Bolest holeně při běhu

600
16.11.15 19:14

bolest holeně při behu

Ahoj začala jsem konečně s pohybem. Zatím zvládám jen krátké úseky běhu, které střídám s rychlou chůzí. Vím, ze musím pomaleji a přidávat. To nic, ale trápí mě bolest v holení. Není to pichani spíše jako z napnuti z té námahy. Mívám to i při rychle chůzi třeba když někam jdu a fakt pospicham. Ale, nevím proč. Špatně našlapuju?? Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

974
16.11.15 20:36

Jako první mě napadlo jestli máš kvalitní běžecké boty nebo jestli neběháš jen po tvrdém povrchu? Já to měla taky ale z přehnaného trénování. Trápilo mě to docela dlouho, což bylo pro mně opravdu hrozné, závodím. Byla jsem s tím nakonec u ortopeda, ten mě poslal na rentgen a zjistil, že mám tu holenní kost nějakou slabou nebo co. Prý jsem přišla právě včas, mohla z toho být zlomenina.To ale nebude tvůj případ, já byla fakt extrémní magorka :oops: Doporučil vápník a chvíli odpočívat, já běhala fakt strašně hodně. Taky mi doporučil běhat spíš po měkkém podkladu. A taky to chce se pořádně rozčvičit (včetně běžecké abecedy) a po běhu protáhnout. Každopádně vápníkem asi nic nezkazíš. Kdyby to nepovolovalo, asi bych zašla taky pro jistotu k doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8698
16.11.15 20:46

To vypadá na okostice, najdi si něco o zánětu okostic. Musíš to posílit, nejlépe sedět ve dřepu na celých chodidlech, tedy i na patách (zpočátku možná budeš padat dozadu a holeně tě u toho budou po chvilce bolet, ale chce to ten interval prodlužovat). A jestli to bolí fakt hodně, tak ledovat a ledovat a ledovat, masírovat kostivalovým gelem. U běhu dělat kratší kroky a neběhat po moc tvrdém a z kopce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
600
17.11.15 09:01

@zrcadlo @kuchle moc děkuji dohledala jsem i jine diskuze a vypadá to na tu okostici. Cviky ten dřep určitě budu trénovat. Rozcvičení nedělám jen krátké protažení. Ale asi bych měla. A jak správně našlapovat? Našlapuje se stejně při rychlé chůzi i při běhu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama