Bolest bříška u kojence

94
23.5.18 09:23

Bolest bříška u kojence

Zdravím maminy, má tady někdo dlouhodobou zkušenost bolesti bříška u kojence?? Syn (necelých 11 měsíců) má od narození problémy s bříškem. Po krmeni si vždycky odkrknul, dala jsem ho třeba spát a probouzel se s pláčem a pokaždé si znovu odkrknul. Někdy po Vánocích (když mu bylo 6-7 měsíců) se to tak uklidnilo, ze jsem myslela, ze jsme nad tím konečně vyhráli. V té době po dohodě s dr. jsme dávali kapky Sab Simplex (Dr. říkal, ze je to normální, někomu ty bolesti zmizí po tříměsíční koalice, někdo s tím má problém dlouho). Jenže po vysazení kapek se to opět objevilo a od 10 měsíce je to fakt utrpení :,( (kapky jsem opět nasadila, ale přijde mi, že je to bez úspěchu). Dneska jsem k synovi vstávala 4× během 45 minut a pokaždé si krkne nebo se kroutí a po chvíli si pšoukne. Nakonec jsem ho dala na bricho a spal až do rána. Ještě teda chci zmínit, ze když ho ukládám večer do postýlky, tak nijak nepláče, normálně usne, ale v noci ho to vzbudí a bolí ho to. Jinak během dne s tím problém nemá, jen v noci :nevim: a tak se ptám, jestli tady nemá nějaká maminka zkušenosti s něčím takovým? Popřípadě nějaké tipy, jak to zmírnit, nejlépe odstranit? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
94
23.5.18 18:39

Opravdu tady nikdo není s podobným problémem??? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
16.9.19 16:30

Ahoj, mám nyní podobný problém, jen synovi je 6 týdnů. Po krmení se celý svíjí a pořád pláče. Někdy se vzbudí po hodině a pláče, až nám nic nezabírá. Spíše je to přes den. Podle doktorky to není nic neobvyklého a v křeči ji nepřijde. Kaká většinu 1× za 2-3 dny, ale tak, že je to úplně všude, při smůle, to mám na sobě i já. Přitom prdíky odcházejí úplně v pohodě.
Můžu se zeptat, jak se to u syna vyvíjelo a co nakonec pomohlo? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
16.9.19 16:38

@Barušenko ahojky, my jsme si s dcerou užili koliky skoro do roka, trpěla jak pes, nic moc nepomahalo, doteď jsou ji dva trpí na nadměrnou plynatost. Nevypozorovali jsme, ze by to třeba bylo na konkrétní potravinu, jakoze třeba alergie. Kazudoadne zkus třeba vysadit na týden laktozu, jestli se to nezlepší a uvidíš. Možná pak lepek atd. Nebo proste někdo má citlivější zažívání cely život. Nám dost pomáhal Espumisan ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
16.9.19 16:41

@sainka bohužel tě neuklidnim, srovnalo se to až časem, kolem roka. Zkoušela jsem vše, masáže, Pupík na bříško, pecky z třešní a spoustu kapek, ale nic. Když byl takhle malý jako tvůj syn, tak kakal jednou za čas a je možný, že to byl právě ten problém. Teď mám 3 týdenního druhého syna a ten kaka několikrát denně a s briskem nemá problém nebo vždy jen večer. Kolika je u takhle malých miminek normální. Nam ted hodně pomáhá nosit a hodně měnit polohy, když ho držím. Hlavně hodně držet nožičky u bříška. Držím palce ať to zvládnete ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
16.9.19 16:44
@Carolin14 píše:
@Barušenko ahojky, my jsme si s dcerou užili koliky skoro do roka, trpěla jak pes, nic moc nepomahalo, doteď jsou ji dva trpí na nadměrnou plynatost. Nevypozorovali jsme, ze by to třeba bylo na konkrétní potravinu, jakoze třeba alergie. Kazudoadne zkus třeba vysadit na týden laktozu, jestli se to nezlepší a uvidíš. Možná pak lepek atd. Nebo proste někdo má citlivější zažívání cely život. Nám dost pomáhal Espumisan ;)

My to měli taky do roka, dávala jsem espumisan, san simplex a infacol a jen se to drobet zmírnilo, ale bylo to šílený. Syn pořád plakal a já byla úplně v pytli, měla jsem z toho i lehké poporodni deprese. Upravilo se to asi tim, kak zacal chodit. Teď u druhého syna tohle utrpení vůbec neznám a jsem za to neskutečně šťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
16.9.19 16:49

Malýmu tyhle problémy začali asi před dvěma týdny. Do té doby byla pokakaná skoro každá plenka. Teď je to boj. Bříško masírujeme, při každém přebalení stahujeme nožky k bříšku, podáváme pár lžiček fenyklového čaje. Prdíme krásně, ale to je asi tak všechno.
Je už od narození na umělém mléku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
16.9.19 17:01

@Barušenko chápu, kdo nezazil, nepochopi, jaká je to bezmoc… a samozjreme i když člověk nechce leze to na mozek. Tak to je moc dobře, ze u druhého to nemáte ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3718
16.9.19 17:22

Moje dcera to měla cca do 4 měsíců, počet pokakanych plenek na to neměl vliv. Měla bolení furt, doktorka mi říkala, že je to vývojem střev, zpravidla jsou na to citlivější chlapecci. Uklidnilo se to kolem toho 4teho měsíce od 6teho se začátkem prikrmu se to opět vrátilo měla problém se zácpou no a teď před pár týdny opět, když jsem jí přestala kojit a začala dávat um. Nicméně teď už to řeším svestkovou šťávou, pyré nebo meruňkami to ji spolehlivě prozene a je do dvou hodin po zácpě. Vydrž, vím jak je frustrující neustále plačící miminko, ale bude to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
16.9.19 17:28

@sainka zkus jiné umele mléko, jinou značku. Teď jsem koukala na net a tohle jsem našla, tak třeba pomuze: „Mléka pro děti se zažívacími potížemi- Speciální mléka, která pomáhají řešit potíže se zažíváním, zejména v období tzv. tříměsíční koliky. Patří sem například: HiPP Comfort, Nutrilon 1 Anti-Colics, Nutrilon ProExpert, Beba 1 Sensitive atd.“ Chce to zkusit třeba na 2 týdny jestli se to nezlepsi, pak jedině vyměnit flašku za nějakou antikolikovou.

Pro dobré Více na: https://www.maminka.cz/…ivou-kojencu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama