Bolesti třísel a podbřišku 36 týden

665
19.6.13 21:35

bolesti třísel a podbřišku 36 týden

Ahoj holky,
jsem ve 36.týdnu a už třetí den mě bolí dost v podbřišku a hlavně v tříslech. V sedě a v leže je to dobré, ale když chodím je to šílený, hlavně při vstávání-to se skoro nemůžu hnout. Doktorka mi říkala už před dvěma týdny, že malá je hodně dole a i že mám hrdlo zkrácené. Myslíte že to může být od toho? Co by to jinak mohlo být? Máte někdo zkušenost? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29440
19.6.13 21:40

No hlavně je to normální. Konec těhotenství je prostě takový. Všechno se připravuje na porod, stojí to zkrátka za pytel a nezbývá, než porodit. Já třeba už zase skoro dva týdny trpím šílenýma bolestmi pánve a stydké kosti, mám rozestup symfýzy, beru Osteogenon, ten to trochu zmírňuje aspoň na takovou únosnou mez, abych mohla nějak fungovat, ale jakmile se to zhorší, mám příkaz jet do porodnice a domluvit se na ukončení těhotenství. Modlím se, abych to nějak vydržela a hlavně, abych mohla normálně porodit, protože i zvednout nohu je pro mě kolikrát nadlidský úkol.

Příspěvek upraven 08.12.15 v 11:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
19.6.13 21:41

Mimino je těžký, pánevní dno úpí… Poslíčky, poslední týdny, kdy toho má člověk plný zuby. Holt vydržet, nic jiného nezbývá ;) Já se někdy touhle dobou válela na gauči jak vorvaň vyvrženej z moře a nemohla se ani hnout, hrozně mě boleli vazy, taková ta bolest, jako když běžíš a píchá tě v boku, asi tak x 1000 :zed: Nepomáhalo nic, žádná pozice, vana jen dočasně, rodila jsem po termínu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
19.6.13 22:12

Jo, v tříslech mě taky bolí. Jsem 35. tt a pár dní zpět mě to bolelo hlavně, když jsem se chtěla zvednout z lehu do sedu, nebo když jsem se rozcházela.
Teď to najednou malinko ustalo, ale bolí to pořád, třeba když si chci ráno oblíknout tepláky a musím zvedat jednu a pak druhou nohu, tak bez opření o něco to nedám.
Jsem ráda, že to je normální :-) protože už jsem se bála co se zas děje.. S podbříškem teda problém nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
655
20.6.13 14:16

@AnnaP ahoj, já jsem dnes 40+5tt a trápí mě bolesti v tříslech asi od stejné doby, jako Tebe, o bolestech v podbříšku chvílemi ani nemluvím :zed: už se blížíš porodu, tak spodek prostě bolí. Jak tady bylo napsáno, někdy je to tak nepříjemné, že si neobleču ani kalhoty, aniž bych mohla ustát na jedné noze :zed: Dotáhni to do porodu a bude zase dobře :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
20.6.13 14:31

Ahoj já to také měla od 35 t poridila jsem 37 t vyvoláváním

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
20.6.13 14:56

@lloren
proč jsi rodila tak brzy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
20.6.13 20:52

Holky díky za zprávy…docela jste mě uklidnily, bolest je sice občas nesnesitelná, ale hlavně že je to normální… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenkalee
31.7.13 19:14

symfýza

Ahoj holky,
jsem 36+6 a asi od poloviny těhotenství mám rozestup symfýzy. Teď to několik týdnů graduje a je to šílený. V noci se nedá otočit, vstát z postele je boj. Oblečení kalhotek je opravdu sranda. Bolí v klidu i při pohybu. Žádné léky mi na to nedali. Prý jen kdyby se to zhoršovalo a prý bude tak je to indikace k SC. Měřil vám někdo ten rozestup jak je velký a nebo záleží jen na subjektivním pocitu a jak moc si stěžujete? Dá se to vůvec nějak změřit např. ultrazvukem? Dnes mi to doktor prohmatal a říkal, že jí mám citlivou, že ženy co mají opravdu velký rozestup to bolí hodně. Mě to bolelo jako pr…,ale nějak jsem se neprojevovala a jen jsem řekla, že to bolí teda dost. Někdy se mi fakt chce i brečet a to se nenamáhám. Celé těhotenství rizikové a ležící. Chtěla bych rodit normálně, ale zase se bojím aby mi symfýza nepraskla což prý se už také stalo a rekonvalescence je dlouhá. Jak jste rodily vy a bylo něco co přinášelo úlevu? Díky za info.

• Citovat
  • Nahlásit
976
31.7.13 19:39

Taky jsem to tak mela a pomohlo mi pit vapnik. Sumivky z lekarny :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lenkalee
1.8.13 11:32

Díky, vápník vyzkouším a co porod. Přirozený? A zmizely ty bolesti po porodu?

• Citovat
  • Nahlásit
976
1.8.13 11:49
@Lenkalee píše:
Díky, vápník vyzkouším a co porod. Přirozený? A zmizely ty bolesti po porodu?

Zatím nevím. Máme 18 dní do termínu, ale funguju normálně. Sice to pořád cítím, ale je to o 100% lepší ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
1.8.13 16:16
@Lenkalee píše:
Ahoj holky,
jsem 36+6 a asi od poloviny těhotenství mám rozestup symfýzy. Teď to několik týdnů graduje a je to šílený. V noci se nedá otočit, vstát z postele je boj. Oblečení kalhotek je opravdu sranda. Bolí v klidu i při pohybu. Žádné léky mi na to nedali. Prý jen kdyby se to zhoršovalo a prý bude tak je to indikace k SC. Měřil vám někdo ten rozestup jak je velký a nebo záleží jen na subjektivním pocitu a jak moc si stěžujete? Dá se to vůvec nějak změřit např. ultrazvukem? Dnes mi to doktor prohmatal a říkal, že jí mám citlivou, že ženy co mají opravdu velký rozestup to bolí hodně. Mě to bolelo jako pr…,ale nějak jsem se neprojevovala a jen jsem řekla, že to bolí teda dost. Někdy se mi fakt chce i brečet a to se nenamáhám. Celé těhotenství rizikové a ležící. Chtěla bych rodit normálně, ale zase se bojím aby mi symfýza nepraskla což prý se už také stalo a rekonvalescence je dlouhá. Jak jste rodily vy a bylo něco co přinášelo úlevu? Díky za info.

Já to měla teď u druhého těhotenství. Bolesti šílené, kolikrát jsem se hnout nemohla, chodit nemohla, o zvednutí nohy ani nemluvím. Nikdo mi nic neměřil, jen prý kdyby bolesti byly tak veliké, že se s tím nebude dát vůbec fungovat, tak by se musel porod vyvolat dřív. Nicméně jsem brala Osteogenon - je na řídnutí kostí, ten teda zabral a rodila jsem potom normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lenkalee
2.8.13 16:41

Přesně, jsem už z toho pěkně otrávená. Zkusím teda i ten Osteogenon. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
989
2.8.13 16:56

Holky, dotaz trochu mimo…ale taky jsem v 36tt, vše mě dole bolí, všechno mě zmáhá, vstát z postele…děs, otočit se na druhý bok…děs,…taky beru vápník (ještě kojím starší dítě), do toho mám špatný krevní obraz, díky chudokrevnosti jsem pořád unavená…ale co mě zajímá…berou na vás chlapi nějaké ohledy? pomáhají víc???
Já první těhu měla úplně v pohodě, pracovala jsem až do dne porodu, po chlapovi jsem nic nechtěla, vše jsem zvládala…zato teď si připadám jak lemra a hrozně mi vadí, že on sám od sebe nic :?
Vidí, jak hekám, jak se sotva valím, ale když mu neřeknu, jestli by s klukem nevstal a nedal ho na nočník, nenapadne ho to a nechal by klidně vstávat mě, i když sotva lezu :cert:

Máte to taky tak nebo je jen ten můj s klapkama na očích? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat