Bolest prsa a kojím

9.4.21 23:09

Bolest prsa a kojím

Krásný den, chci se poradit zda někdo neměl stejný problém.
Kojim dcerku teď 14 dni a znicehonic mě začlo bolet pravé prso zespoda mám ho i tvrdší. Malá z nej normálně papa takže nahoře měkký a dole tvrdý.
Nevíte co by to mohlo být? děkuji

Příspěvek upraven 09.04.21 v 23:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8181
9.4.21 23:14

Dávej na to tvaroh. A zkus taky nahřát ve sprše a rozmasirovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12726
9.4.21 23:14

To je celkem caste, muze to byt ucpany mlekovod, zkus zatvrdlinu rozmasirovat v teple sprse, pri kojeni je to ponekud telocvik, ale pokud se to podari prilozit dite bradickou smerem k zatvrdline, muze pomoci chlap, tak moje deti to vzdy zvladly „procucnout“. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
9.4.21 23:24

Dej si něj tvaroh. Ale ne ten z vaničky, klasický tvaroh. Klidně přikryj plínkou (aby nebyla podprsenka špinavá) a dej do té podprsenky na holé prso. Třeba 4× za den si to vyměň. Za 2 dny budeš mít klid. Může se ti také rozjíždět zánět, můžeš dostat teplotu a místo kde tě to bolí může zarudnout. Přikládej miminko v tomu prsu častěji aby se vyprázdnilo více. I v budoucnu pokud bys měla zánět použij tvaroh. Nejsem žádná “lesana”, bioeko a já nevím co ale je to jediné co mi pomohlo. Nic z lékárny co mi doporučili nepomohlo a antibiotika jsem nechtěla. Babička mi poradila tvaroh prej běžně ženské za jejich časů nadojili mléko, udělali tvaroh a na polích při práci si dávali na prsa při bolestech. Vůbec jsem tomu nevěřila fakt ani trochu…ale je to zázrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.21 23:30

Děkuji moc za rady, zkusím tedy ten tvaroh. Snad to pomůže 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12726
9.4.21 23:33

@Le_lenaz Tvaroh jsem davala jednou na zanet prsu, opravdu ulevil. Ale zas to byl uplne jiny stav nez zatvrdlina. Ale mozna v sestinedeli je to lepsi i preventivne, urcite tim zakladatelka nic nezkazi :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
9.4.21 23:43

@Hobitka Možná to je opravdu jen za zatvrdlila já napsala co bych dělala teď když už to znám, možná ten tvaroh pomůže i na zatvrdlinu. :mrgreen: To přikládání bradičky ale taky funguje, kombinovala jsem vždy oboje. Já jsem měla poprvé ten zánět rozjetý opravdu hodně, teploty 3 dny, šílená bolest prsa, zarudlé, cpala jsem do sebe paraleny a brufeny. Byli jsme v té době na dovolené a nechtěla jsem nám dovolenou zkazit odjezdem domů tak mi právě babička poradila tohle a za 2 dny bylo po teplotách, bolesti atd…pak se mi ještě 2× stalo že mě už začínalo prso bolet (pokaždé to stejné), všimla jsem si červeného fleku a začínalo mi být divně, jakoby na mě “něco lezlo”, hned jsem běžela pro tvaroh a další den bylo po všem. Nedám na to dopustit. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
9.4.21 23:43
@Le_lenaz píše:
Dej si něj tvaroh. Ale ne ten z vaničky, klasický tvaroh. Klidně přikryj plínkou (aby nebyla podprsenka špinavá) a dej do té podprsenky na holé prso. Třeba 4× za den si to vyměň. Za 2 dny budeš mít klid. Může se ti také rozjíždět zánět, můžeš dostat teplotu a místo kde tě to bolí může zarudnout. Přikládej miminko v tomu prsu častěji aby se vyprázdnilo více. I v budoucnu pokud bys měla zánět použij tvaroh. Nejsem žádná “lesana”, bioeko a já nevím co ale je to jediné co mi pomohlo. Nic z lékárny co mi doporučili nepomohlo a antibiotika jsem nechtěla. Babička mi poradila tvaroh prej běžně ženské za jejich časů nadojili mléko, udělali tvaroh a na polích při práci si dávali na prsa při bolestech. Vůbec jsem tomu nevěřila fakt ani trochu…ale je to zázrak.

Ja davam i ten z vanicky a taky me vždycky pomohl. Základní výbava každé kojící matky, mít v lednici tvaroh. Až konci trvanlivost tak ho sníst a koupit nový. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12726
10.4.21 08:06

@Le_lenaz Ja ty zatvrdliny mivala hodne a bradicka byla nej. Nekdy pomohla sprcha, ze se najednou mlekovod prorazil a mliko strikalo az na strop :mrgreen:. Zanet s horeckami jsem mela dvakrat, jednou pomohl tvaroh a jednou jsem musela pro ATB…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat