Vyřvávací metoda nezabírá !!!???

1077
20.4.06 13:09

Vyřvávací metoda nezabírá !!!???

Ahojky,

Tady vždy čtu všechny diskuze na podobná témata, ale na svou otázku jsem nenala odpověď. Již několikrát jsem psala, že mám celkem nespavou holčičku. malá usíná večer v postýlce, ale mezi 23:00-01:00 pututje ke mě do postele, ale i tam cestuje po posteli, třeba až do čtyř do rána. Dneska nad ránem mi už došla trpělivost a malou jsem položila zpátky do postýlky. Samozřejmě začala plakat a řvát. Trvalo to něco málo přes hodinu. Nevstávala jsem k ní, jelikož vím, že kdybych to udělala, tak bude řvát ještě více.
Někde uvnitř mám ale pocit, že u nás to možná nezabere. Je někdo, u koho tato metoda nezabrala?

Děkuji za rady

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29643
20.4.06 13:24

U nas teda nezabrala, ale ani jsem to tak dlouho nezkousela, stacilo mi poblity prosteradlo, jako dukaz, ze tudy opravdu ne :D
Takze jsme spolu spali ze zacatku asi od pulnoci, po roce az do roka a pul od 4 rano, ale byly i vyjimky pus minus. Od dvou let spi ve svym pokojiku, po par dnech se naucil, ze lepsi nez v noci rvat, je prijit za nama… a dela to cim dal min.
Ale urcite se najdou i zastanci vyrvavaci metody, ja na to nemam nervy, bytovy podminky a navic se mi vubec nelibi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
20.4.06 13:52

Skoro se teď stydím, že jsem to jednou taky zkusila - odpoledne nám totiž Šárinka nemohla usnout ani u prsa, i když byla hodně unavená. Tak jsem si řekla, že v roce a půl už by mohla usínat i sama v postýlce, uložila jsem ji a řekla jí, ať spinká (měla tam plyšáčky atd.). Nechala jsem otevřené dveře, aby se nebála, ale stála v postýlce, koukala na mě a povídala. Tak ještě jednou uložit, zavřít dveře… chvíli fňukala, chvilku byla ticho, pak plakala víc, pak ticho a tak 20 min. než usnula.
Chtěla jsem ji na to zvyknout, tak večer jsme uložili, povídala jsem jí pohádku, ona ležela, skoro spala, ale pak si asi uvědomila, že je to od nás podraz, aby usnula :twisted: a zase pláč. Jenže tentokrát jsem už vyměkla. Asi proto, že jsem tam byla s ní a měla to v přímém přenosu :cry: Nerada na to vzpomínám a je mi líto, že jsem to své holčičce udělala :oops:
Omluvou mi budiž to, že mám ještě malé mimiško a tak mám velkou motivaci, abych mohla Šárinku jen uložit a nechat spinkat, protože tohle uspávání kojením je jednak na dlouho a jednak ani to vždy nefunguje. Pokud má někdo recept, jak „bezbolestně“ a efektivně uspat 19měsíční dítě, sem s ním :)
mamulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
20.4.06 14:30

No ja jsem jeste nedavno…asi pred mesicem dvema, uspavala tak, ze jsem si k nemu lehla do postele, cetla pohadku, nebo si cetla neco sama (kdyz uz jsem nemela silu ani cist nahlas)..a za chvili byl tuhon. Pak jenom dat bacha, aby se nevzbudil, kdyz jsem vstala. Popisuju to, protoze to byl nas posledni zpusob uspavani, neco pres mesic uz neuspavam :) Usne sam, staci rict dobrou noc… A ten prechod k soucasnymu stavu byl od toho cteni pres povidani v posteli o tom, jak se jmenuje, kde bydli, jak se jmenuje mama s tatou, psi, kralik, kamaradi, pak dal vsem zviratkum dobrou noc a ja mohla jit :)
V roce a pul spal jeste v postylce, ja musela uspavat bud pohadkou, nebo jsem si tam lehla vedle do postele, mohla jsem odejit, az kdyz spal. Takze je to fakt tezky, ty zpusoby se porad nejak menily, chce to trpelivost a casem to pujde samo.
Kdyz mel kolem pul roku, tak jsme se zas porad vraceli, pohladili a zas sli, jeden cas to fungovalo, i kdyz jsme se nabehali :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
20.4.06 14:33

Čauvec holky,
každé dítko je jiné. Nám se naštěstí podařilo usínání celkem bezbolestně.
Tak od 4m jsem už pozdě večer byla při kojení v polotmě v ložnici a zůstala tam, dokud malá neusla. Později jsem ji tam pokládala a chytla za ručku (když bylo nejhůř). Musela být odbrknutá, přebalená a unavená :) . Tu ručku ale jen chvíli a pak jsem jí do ní dala méďu :oops: :D . Osvědčilo se. Tak nějak jsem pak ji jen položila, pohladila a odešla. Jak začala plakat, chvíli jsem počkala (2 min) a pak kdyžtak pohladila (v horším případě pochovala), ale zase jsem za chvilku po uklidnění šla. Fungovalo to. Teď už jen dáme pusinku na dobrou noc a jde spát.
Opakovalo se asi 2×, že to na nás týden zkoušela. To pro nás byly nervy, protože koho baví, když dítě křičí, ale přečkali jsme to a myslím, že je to dobře i pro ni.
Teď to stejné dělám u druhé holčičky a jsme ve fázi „místo ručky medvídka“ (to zní fakt hrozně :? :lol: ).
Mockrát jsem byla ráda, že usíná v pohodě. Můj strašák je, kdybych náhodou někdy musela do nemocnice, tak jak by pak holky usínaly, kdyby jsme měly nějaké zvláštní rituály. Od pohádem mě vyléčily zase neteře, který nestačilo pohádek ani 5....... :roll: :D . Přečteme si je odpoledne.
Tak ať se daří, třeba to někomu pomůže.........vlastně jsme nechávali tak do těch 5 min vykřičet taky - tak to ej odpověď na první dotaz :)

Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
20.4.06 14:36

No ja mam pocit ze tahle metoda je nejefektivnejsi u deti tak kolem 6. mesice ale daji se naucit i starsi deti ale da to asi vetsi drinu a nebo to nezabere uz vubec protoze zkratka uz maji zazite spaci navyky, dokazi dele a hlasiteji rvat, stoji na nohach takze muzou ruzne pochodovat, jsou vic palicatejsi, muzou je trapit i zuby…zkratka je toho vic co jim uz brani aby se takto lehce naucili usinat.
Myslim ze by se to melo ucit spis v noci nez pres den. Takze az se dite probudi v noci tak za nim posilat tatu nejlepe aby necitilo ten mamcin kontakt nebo mlicko z ni.
My to udelaly pomerne pozde az v 8 mesicich ale za 2 dny uz spaval celou noc.
Jeste si myslim osobne ze toto je metoda na to aby dite dokazalo usnout kdyz se probudi v noci.
Nezoufej a dopredu nehazej flintu do zita. Ja byla prave za:,–(ne proti tomu to udelat..proto taky jsem do toho sli tak pozde, ale jsem moc stastna ze jsme to udelaly protoze jsme od te doby v pohode vsichli spaly celou noc. S druhym prckem to udelam urcite uz driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29643
20.4.06 14:37

Jojo, to je ono Missorko :D Ro to popsala skvele :D
Nektery deticky jsou proste tak nestastny samy (a vycurany k tomu), tak proc je trapit…a sebe nakonec taky ze jo… Ale chapu, ze kdyz je druhy mimino, je to o dost narocnejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
20.4.06 20:36

Ahoj,
Nezabralo to u nás. Čtyři hodiny nočního řevu (naštěstí bez zvracení) a dítě vyhrálo 1:0 (ve 3 ráno to, myslím, bylo). Nepomáhalo konejšení, hlazení, objímání v postýlce. To jí bylo asi deset měsíců (?).

Ovšem pozor, teď poslední měsíc, když je unavená, dá občas sama najevo, že chce spinkat (ale musí už být opravdu moc ospalá), položím ji do postýlky a ona se pokusí usnout sama (když se jí to tak do pěti minut nepodaří, následuje zase pláč, ale aspoň se snaží sama ze začátku; dřív jsme ji nemohli uložit před usnutím vůbec) - většinou se to podaří!!!
Takže, maminy, neztrácejte ¨naději, možná to půjde úplně samo!b :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
20.4.06 21:04

Tak mě se holky naprosto bezbolestně daří učit Evu usínat v postýlce a samu. Je ot běh na dlouhou trat. Zatím „cvičíme“ třetí měsíc, ale pravda, výsledky se dostavují. Skoro celou noc spí u sebe v postýlce, někdy se v ní ráno i probudí. Záleží jak rostou zoubky. Takže prozatím řeším hlavně usínání. Znehybnit je první fáze. Takže po večerním rituálu je zvyklá chvilinku se zklidnit v náručí, pak ji poloím do postílky. V první fázi jsem ji tam musela držet celou. Ve druhé fázi stačilo držet jí ruku. V další fázi jsem jen u ní seděla. Ted stačí sedět opodál. Máme malý byt, takže fáze nechat ji tam samotnou zatím nepřichází v úvahu. Nemáme ty dveře, které bychom zavřeli. Ale důležité je, že se malá nevzteká, nebrečí a postupně se učí usínací rituál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama