Bolest v krku..:-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 02.04.09 09:11
Bolest v krku..:-(

Ahoj holky, prosim vás, čekám první mimčo a jsem z toho asi trochu vyplašená, mám strach, aby bylo vše OK..tak vás prosim o radu. Jsem v 10 t. a už asi deset dní mě permanentně trochu bolí v krku a špatně se mi polyká, můj gyn mi řekl, že si mám připadně vzít jeden paralen,ale ať si zajdu za praktickym lékařem,v lékarně mi zase řekli, že paralen určitě ne, kdyžtak acylpirin, pak můj prakt. lékař mi řekl, že nemám brát nic, jen si koupit šalvějovou tinkturu a vitamin C..jenže mě v krku stále bolí, myslíte, že to nemůže mít vliv na to dítě???:-((.dík za případný rady!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 02.04.09 09:19

Ahoj, tak paralen klidně vzít můžeš. To acilpirin vůbec. Tím leda kloktat, docela to pomáhá. A pak jsou cucací pilule, kdybych já si vzpoměla jak se jmenujou, smí se v těhu. Dělá je Zentiva..holky, kopněte mě..

Meghan
Kecalka 252 příspěvků 02.04.09 09:20

včera říkal jeden doktor v Sama doma, že Paracetamol je v těhu bezpečný..ale na anginu ti stejně asi nepomůže..
pokud je to mírné bolení v krku, tak šalvěj kloktat hodně, dávat na krk Priznitz zábal..
ale pokud je to rozjetá angína, tak ti doktor určo napíše ATB, jsou i bezpečná a neléčená angína může mít následky.

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 02.04.09 09:21

nemuze- paralen i acylpyrin jsou pri teplotach nema cenu to brat i kdybys tehu nebyla- udelej si zabal, pij horky caj, cucej septisan, kloktej salveji nebo vincentkou… muzes mrknout treba na stranky SUKLu kdyz si nejsi jista jestli ten ktery lek muzes uzivat- boleni v krku neni tragedie- uzivej si tehu a neboj - to bude oK :_) je to jen otravne no…

http://www.leky.sukl.cz/

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 02.04.09 09:25

díky moc!!..(prej na ANT to neni, řikal dokto teda..)

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 02.04.09 09:25

ahojki, paralen se může mám pöcit v druhém a třeím trimestru, sama jsem ho měla, ale Dr. se ptala jak daleko jsem. Ale souhlas s holkama, že na ten krk asi nepomůže....... já bych se krmila šťávou z cibule, pak mi pomáhá kloktat hodně, ale opravdu hodně slanou vodou, je to hnusné, ale účinné, nebo vincentku. No a na cucací pastilky se poptat v lékárně nebo tady na netu v lekarne.cz si to najít a jít do lékárny najisto. A.

sopky
Kecalka 236 příspěvků 02.04.09 09:27
bolest v krku

Ahoj, jsem na tom skoro stejne, jenom v jine fazi tehotenstvi (21tt) a v krku me boli 4 dny. Paralen zcela jiste muzes - leky obsahujici Paracetamol se v tehu muzou, nechapu, proc Ti v lekarne tvrdili opak (zrovna je na tohle tema clanek myslim v Betynce, kde odpovida gynegolog, co muze zena v tehotenstvi uzivat a i jinde na netu v poradnach najdes stejnou odpoved). Me po dnesni prohlidce doktorka rekla, ze ma strikat do krku Vincentku, delat si teple zabaly a cucat Orofar. Pri teplote na:,–(it Paralen, pri kasli Stoptusin nebo Biotussil…Je fakt, ze v prvnim trimestru se vyviji vsechny organy a lekum by ses mela vyhybat bez konzultace s lekarem. Doporucuji se babske rady typu caj s medem a citronem, hodne pit a par dni lezet.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 02.04.09 09:29

Mě řekl dr, že můžu různá kloktadla, já nedám dopustit na Tantum verde, na bolekrk zabírá zázračně, já si ho na vatičce dávám i do nosu, když se mi rozjíždí rýma.

Anette
Extra třída :D 10410 příspěvků 02.04.09 09:42

na bolest v krku v těhu jsou pastilky Propolki nebo spray Bioparox, zabírá bezvadně

Rupinka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 02.04.09 10:27

na boleni v krku ja pouzivam. Prirodni Aloe vera.. ja ho kupuji od distribuce LR kosmetiky.. pouzivala jsem to i na rymu u novorozence.. nedavno na spalenou rucicku.. jsem s tim opravdu moc spokojena.. krk me boli max pul dne..

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 02.04.09 10:28

Na tu šalvěj pozor, ta se nesmí! paní lékárnice říkala, ať necucám ani šalvějový bonbóny. Našla jsem docela dobrý stránky, o tý šalvěji píšou u bolesti v krku:

http://www.safebryo.cz/…azenidop.htm

Pett1
Kecalka 472 příspěvků 02.04.09 10:34

Já přihodím něco od našich babiček. Osobně vyzkoušeno nemám, ale kamarádce pomohla slaná voda, ale kloktala pravidelně alespoň 3 dny. Nedávno mi přišlo meilem několik dalších babičkovských rad jak na bolavý krk, tak můžeš něco z toho zkusit, třeba to zabere.
Můžeš si vybrat:

1. Kloktak si slanou vodou 3*denně. Je to prý sice nepříjemné, ale pomáhá to.
  1. Při bolestech v krku si připravíme jednoduchý zábal. Na pruh plátýnka namažeme tenkou vrstvu vepřového sádla. Na něj nastrouháme trochu muškátového oříšku (aby se utvořila tenounká vrstvička). Přikryjeme dalším plátýnkem. Dáme na krk a ovážeme teplým šátkem. Ráno je po bolesti

3)Máslový čaj
Bolest při polknutí, pálení a škrabání v krku. Nejlépe zažene tento jednoduchý recept. Uvaříme 250 ml černého čaje, přidáme polévkovou lžíci medu a polévkovou lžíci másla. Dobře promícháme a ihned vypijeme.

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 02.04.09 11:09

holky děkuju moc, jste fakt hodný…

rosanka
Závislačka 3963 příspěvků 02.04.09 12:01

Mně pomáhalo vypít jeden vymačkaný citron, zajíst lžící medu a pomuchlovat se s naším psiskem. Ale chce to hned v začátcích. Jinak s psiskem se muchluju i preventivně.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 02.04.09 22:06

Na šalvěj pozor, ta se fakt nesmí.
Stejně tak bych se rozhodně v 10tt vyhla lékům typu paralen, stoptusin, orofar, bioparox, proste vsem chemickym lekum…
I na paralen bych se vykaslala, pokud bych nedostala teplotu blizici se 38st…
Bolení v krku se dá vyřešit i bez chemických léků!

Kromě již popsaných kloktání vincentkou a různých sádlových obkladů a máslových čajů - jo proč ne, ale neznám - je naprosto nejlepší lék cibule a česnek.
Na férovku si namaž chleba lučinou třeba a nakrájej si na to 2 stroužky česneku - já takhle v 16tt překonala hnusnou virozu, pouze česnekem, cibulí s cukrem, medem, vincentkou a homeopatikama (oscilococcinum), nic jineho jsem do sebe zbytecne nervala.
Bála jsem se, abych nedostala žlučníkový záchvat, v životě jsem tolik česneku nesnědla, ale nedostala ;-)

Pak ještě doporučuji reflexní terapii - ta mi v 7 tt rozehnala počínající regulérní angínu - nejlepší by bylo kdyby sis někam zašla, já chodím už od září a na mě to fakt funguje.
Proti bolestem v krku se mají mačkat a mnout blanky mezi prsty - ovšem kromě té mezi palcem a ukazovákem!… každou chvili promnout třeba 5 minut dohromady… - uvolní se tím lymfatický uzliny na krku.
Věř nebo nevěř, zkusit můžeš, jak píšu, na mě to zabírá.
Pak se dá podobně stimulovat i imunita, ale to místo už je na vysvětlení složitější.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >