Bolestivé bradavky a dvorec

327
21.7.06 15:30

Bolestivé bradavky a dvorec

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, těch, které měly/mají problém při kojení. Maminka dvouměsíčního prcka má problém s bradavkama a dvorcem při kojení. Dvorec je jakoby permanentně nateklý, bradavky do modra zbarvené. Kojení bolí, nemůže mít vůbec vložky v podprsence, protože jí to taky bolí. Jedině nosí plastové košíčky, které se používají při popraskaných bradavkách, aby to luftovalo. Ragády nemá. Máte někdo vyzkoušenou „léčbu“ na tento problém? Bepanten nezabírá. Já jsem jí doporučila jogurt a tvaroh na zchlazení, ale chtělo by to asi něco jiného… :)

Já si pamatuju, že jsem měla něco podobného u první dcerky, ale neřešila jsem to, protože to nebylo tak bolestivé.

Děkuji za podněty,
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1785
21.7.06 16:29

Ahojka, možná to může být mykóza, dá se přeléčit třeba Pevarylem, ten před každým kojením umýt. Měla jsem to taky, i když bradavky do modra teda nee:-) Nicméně bolí to svinsky, ale ta mast mi zabrala velmi rychle a dobře. Jo a nemohla jsem používat vložky do podprdy s gelem-typ chicco apod., jen klasické fixies nebo dm.

Jazzi a Matýsek skoro 15m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
21.7.06 17:20

Jazzi, ona říkala, že nemá vůbec popraskané bradavky - ale i přesto jí doporučím Pevaryl. Já jsem měla pocit, že mám modřiny na bradavkách z toho, jak moc a jak hltavě Sárka pila. :D Je to asi divný, ale opravdu to tak vypadalo. U Terezy se to už neobjevilo. Takže jestli to nevzniká u prvorodiček, kdy prsa ((hlavně bradavky)nejsou vůbec zvyklá na takovou zátěž. :) Každopádně díky, Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama