Bojím se tam jít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.04.18 11:05
Bojím se tam jít

Dobrý den, je mi 17 a je mi divny jít na gynekologii a musím jít s mamkou? Chtěla bych sama. Ani nevím co bych si měla vzít s sebou, ani nevím co bych tam měla dělat a na co se mě budou ptát?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 09.04.18 11:08

Já šla v 15 pro prášky a šla jsem sama, určitě nemusíš jít s mamkou… a co bys chtěla brát s sebou? umyj si pipku, vem si kartičku zdrav. pojištovny

Daenerys91
Kecalka 308 příspěvků 09.04.18 11:11

… a vem si i nějakou sukni nebo dlouhý triko

Šarlota4
Echt Kelišová 9440 příspěvků 09.04.18 11:12

Vezmi si sukni nebo delší tuniku/šaty. Ať tam nechodíš s nahym zadkem, ale to je na tobě. Nic nepotřebuješ. Kartičku, případně peníze nevim jestli se u vás platí zrcadla atd. Ptát se tě budou na rodinnou anamnézu, jestli máš pravidelnou MS, jestli trpíš nějakými obtížemi, jestli jsi měla pohlavní styk to je celé.

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 09.04.18 11:13

Jinak já chodím s holým zadkem, jdu do ordinace za lékařem, pak mě pošle za zástěnu, vyšetří a pak se hned obleču… ale vím že mi kamarádky vyprávěly že chodí bez kalhotek už za doktorem… jinak u nás 30 kč za zrcadlo

arinecka
Závislačka 4405 příspěvků 09.04.18 11:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 17 a je mi divny jít na gynekologii a musím jít s mamkou? Chtěla bych sama. Ani nevím co bych si měla vzít s sebou, ani nevím co bych tam měla dělat a na co se mě budou ptát?

Docela se divím že jsi tam ještě nebyla, není se čeho bát. Sestra ti založí kartu, postup jako u jiného lékaře, změří ti tlak, zváží tě a pak tě doktorka nebo doktor vyšetří. V kabince si sundáš kalhotky, než půjdeš do ordinace, proto je lepší vzít si sukni abys tam pak nelítala s holou zadnicí :mrgreen:

kacakaca
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 09.04.18 11:13

Zepta se te na pravidelnost menstruace, jeji termin, pripadny sexualni zivot, jestli mas nejake potize ci bolesti. Tot vse. Ja sla s kamaradkou, mama neni povinna, kdyz nechces.

Míša213
Kecalka 494 příspěvků 09.04.18 11:14

S mamkou chodit nemusis. A co treba nakou kamaradku, ktera taky pujde po prve? Jestli si stydliva muzes si s sebou vzit sukni a prevleknout se do ni v kabince. Bude se te ptat v kolika ti zacla menstruace, jestli uz byl sex a jestli mas nejake problemy. Pak te prohlidne a jdes dom ;)

Apaji
Kelišová 5096 příspěvků 09.04.18 11:16

Ano, budou se ptát na rodinnou anamnézu, kdy jsi dostala první menstruaci, jestli je pravidelná, jestli máš obtíže během menstruace nebo i mimo ní, budou se ptát, kdy byla poslední menstruace, zda kouříš (kvůli případné antikoncepci).

Vesměs to probíhá tak, že si tě doktor posadí na židli a ptá se (předtím ještě sestra možná změří tlak, založí kartu, vyptá se na kontakt, telefon etc.). Potom tě pošle za plentu nebo do kabinky si odložit a vezme tě na křeslo.

Petruna21
Echt Kelišová 9685 příspěvků 09.04.18 11:19
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 17 a je mi divny jít na gynekologii a musím jít s mamkou? Chtěla bych sama. Ani nevím co bych si měla vzít s sebou, ani nevím co bych tam měla dělat a na co se mě budou ptát?

Vem si sukni/šaty nebo nějáké dlouhé tričko a kartičku zdrv. pojištovny a vzala bych si sebou peníze já ročně platím třeba 300,– a + 40,– zrcátko :)

hulala
Kecalka 386 příspěvků 09.04.18 11:21

Poprvé v 17?pro prasky nebo na prohlídku? Já bych Teda nešla s matkou ani omylem. Vy jste věřící? Jinak bát se fakt nemusíš, počkej až budeš rodit :P

Alkata
Kecalka 445 příspěvků 09.04.18 11:21

A pak vezme drátenku a udělá ti hloubkovy vyter. Hodne ti bolí, ale popáté uz su na to zvyknes.

Hanka 02
Kecalka 178 příspěvků 09.04.18 11:24

Já jsem na první gynekologickou prohlídku s dcerou jít musela, má 16. Podepsala jsem souhlas aby na další prohlídky mohla sama. Se obávám, že když není slečna plnoletá, bude muset na první prohlídku s maminkou. Ale při samotné prohlídce jsem s dcerou samozřejmě v ordinaci nebyla. Jen jsme sepsaly s paní doktorkou rodinnou anamnézu,atd.jak se tu již píše. Možná jiný lékař vezme bez přítomnosti zákonného zástupce, ale naše paní doktorka na první prohlídku tedy ne.

Daenerys91
Kecalka 308 příspěvků 09.04.18 11:27

@Alkata fakt nechápu tento sarkasmus. Je mladá a jde poprvé na gyndu, je normální, že je nervózní, taky jsem byla. Není na místě ji zesměšňovat.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2155 příspěvků 09.04.18 11:28

Taky jsem byla poprvy v 15 uplne sama, mama o tom ani nevedela. Sukni k doktorovi nenosim, z kabinky jdu k doktorovi v kalhotkach a nez vylezu na kreslo tak si je sundam. Doktor te prohlidne, neboli to. Vypta se te na menstruaci, zmeri, zvazi, zmeri tlak. Taky se te bude ptat, jestli jsi uz s nekym spala. Platila jsem nejakej vstupni poplatek, tusim tehdy 100 Kc, ale letos jsem prestupovala k jinymu doktorovi a neplatila jsem nic. Tak vubec nevim, jak se tohle resi. Neni to nic hroznyho, je to doktor jako kazdej jinej a neni treba se cehokoli bat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama