Bolest kolene, čím to?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanaK30
Povídálka 44 příspěvků 31.01.18 23:39
Bolest kolene, čím to?

Prosím, nemá někdo zkušenost? V létě mě začala pobolívat kolena. Vždy, když jsem jsem se zvedala ze země, cítila jsem bolest. Teď mě pobolívají tolik, že musím vstávat jen s oporou. Pravé koleno bolí víc a trvale..i v noci mě bolest budí. Byla jsem na ortopedii, Dr nic nenaznal, RTG v pořádku. Mám syna 2,5roku. Ještě ho tak 2× během 24hod kojím. Nyní přestávám úplně. Taky ho občas musím zvednout, někde poponést…může to být dlouhým kojením a zvedáním? Neměl někdo bolesti kolen, co časem ustoupily, jak dítě vyrostlo? Od čeho jiného to může být? :think:

Reakce:

janablizkova
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 31.01.18 23:55
Bolest kolene

Také mě bolelo koleno, vyštření zjistilo artrozu. Lékařka mi dala injekci do kolene což nebylo levné a za dva měsíce bolest znovu. Chodila jsem na rehabilitace, cvičení napasli mě Condrosulf tablety a nic nepomáhalo. Nemohla jsem vystoupit z tramvaje jaké byly bolesti. V noci to bylo nejhorší. Pak mě zjistli vodu v koleně udělali mě punkci beru léky a prozatím je to v mezích možnosti. Myslím si že RTG by to měl ukázat o co se jedná.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 31.01.18 23:58

@JanaK30 Zkus se podívat do historie diskuzí, asi tak před týdnem tu jedna uživatelka bezdůvodnou bolest kolene řešila. Proběhlo tam něco ohledně vazů a že RTG nemusí ukázat vše.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 00:12
@JanaK30 píše:
Prosím, nemá někdo zkušenost? V létě mě začala pobolívat kolena. Vždy, když jsem jsem se zvedala ze země, cítila jsem bolest. Teď mě pobolívají tolik, že musím vstávat jen s oporou. Pravé koleno bolí víc a trvale..i v noci mě bolest budí. Byla jsem na ortopedii, Dr nic nenaznal, RTG v pořádku. Mám syna 2,5roku. Ještě ho tak 2× během 24hod kojím. Nyní přestávám úplně. Taky ho občas musím zvednout, někde poponést…může to být dlouhým kojením a zvedáním? Neměl někdo bolesti kolen, co časem ustoupily, jak dítě vyrostlo? Od čeho jiného to může být? :think:

Pokud dr. říká, že je to OK, tak to nebude žádná katastrofa. Zkoušela jsi kolo nebo rotoped? :nevim: Nejlepší bude udělat si čas pro sebe a zkusit to rozhýbat a posílit svaly. Pak je i kloubní výživa např. Hyalgel. Ale nemyslím si, že to je zvedání syna 2× denně, spíše nedostatek pohybu jako je kolo, běh, fitko? Nemyslím pohyb typu domácí práce a starost o dítě. To na záda či nohy moc dobré není. :mrgreen: Další možnost je nechat se vyšetřit fyzioterapeutem, zkusit masáž nebo ty kolena něčím mazat.

Saffiraa
Závislačka 3805 příspěvků 11 inzerátů 01.02.18 07:19

Máš dostatek vápníku? Zkus ho víc doplňovat v tabletách. :mavam:

Hogata13
Nováček 5 příspěvků 01.02.18 07:27

Zdravím, od listopadu řeším bolest levého kolene. RTG nic nezjištěno. Na ortopedii mi Dr řekl, že je to zátěžového typu. Dostala jsem třikrát obstřik kolene a teď v pátek začínám chodit na rehabilitace.
Ze začátku šílený bolesti, nemohla jsem kleknout, v noci byly bolesti nejhorší. Po obstřiku vždy tak týden dobrý, pak opět začalo koleno bolet. Nyní ty bolesti nejsou tak hrozný, ale pořád to cítím. Občas se mi zdá, že mám koleno zalité vodou :-(
Mám doma dvě malé děti, z toho jedno 18 měsíců, takže věčně na rukách. Začaly zlobit i záda.
Mám prokázané revma už od 15, takže jsem zašla i k revmatoložce a ta mi zvýšila dávky léků. Bylo mi řečeno, že dokud se budu s dětma „tahat“ nemám čekat že bolesti přejdou :-(

Baroko 82
Nováček 2 příspěvky 01.02.18 08:19

Zdravím, mě tedy asi půl roku po porodu začala bolet strašně noha, ale jako na vnější straně stehna na rehabilitaci mi řekla, že to mám od povoleného břicha. Nechápala jsem a prý jak není zpevněné břicho, táhnu to zády a jak nosím malého na levém boku vyvažuji to pravou nohou a na tu se hodně opírám a bolest hrůza. Takže vše souvisí se vším. Mě tenkrát pomohlo tejpování a bylo to super. Nejdřív mi to zatejpovala na rhb a pak už jsem to tejpovala sama. Hrozně mi to pomohlo. Kámoška také nosila tejp na noze, na koleni, měla to asi podobně jako vy. Našla jsem obrázek, jak to měla zatejpované ona

elen-ka
Extra třída :D 12518 příspěvků 23 inzerátů 01.02.18 08:49

@JanaK30 já mám dost často bolest kolena způsobenou problémy s bederní páteří. Kolena jsem měla zrengenovaná, jsou v pořádku a není důvod proč by mě měla bolet. Ale hlavní důvod proč mě kolena bolí, je problém v bederní páteři. Chodila jsem s ní i na rehabilitaci a když jsem poctivě cvičila na záda, koleno bolet přestalo, jen mi v něm vrže.

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 01.02.18 08:59

Pokud je koleno v pořádku, je to v bederní páteři a jak píše Hogata, dokud se budeš tahat s dětma, potíže nepřestanou.
Ta páteř tu zátěž nezvládá, dochází k poruchám plotének a útlak nervu, které prochází celou nohou.

JanaK30
Povídálka 44 příspěvků 03.02.18 11:29

Díky všem!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >