Reklama

Bojím se tam jít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 11:05
Bojím se tam jít

Dobrý den, je mi 17 a je mi divny jít na gynekologii a musím jít s mamkou? Chtěla bych sama. Ani nevím co bych si měla vzít s sebou, ani nevím co bych tam měla dělat a na co se mě budou ptát?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 11:08

Já šla v 15 pro prášky a šla jsem sama, určitě nemusíš jít s mamkou… a co bys chtěla brát s sebou? umyj si pipku, vem si kartičku zdrav. pojištovny

Daenerys91
Kecalka 343 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 11:11

… a vem si i nějakou sukni nebo dlouhý triko

Šarlota4
Echt Kelišová 9643 příspěvků 09.04.18 11:12

Vezmi si sukni nebo delší tuniku/šaty. Ať tam nechodíš s nahym zadkem, ale to je na tobě. Nic nepotřebuješ. Kartičku, případně peníze nevim jestli se u vás platí zrcadla atd. Ptát se tě budou na rodinnou anamnézu, jestli máš pravidelnou MS, jestli trpíš nějakými obtížemi, jestli jsi měla pohlavní styk to je celé.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 11:13

Jinak já chodím s holým zadkem, jdu do ordinace za lékařem, pak mě pošle za zástěnu, vyšetří a pak se hned obleču… ale vím že mi kamarádky vyprávěly že chodí bez kalhotek už za doktorem… jinak u nás 30 kč za zrcadlo

Uživatel je onlinearinecka
Závislačka 4600 příspěvků 09.04.18 11:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 17 a je mi divny jít na gynekologii a musím jít s mamkou? Chtěla bych sama. Ani nevím co bych si měla vzít s sebou, ani nevím co bych tam měla dělat a na co se mě budou ptát?

Docela se divím že jsi tam ještě nebyla, není se čeho bát. Sestra ti založí kartu, postup jako u jiného lékaře, změří ti tlak, zváží tě a pak tě doktorka nebo doktor vyšetří. V kabince si sundáš kalhotky, než půjdeš do ordinace, proto je lepší vzít si sukni abys tam pak nelítala s holou zadnicí :mrgreen:

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 09.04.18 11:13

Zepta se te na pravidelnost menstruace, jeji termin, pripadny sexualni zivot, jestli mas nejake potize ci bolesti. Tot vse. Ja sla s kamaradkou, mama neni povinna, kdyz nechces.

Míša213
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 09.04.18 11:14

S mamkou chodit nemusis. A co treba nakou kamaradku, ktera taky pujde po prve? Jestli si stydliva muzes si s sebou vzit sukni a prevleknout se do ni v kabince. Bude se te ptat v kolika ti zacla menstruace, jestli uz byl sex a jestli mas nejake problemy. Pak te prohlidne a jdes dom ;)

Apaji
Kelišová 5342 příspěvků 09.04.18 11:16

Ano, budou se ptát na rodinnou anamnézu, kdy jsi dostala první menstruaci, jestli je pravidelná, jestli máš obtíže během menstruace nebo i mimo ní, budou se ptát, kdy byla poslední menstruace, zda kouříš (kvůli případné antikoncepci).

Vesměs to probíhá tak, že si tě doktor posadí na židli a ptá se (předtím ještě sestra možná změří tlak, založí kartu, vyptá se na kontakt, telefon etc.). Potom tě pošle za plentu nebo do kabinky si odložit a vezme tě na křeslo.

Petruna21
Echt Kelišová 9857 příspěvků 09.04.18 11:19
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 17 a je mi divny jít na gynekologii a musím jít s mamkou? Chtěla bych sama. Ani nevím co bych si měla vzít s sebou, ani nevím co bych tam měla dělat a na co se mě budou ptát?

Vem si sukni/šaty nebo nějáké dlouhé tričko a kartičku zdrv. pojištovny a vzala bych si sebou peníze já ročně platím třeba 300,– a + 40,– zrcátko :)

hulala
Kecalka 435 příspěvků 09.04.18 11:21

Poprvé v 17?pro prasky nebo na prohlídku? Já bych Teda nešla s matkou ani omylem. Vy jste věřící? Jinak bát se fakt nemusíš, počkej až budeš rodit :P

Alkata
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.04.18 11:21

A pak vezme drátenku a udělá ti hloubkovy vyter. Hodne ti bolí, ale popáté uz su na to zvyknes.

Hanka 02
Kecalka 179 příspěvků 09.04.18 11:24

Já jsem na první gynekologickou prohlídku s dcerou jít musela, má 16. Podepsala jsem souhlas aby na další prohlídky mohla sama. Se obávám, že když není slečna plnoletá, bude muset na první prohlídku s maminkou. Ale při samotné prohlídce jsem s dcerou samozřejmě v ordinaci nebyla. Jen jsme sepsaly s paní doktorkou rodinnou anamnézu,atd.jak se tu již píše. Možná jiný lékař vezme bez přítomnosti zákonného zástupce, ale naše paní doktorka na první prohlídku tedy ne.

Daenerys91
Kecalka 343 příspěvků 1 inzerát 09.04.18 11:27

@Alkata fakt nechápu tento sarkasmus. Je mladá a jde poprvé na gyndu, je normální, že je nervózní, taky jsem byla. Není na místě ji zesměšňovat.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 09.04.18 11:28

Taky jsem byla poprvy v 15 uplne sama, mama o tom ani nevedela. Sukni k doktorovi nenosim, z kabinky jdu k doktorovi v kalhotkach a nez vylezu na kreslo tak si je sundam. Doktor te prohlidne, neboli to. Vypta se te na menstruaci, zmeri, zvazi, zmeri tlak. Taky se te bude ptat, jestli jsi uz s nekym spala. Platila jsem nejakej vstupni poplatek, tusim tehdy 100 Kc, ale letos jsem prestupovala k jinymu doktorovi a neplatila jsem nic. Tak vubec nevim, jak se tohle resi. Neni to nic hroznyho, je to doktor jako kazdej jinej a neni treba se cehokoli bat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama