Bolesti břicha v prvním trimestru

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  19.09.02 12:48

Jsem v prvním trimestru a mám v nepravidelných intervalech, hlavně večer, bolesti zad a břicha. Bolesti jsou stejné jako při menstruaci, ale mnohem silnější. Jsem z toho docela vyplašená. Lékaře jsem již navštívila, ale nedostala jsem žádnou odpověď.

Prosím, ráda bych věděla, co bolesti způsobuje.

Děkuji Simona :-(

Reklama

Najdete v encyklopedii: 10. týden těhotenství

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  19.09.02 18:45

AHoj, jsem take v prvnim trimestru. Od cca druheho tydne meho tehotenstvi me provazeji pomerne silne bolesti v dolni casti zad tesne nad hyzdemi a taky bricha. Byla jsem stejne znepokojena jako ty. Pripadala jsem si hloupe a precitlivele, prestoze v zakladnich materialech o tehotenstvi si prectes ihned vyhledat lekare, jakmile tyto bolesti zaregistrujes. Pak jsem - mozna objevila pricinu. Venovala jsem se posledni rok pomerne intenzivne zdokonalovani sve postavy.Moje brisni svalstvo bylo na slusne urovni. Pri navsteve ultrazvuku jsem toto konzultovala s lekarem, ktery priznal, ze mozna pricina je prave ve vyvinutych brisnich svalech a tim horsi „roztazitelnosti“ k rostouci deloze. Jen doufam, ze prave tohle je pricinou, zni to pomerne logicky. Nevim, jestli jsem ti pomohla, snad jen , ze v tom nejsi sama. Tak se drz. Helka 8)

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 20.09.02 13:06

Ahoj Simčo

já jsem taky v 1. tr. a měla jsem stejné problémy jako ty. Teď jsem ve 12t a bolesti jsou menší a né tak časté. Můj pan doktor mi řekl, že u 1. těhotenství je to normální. Sice mi nevysvětlil proč, ale uklidnila jsem se. Prý kdyby k tomu přišlo krvácení tak mám okamžitě volat a to naštěstí nedošlo. Člověk se nesmí moc hlídat a tím stresovat je to celkem těžký když si člověk představí jak je to strašně složitý, ale já se snažím být hlavně v pohodě. Tak ať tě to brzy přejde opatruj se Mirka

Anonymni  20.09.02 13:40

Ahoj Helko a Mirko,

moc děkuji za psychickou podporu.

MOc to pomáhá, když člověk ví, že v tom není sám.

Snažím se na to nemyslet, ale když ta bolest přijde, tak to prostě nejde. Pravda je, že už to nemám tak často, ale zase když to přijde, tak je to taková bolest, že mám pocit, že omdlím. Prostě si říkám, že si tam buduje barák i s garáží a je to.

Přeju Vám, ať se Vám dobře daří a ať Vás moc lidé kolem nestresují.

Simona :?

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 20.09.02 19:26

ahoj, me teda doktorka vzdycky rikala, ze je hlavne dulezity, jestli ta bolest v brise prejde, kdyz se clovek uvolni a je v klidu - nejlip kdyz si lehne. rikala taky ze to je bud deloha jak roste, nebo nejaky vazy, kteryma je prichycena k panvi a ktery se ted uvolnujou. bricho me pobolivalo jen tak krapitek (proti tomu, co vzdycky bylo 1. den menstruace), ale ty zada (spis kostrc) me teda provazeji celou dobu. nekdy jsem nemohla normalne chodit, klatila jsem se jak chroma, nekdy to zas treba na tejden uplne preslo.. ale se zadama se clovek nejak vyrovna, zejo, to brisko je horsi.. tak drzim palce, at se ti to tam rychle roztahne nebo co a zbytecne te to neplasi :wink:

naivni kacatko 37.t.

Anonymni  24.09.02 16:09

Ahoj Simco, kdyz jsem si precetla tvuj dopis, prislo mi to, jako kdybych to napsala ja. Jsem v sedmem tydnu a uz ode dne ocekavane menstruace mam presne takove bolesti jako pri menstruaci, jen silnejsi. Prichazeji nahle a trvaji par minut nebo nekdy jen par vterin. Reze me pri tom v podbrisku a zaroven mam takovou tupou bolest v dolni casti zad, ktera mi vystreluje az do nohou. Doktor mi predepsal Utrogestan na podporu tehotenstvi a od te doby mi ty bolesti stale polevuji. Beru ho treti den a uz o nich skoro nevim. Tak se zkus znova poradit se svym doktorem. Mirka2.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.10.02 19:05

Ahoj maminky,

jsem ve 13. týdnu a bolesti jsem měla v podstatě po celou dobu těhotenství. Ve 3. týdnu jsem měla takovou křeč, že jsme rovnou vyrazili do nemocnice a tam si mě nechali na pozorování kvůli potencionální možnosti mimoděložního těhotenství. Je to v pořádku, ale bolesti pokračovaly. Byly stejné jako menstruační - a že ty jsem si dost užívala - měla jsem strach, jestli o mimčo nepřijdu. Po konzultacích s lékařkou jsem zjistila, že je všechno v pořádku a taky mi předepsala UTROGESTAN. Bolesti trochu polevily, ale pořád to nebylo ono. Pak jsem šla na masáž zad, protože mám delší dobu problémy s páteří a po druhé návštěvě mě bolesti úplně přešly. Takže teď cvičím speciální cviky a je mi líp. Držím palce ať Vás bolesti taky přejdou.

PS: Už se těším, až ten UTROGESTAN přestanu brát - padám po něm únavou :)

Anonymni  07.10.02 14:14

ahoj jsem na zacatku ctrnacteho tydne. v sobotu jsem se sprchovala a zdalo se mi ze mam tvrde bricho zkousela jsem ho prohmatat a pak jsem v postelim dostala hnusnou krec v nedeli jsem lezela pro jistotu v posteli vecer jsem dostala vodnatou stolici dnes mí na ni dala obvodacka cerne uhli bricho mi neprohmatala doufam ze je v poradku verka :cry: :-(

Jarca
Nováček 2 příspěvky 11.10.02 13:26

Ahoj holky,

jsem ve 13.týdnu a mám taky něco k bolestem. Někdy více, někdy méně, ale denně určitě se ozve bolest v pravém podbřišku (pichlavá, nepříjemná, strašidelná), pan doktor mi vysvětlil, že to je žluté tělísko,které mám v podobě cysty o průměru asi 2,5cm. Prý během 12 až 14 týdne žluté tělísko samo zmizí (jeho funkci převezme placenty a mímo se na ni napojí), je fakt, že tento týden už je to trochu lepší. TAk nezoufejte, nemusí to být vždycky hned něco hrozného. Určitě stojí za to o belestech mluvit s doktorem a nenechat se jen tak trápit a děsit. Přeju nám všem pohodové těhotenství a prima víkend.

Jarca

Anonymni  14.10.02 14:39

Přeji hezký den.

Mám takový dotaz. Jsem asi v 5 týdnu, potvrzeno TT, k lékaři jdu až příští týden. Už asi od 2. týdne (tedy v době, kdy jsem vůbec netušila, že jsem těhotná), mě bolí dole v zádech (v kříži).

Zajímalo by mě jestli s tím má některá z vás zkušenosti v souvislosti s těhotenstvím. Čím to může být?

Moc děkuji za odpověď.

Simona

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.10.02 18:37

Ahoj Simono,

taky mě od „počátku“ provázely bolesti v kříži a po prohlídce a obvyklých těhotenských testech (krev+moč) mi doktorka sdělila, že se mi začala „rozevírat“ pánev a ty bolesti s tím souvisí a bude to průběžně trochu zlobit. V každém případě to ale prober s lékařem, musí se vyloučit možnost, že máš něco s ledvinami atd., to by bylo třeba hned léčit. Ať se Ti dobře daří. Míša

SonaB
Povídálka 13 příspěvků 04.11.02 12:55

Ahojky děvčata! Moc vás všechny zdravím. tady nejsou nové příspěvky, ale věřím, že tyto stránky navštěvujete a poradíte mi.

Z minulého týdne mám pozitivní TT, k Dr. jdu zítra - uvidíme. Jen jsem silně nervózní z intenzivního „mokra“. Jako bych to měla mít, ale nic. Pořád jen ten vlhký pocit.

Moc děkuji za odpověď. Mějte se všechny moc hezky a ať je vše, jak má být. :D

Ahoj Soňa

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.11.02 19:31

Ahoj Soňo,

je to sice trochu nepříjemné, ale zároveň úplně normální. I po prvním trimestru se stále cítím „upatlaná“. Ten výtok by neměl svědit ani páchnout, pak je to opravdu ten správný těhotenský. Moje doktorka mi jen doporučila, že není nejvhodnější používat intimky, protože ať v reklamě říkají cokoli, tak jsou přeci jen neprodyšné a to dává prostor možnému bakteriálnímu bujení. Takže si radši přes den vyměním kalhotky a jsem v pohodě.

Přeji Ti hodně štěstí a pohody v těhotenství.

Papa Mishicka

SonaB
Povídálka 13 příspěvků 07.11.02 08:10

Mishicko, děkuji za odpověď. Teda moc potěšená nejsem. Vzhledem k tomu, že mám sedavé zaměstnání, to tak měnit i kalhoty :). Navíc mě přestávají intenzivně bolet prsa a jako by se zmenšily. Taky mám pocit, že záda mě bolí tak jinak. Nemáš zkušenosti i s tímhle problémem? Je „bolest“ prsů v začátku pořád intenzivní nebo se může měnit.

Moc děkuji za odpověď. Držím palečky ať jsi v pořádku. Měj se moc hezky.

Ahoj Soňa

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.11.02 22:50

Ahoj Soňo,

co se týče bolesti prsou, já osobně jsem podle toho poznala, že jsem těhotná už před nedostavivší se menstruací. Rostla a bolela mě celé první 4 měsíce, někdy byla ta bolest dost nesnesitelná, tak jsem jen chladila. Ale zase konečně ta prsa mám, tak si to užívám. Teď už nebolí, ale myslím, že rostou sice pomaleji, ale stále. Co bude dál nevím, holky tady říkají, že v posledních měsících se nalévají a zase bolí. Tak uvidíme. Ale jestli se Ti intenzita bolesti mění, asi je to taky normální, každá jsme trochu jiná, znám i holky, který o prsou z počátku ani nevěděly. A o zádech bych mohla psát romány, mě bolí od začátku taky tak nějak jinak, někdy vytrvale bez ohledu na zátěž, jindy to jde. Ony se totiž začínají hýbat kosti pánevní a stydká spona a všechny ty ostatní, takže je to pochopitelné. Jinak Tě zdravím, a stav se někdy v některém z deníčků, tam objevíš spoustu informací od různých holek v různých „fázích“ těhotenství.

Mishicka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Reklama