Bolest podbřišku 21+4

3379
18.11.08 13:18

Bolest podbřišku 21+4

Ahoj všem.

Čekám první mimi a jsem 21+4. Vím, že jak se v břiše všechno roztahuje a přerovnává, že občas něco píchne nebo zabolí. Nikdy jsem to nijak neřešila, protože to hned přešlo a nekrvácela jsem nebo tak. Magnézko kvůli tvrdnutí břicha beru od 19. týdne. Myslím, že nejsem citlivka abych řešila každé zatlačení a nepohodlí v bříšku.

Teď mě už třetí den bolí podbřišek. Bolí to více či méně pořád, ať sedím, stojím, chodím nebo ležím. V noci se moc nevyspim, při každé změně polohy jsem vzhůru kvůli té bolesti. Zkoušela jsem teplou vanu na uvolnění svalů. Masáž bříška, různé polohy, ale nic nepomáhá. Měla jsem podezření na problém s močovým měchýřem, ale při vyprazdňování to nebolí víc nebo neřeže, jak by prý u zánětu bylo.

Dnes jsem byla v poradně. Doktor mě prohlédl a podle něj je čípek zavřený, všechno v pořádku. Krev v moči nemám… Řekl mi, že je to asi tím, jak se roztahuje děloha, že to snad brzo přejde.

Máte někdo takové zkušenosti? Je to nepříjemná téměř neustálá bolest v oblasti podbřišku, kolem močového měchýře. Horší je to např. když musím zvednout nohu nebo nějak zapojit břišní svaly. Ta bolest se špatně popisuje. Není podobná menstruačním křečím, není to ani tupý tlak. Je to prostě taková specifická bolest.

Jen mě zajímá, jestli jste to některá měla.

Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2093
18.11.08 13:25

Ano, měla jsem to 2× - jednou v 16tt a podruhé v 21tt. Na kontrole taky všechno ok, dr. teda poslal moč na rozbor, pro jistotu, ale nic tam nebylo. Prý to bylo z povolování vazů jak rostla děloha. Mě to bolelo taky dost, nemohla jsem v noci spát, takže na noc jsem si brala paralen. Vždycky to po pár dnech přešlo :wink: .
Držím palce, ať je brzo líp!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
18.11.08 13:34

Irenn, a ten Paralen na noc pomohl? Asi to taky dnes zkusím. V noci je to fakt nepříjemný, kroutit se pod peřinou a sledovat hodiny :-(

Díky za typ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2093
18.11.08 14:42

Zabral aspoň natolik, že jsem usnula :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
18.11.08 15:43

ahoj holky,ja jsem dnes 33tt a ty bolesti jsem mela taky,trvaly skoro mesic,bylo to tak do toho 27tt.Moje pocity z toho byly jako ze mam zanet mocaku,sla jsem kolikrat do predklonu,ale jak pisete,ze si date paralen,tak ten ja si bala vzit pomalu i na chripku,vim,ze se muze,ale proc cpat do sebe zbytecne leky?Me pomohla tepla lahev s vodou..a to dost vlastne ji pouzivam az doted,kdy ji davam na zada kvuli bolesti,velke bricho…jinak jestli mate kultivaci ok se nedeste,ze je neco spatne,ty bolesti jsou skutecne od toho,jak se vam rozpinaj svaly,podbrisek ma ted praci se roztahnout,pozdeji tak 30tt jsem zase mela pocit,jako po 50km na kole s hodne tvrdou sedackou…a ted mam pocit ze mi nekdo nakopal kanadou spodek,takze takhle ..jo a me pripada,ze bricho roste od spoda nahoru,tak podle toho se i stehujou ty bolesti vseho,takze normal,proste jsme tehotny… :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
18.11.08 15:55

Ahoj Suzuki.

No já když měla chřipku, taky jsem si nezobla ani půlku Paralenu. To se dalo přežít v posteli s čajem. Vlastně jsem si za celé těhu nedala Paralen ani na bolest hlavy, to pomohl obklad.Ale tohle je vážně něco.

Já hlavně chodím do práce. Zůstanu s malou sama, tak chci pracovat alespoň do konce roku (tp mam 27.3.) abych měla trochu finanční rezervu.
Zkusím ten teplý obklad, už mě to taky napadlo, ale zase se říká, že přehřátí bříška škodí miminku, tak já nevim no :-) Teplá vana mi ale nepomohla ani trochu. Doktor mi poradil leda neschopenku a přežít to.

Budu doufat, že to brzo přejde…cesta busem do práce a pak 8 hodin sezení je fakt parádička.

Díky a přeju pohodový porod a zdravé mimi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2093
18.11.08 15:57

Suzuki mě už ale nic jinýho nepomáhalo, nedalo se v noci spát. Teplo bylo fajn, třeba teplá sprcha, to jo, taky nahřátej polštářek s peckama, ale v noci pořád chodit a znova nahřívat to bych se moc nevyspala… Podle mě když člověk do sebe ty paraleny necpe o 106, tak sem tam fakt nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
18.11.08 20:19

Ahooj

Ahoj budouci maminky, tak se k vam pripojuji…min tyden jsem zjistila, ze jsem tehotna:-)…, k dr. mam jit az za 14 dni na potvrzeni, ale hrozne me boli podbrisek, zada az do stehen, nekdy je to lepsi nekdy horsi…, myslite, ze bych mela zajit na G drive? nebo ze je to normalni, jak tu vsichni pisete?dekuju vsem za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3379
19.11.08 07:08

No, LaDiosa, já měla na začátku těhu taky sem tam bolístku, nebo tlak, asi jako před MS. Občas mě v podbřišku píchlo. Ale že bych měla bolesti, to ne. Ale každá to má jinak.

Je to na tobě, kdy se rozhodneš jít ke gyn.dr. Myslím, že když nekrvácíš a bolesti nejsou nějak k nevydržení, tak bude vše OK. Já šla k doktorovi týden po zjištění těhu, prohlédl mě a za další týden mě poslal na ultrazvuk kde už bylo vidět jak bouchá srdíčko :-)

Tak držím palce ať je vše v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
19.11.08 12:20

LaDiosa,

taky jsem měla na úplném začátku trochu bolesti, ale byly hodně podobné těm předmenstruačním a přesto jiné. K Dr. jsem šla asi týden po vynechaném menses (kvůli špinění), na uzv nebylo nic vidět, takže mě vyděsil mimoděložním těhotenstvím a prožila jsem si tři opravdu dlouhé týdny, než se miminko ukázalo na uzv. Teď je všechno v pořádku a já si příště hodně rozmyslím, než abych šla tak brzo k Dr.
Jestli ale píšeš, že ty bolesti jsou hrozné, tak nevím. Musíš vědět sama, jak se tvoje tělo chová, co je normální a co už ne.

Taky držím pěsti, ať je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
20.12.14 21:32

Bolest při kýchnutí

Dobrý večer. Od začátku těhotenství mě doprovázejí různé problémy. Od infekci močového měchýře a krvácení až po křeče. Beru hořčík 3×2 tbl. denne. V pondělí jdu na 2hý screening, tak se také bojím, aby všechno bylo v pořádku. Nicméně me provázejí v posledních pár dnech při kýchnutí celkem značné bolesti v podbříšku nebo při hlubokém zasmrkání. Placentu mám na přední straně. Měla jste některá něco podobného a víte z jakého důvodu. Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
20.12.14 21:53

@Eny.x Měla jsem to taky tak u obou těhotenství. :-) Ale čím to bylo, nevím :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
20.12.14 22:01

@celipipka54 Tak moc dekuji za odpoved :mavam: a vsechno bylo tedy v poradku? :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
20.12.14 22:08

@Eny.x Zdravím, já měla hodně silné bolesti v podbřišku hlavně v 17. a 18. týdnu, bolelo to i když jsem se obracela z jednoho boku na druhý. Mám i jiné zdravotní komplikace, tak jsem radši zavolala na pohotovost do porodnice, bolelo to fakt fest a paní doktorka mě krásně uklidnila. Řekla, že je to obdobím, že se téď hodně napínají vazy, které drží tu dělohu, stejně tak i teď přibývá dost plodové vody, takže se děloha víc rozpíná a to vše vede k bolestem v podbřišku. Prý kolem toho 20. týdne tam maminky volají v jednom kuse.
Prý nemám plašit, dokud ty bolesti nejsou v pravidelných intervalech a nekrvácím.

Přešlo mě to po pár dnech :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
20.12.14 22:10

@Eny.x :hug: Všechno bylo v pořádku, myslím si, že to mohlo být tím tvrdnutím dělohy, na to jsem brala taky magnézko těch 6 tabletek denně. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama