Reklama

Bolest zad v 1. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 19:12
Bolest zad v 1.trimestru

Hezký večer přeji :)
Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s bolestmi zad v těhotenství?
U mě se zhruba od 9-10.tydne (momentálně 12.tyden) objevily bolesti takové, že když se i trochu predklonim, tak mě začne hned vystřelovat bolest do oblasti kyčlí a hlavně pravé nohy a pak se mi dost špatně chodí. Stane se to třeba i z toho, že déle ležím na pravém boku.
Máte zkušenost z podobných bolestí? Myslíte, že to je v rámci těhotenství? Případně pokud znáte nějaké osvědčené cvičení, klidně přidejte. Cvičit jsem se snažila, ale stejně stačí pak blbý pohyb a je to hned. Tím pádem i klasické domácí práce jsou pro mě problém.
Děkuji za jakoukoliv radu. :)

Reklama

Reakce:

krispyna
Kecalka 449 příspěvků 31.08.18 19:20

Radu bohuzel nemam, me dr rikala, ze je to hormonové. Časem to preslo a ted se to objevuje zase az 30tt. Nejhorsi byl asi 13-14tt. Jedine zkusit vylozene fyzioterapeuta nebo tehotenskou masaz jinak mi nedovolila ani masaz od pritele jen malicko palcema v bedrech :)

IvePr
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 31.08.18 19:21

Rekla bych ze z hormonu… Ale uzivej si. Bude hur :mrgreen:

Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 19:25

Na jednu stranu jste mě utěšily, že to patří k těhu a není to něco horšího, ale zároveň s tím tedy asi nic nenadělám ???? což moc milé není ???? tak uvidíme, jak to bude postupovat dál :)

krispyna
Kecalka 449 příspěvků 31.08.18 19:30

@Nela1993 Moc ne bohuzel :lol: I kdyz teda me nejvic vadi tehotenska ryma na noc, žáha a neklidny nohy :lol: Clovek spoustu neduhu pretrpi, ale neco opravdu otravuje zivot obzvlášt ve ctyri rano a to uz jsem nejaky tyden ležák. Preju at se toho moc nepridava:)

rena621
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 31.08.18 20:13
@Nela1993 píše:
Hezký večer přeji :)
Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s bolestmi zad v těhotenství?
U mě se zhruba od 9-10.tydne (momentálně 12.tyden) objevily bolesti takové, že když se i trochu predklonim, tak mě začne hned vystřelovat bolest do oblasti kyčlí a hlavně pravé nohy a pak se mi dost špatně chodí. Stane se to třeba i z toho, že déle ležím na pravém boku.
Máte zkušenost z podobných bolestí? Myslíte, že to je v rámci těhotenství? Případně pokud znáte nějaké osvědčené cvičení, klidně přidejte. Cvičit jsem se snažila, ale stejně stačí pak blbý pohyb a je to hned. Tím pádem i klasické domácí práce jsou pro mě problém.
Děkuji za jakoukoliv radu. :)

Jestli Te ted boli zada do konce tehotenstvi se zblaznis. Urcite to zacni resit.

Martha03
Kecalka 392 příspěvků 31.08.18 20:13

Zkus na YouTube třeba nějakou tehotenskou jógu, protažení na balónu nebo tak. Bohužel ani tak to nemusí pomoci prostě to jsou hormony. Mě teda jak píšou holky víc vadí pálení žáhy, to jsem vůbec neznala až do tehu a je to pěknej vopruz. Ze začátku mi taky dost trnuli nohy když jsem ležela a měla je pokrčene nebo si je prilehla, pak to přešlo. Za to teď v 31tt začínám být vůbec ráda, že se vykutalim ráno z postele :D :D a bude hůř :D :D sem tam mě chytí kyčle, záda, trne mi zadek když dyl sedím, když už usínám tak se prcek rozhodne realizovat gymnastiku na vrcholové úrovni :dance: takže neusnu no samý lepší, ale to je prostě součást :lol:

Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 21:08

Tak rozhodně zkusím ještě tu jógu. Když jsem teď byla u doktorky, tak jak jsem z toho byla vyjevená ze všeho, tak jsem jí to zapomněla říct. Tak až tam půjdu příště, tak to zkusím probrat.

kacakaca
Závislačka 2551 příspěvků 31.08.18 21:09

To vypada na SI skloubeni, v prvnim tehotenstvi jsem z tech bolesti 2 mesice v noci nespala. Hrozne je, ze od te doby me to provazi a jakmile chvili necvicim, zesilim bolesti. Dobre je, ze dalsi tehotenstvi je to mirnejsi.

Nadopuj se horcikem. Jakmile povoli nejhorsi bolest, zacni cvicit, hlavne ramenni, zadove a sedaci svaly. Nejlepsi jsou primitivni cviky ze zakladky. Staci 2 minuty tolikrat, kolikrat za den zvladnes. Na uvolneni SI klekni na kraj lavice/stolku, telo a stehno do praveho uhlu. Jedno koleno dej mimo lavici a pohybuj pomalu nad a pod lavici. Pak uz jen najit dobreho fyzioterapeuta.

Nela1993
Povídálka 25 příspěvků 31.08.18 21:11

@kacakaca děkuji za rady, rozhodně vyzkouším. Jak je všechno nové, tak člověk fakt neví, co to zrovna způsobuje a zda je to ještě v mezích „normálnosti“, kterou má ustát

Nela1993
Povídálka 25 příspěvků dnes v 06:08

Ahoj všem,
tak momentálně se věc má tak, že mě permanentně bolí v kříži a vystřeuje mi to do pravé nohy, ať dělám cokoliv. Začalo mě to budit v noci s tím, že mě ta pravá noha bolí a nemůžu jí ulevit. Jsem momentálně 18tt, ale problémy mám opravdu v podstatě od začátku. Praktikovi se to nelíbilo, ale stejně to nechal být. Až nakonec teď gynekoložka mě poslala k neuroložce, kam jdu za dva dny. Já už vyzkoušela snad všechno, od cviků, po teplo, snad po vše, co Vás napadne. Práci mám takovou, že cca 50% sedím na židli u pc, kde se bolestí už nějakou dobu kroutím a do toho začaly i bolesti hlavy a k tomu ten pc. A druhou polovinu práce mám lítání po nemocnici, po všem odděleních, akutně i plánovaně, od seniorů po bezdomovce, vše, co Vás napadne. Jsou dny, kdy se nezastavím a to mi pak rozbouří taky ty bolesti.
Už to došlo tak daleko, že jsem dost zoufalá a dopadá to i na mou psychiku samozřejmě.
Chci se zeptat, myslíte, že prostě se s tím nedá nic dělat a mám to přetrpět i s tou prací nebo byste raději šly odpočívat na neschopenku? Já už si nevím rady, chtěla jsem vydržet co neujdýl, ale někdy už fakt nemůžu.

Děkuji za jakékoliv reakce.

rozand
Závislačka 2813 příspěvků dnes v 11:43

@Nela1993 Pokud to nejde a doktor je pro, šla bych na PN, když nejsem schopná vzhledem ke zdravotnímu stavu dobře pracovat. K počítači bych zkusila nafukovací podsedák nebo něco podobného.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >