Sclerosis multiplex. Odmietnuť štandardnú liečbu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.4.21 15:54

Sclerosis multiplex. Odmietnuť štandardnú liečbu?

Asi 5 mesiacov po pôrode. Problémy so zrakom - zápal zrakového nervu. Kortikoidy problém vyriešili. MR - prítomné nálezy ako pri SM. Žiadne iné vyšetrenia spravené nemám, nakoľko ma v nemocnici zrušili že momentálne riešia len akútne stavy kvôli Corone. A to je už viac ako pol roka. Ťažkosti nemám absolútne žiadne. Takže moja dg nie je ešte tvrdo stanovená, keby sa aj potvrdila, nemám problém so začiatkom liečby. Ale čím viac som si o tejto dg prečítala, tým viac som sa stretávala s ľuďmi, ktorí štandardnú liečbu odmietli, ale úplne zmenili životný štýl. A fungujú v pohode, bez atakov niekoľko rokov. Je vás tu niekoľko s podobnými skúsenosťami?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24717
9.4.21 17:01

No… stejně se nejspíš bude cukat pojišťovna. Pro schválení léčby jsou nějaká kritéria, která bez zhoršení stavu nesplníš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 17:43
@Pipet píše:
No… stejně se nejspíš bude cukat pojišťovna. Pro schválení léčby jsou nějaká kritéria, která bez zhoršení stavu nesplníš. :nevim:

Naopak, ona by léčbu měla dostat. Dnes je to ihned po první atace, aby se zamezilo případným dalším atakam. Čím více atak, tím se RS hůře léčí. Neurolog by tě měl odeslat do RS centra. Já RS mám, takže o tom něco vím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 17:47

A já osobně bych standartní léčbu neodmítala. RS může mít lehký průběh, ale taky nemusí. Samozřejmostí je zdravý životní styl a hlavně omezení stresu na minimum.

• Citovat
  • Nahlásit
24717
9.4.21 17:51
@Anonymní píše:
Naopak, ona by léčbu měla dostat. Dnes je to ihned po první atace, aby se zamezilo případným dalším atakam. Čím více atak, tím se RS hůře léčí. Neurolog by tě měl odeslat do RS centra. Já RS mám, takže o tom něco vím.

Já právě taky… A byl dost boj to z té pojišťovny vyrazit. To je cca 3,5 roku zpátky. Jestli je to lepší, tak super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 21:21
@Pipet píše:
Já právě taky… A byl dost boj to z té pojišťovny vyrazit. To je cca 3,5 roku zpátky. Jestli je to lepší, tak super.

Já to měla schválené do týdne po podání žádosti v září 2020. První ataka. Mám Rebif.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat