Bolesti kostrče

70
20.4.06 21:43

Bolesti kostrče

Ahoj holky!

Chtěla jsem se zeptat, jestli má taky některá z vás po porodu problémy s kostrčí. Mě začala pobolívat už v těhotenství,při delším sezení např. a při porodu to byla docela síla. Malej má teď skoro dva roky, a je to nějaký horší. Chodím na masáže, ale to zabere jen tak na dva tři dny a šmitec. Není to bolest trvalá, jen když sedím na něčem tvrdým, tak jak pak vstávám tak to tak moc zabolí. Nebo když jedu na kole tak to taky dost bolí. Máte někdo podobný problém? Jestli jo, co vám pomohlo?

Předem díky za odpovědi P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
20.4.06 22:00

A snazis se pravidelne sama doma cvicit a posilovat svalstvo?
Mne vsichni lekari vzdy rikaji, ze to je tim tahanim deti a ze holt musim cvicit… A asi maji pravdu. Ted cvicim, doufam, ze vysledek bude stat za to! :-)

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
20.4.06 22:01

Já bych se z žádostí o radu připojila taky. Mám taky docela velké bolesti, které mi začaly tak okolo 4. měsíce těhotenství. Zatím je spojuji s tím, že musím občas zvedat 14ti kilového Filípka. I když to omezuji na minimum, ale někdy se tomu vyhnout nedá, musím ho dát do autosedačky, do židličky na krmení. Ale nenosím ho.
Díky
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.4.06 22:04

Ahoj Pavličko,
já měla/mám podobný problém, ale asi Ti neporadím:(
V těhu to bylo v dobrý, ale po porodu jsem se nemohla pořádně po:,–(it právě kvůli kostrči. Čekala jsem, že se to brzy spraví, ale trvalo to několik týdnů. Bolest postupně slábla, jenže jak píšeš, po delším sezení je pořád cítit:( Na kole nejezdím;)
Mám užší pánev, tak si myslím, že s ní porod „zamával“. Moje mamka to měla taky a říkala, že u prvního dítěte to bylo nejhorší. Tak uvidíme;)
Jestli se Ti to zhoršuje, určitě zajdi za praktickým doktorem.
Pa.
Ch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
21.4.06 09:21

Holky,tyhle bolesti souvisí ve velkém procentu s pánevním dnem.Zkuste si zadat ve vyhledávači,metoda Mojžíšové a zjistit si rehabku ve vašem okolí,která ji provádí a zajít se tam domluvit.Ale ani u téhle metody vás nemine cvičení. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
21.4.06 20:48

Ahoj holky!

Díky za odpovědi.Já se teda snažím cvičit, a svaly pánevního dna si myslím, že taky dost posiluju, ale žádný zlepšení nevidím. Zkusím tu Mojžíšovou, a budu doufat, že se to zlepší.
ahoj P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama