti těm několika měsícům zvracení. Fakt bych radši 10× rodila, než měsíce v kuse zvracela. A šestinedělí je už celkem pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
21.9.21 21:08

@Kriss Tina Tak to je velmi individuální zkušenost ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1542
21.9.21 21:17
@Mína91 píše:
Jestli takhle plaší š kvůli nevolnosti, tak nevím, co chceš dělat u porodu a v šestinedělí :? Nevolnost není příjemná, ale většinou nic hroznýho. Já jsem měla v prvním trimestru, cucala jsem lízátka Travel Pops. Předejít se tomu nedá a nic moc na to nezabere. :nevim: Miminko stojí za všechny ty trable :srdce:

Jsem chtěla napsat něco podobného. Zlaté těhotenské nevolnosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
21.9.21 21:40

Já zvracím celkem často a není to tak hrozné. Taky obvykle nesnáším zvracet, jenže ono ani nemáš chuť na jídlo moc, takže se dají jíst věci jako banány, které se zvrací úplně v pohodě. Navíc mně se po zvracení vždy na chvíli udělá líp, takže když už zvracím z, tak je to lepší než těch pár hodin předtím.

A nakonec, ono se člověk stejně pořád tak bojí potratu v těch prvních týdnech, že to zvracení je proti tomu nic. Pro mě ani jeden fyzický příznak (a že jich mám) není tak hrozný jak ta nejistota. A to jsem se jich taky předem bála :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17655
21.9.21 21:48

Mně bylo strašně zle od žaludku. Nezvracela jsem, ale ten tlak a bolela mě i hlava.
Pamatuju si to těch 19 let úplně přesně.
Porod a šestinedělí brnkačka proti tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat