Bolestivý embryotransfer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 12:49
Bolestivý embryotransfer

Pro ženy, které samotná příprava na transfer nebo-li transfer výrazně bolel, cítí se divně, protože nespadají do kategorie,, většinou bezbolestný zákrok ¨. Nikdo je na to neupozornil. Všude se píše o tenkých kanylkách, které se zavádějí, nikdo nevysvětlí, jak to probíhá… A vzhledem k tomu, že mnohé z nás nemají žádne jiné gynekologické potíže s dělohou nebo-li hrdlem děložným, žádně záněty, ani po konizacích ani vrozené vady, jen ještě nebyl porod…tak to doopravdy nečekáme…
Jednotlivé centrá používají i různe katetry :
1. katetr tenký, který má již v sobě embryo a zavádí se přímo - občas je potřeba použití kleští, aby se tam katetr dostal a embryo se nepoškodilo…
2. katetr z více částí : vnější část katetru - průchozí uvnitř volná, která má zasunutou často vnitřní pevnou kovovou část, celý tento tuhý a pevný komplex se zavede ( pro některé z nás doslova,,narve¨) a až se vnitřní pevná kovová část vytáhne až následně se zavede tenká kanylka s embryem.
 https://www.drmalpani.com/…fer-catheter

Reakce:
MartinaCV
Kelišová 7463 příspěvků 26.03.18 13:17
@Anonymní píše:
Pro ženy, které samotná příprava na transfer nebo-li transfer výrazně bolel, cítí se divně, protože nespadají do kategorie,, většinou bezbolestný zákrok ¨. Nikdo je na to neupozornil. Všude se píše o tenkých kanylkách, které se zavádějí, nikdo nevysvětlí, jak to probíhá… A vzhledem k tomu, že mnohé z nás nemají žádne jiné gynekologické potíže s dělohou nebo-li hrdlem děložným, žádně záněty, ani po konizacích ani vrozené vady, jen ještě nebyl porod…tak to doopravdy nečekáme…
Jednotlivé centrá používají i různe katetry :
1. katetr tenký, který má již v sobě embryo a zavádí se přímo - občas je potřeba použití kleští, aby se tam katetr dostal a embryo se nepoškodilo…
2. katetr z více částí : vnější část katetru - průchozí uvnitř volná, která má zasunutou často vnitřní pevnou kovovou část, celý tento tuhý a pevný komplex se zavede ( pro některé z nás doslova,,narve¨) a až se vnitřní pevná kovová část vytáhne až následně se zavede tenká kanylka s embryem.
https://www.drmalpani.com/…fer-catheter

Ráda budu reagovat. Inseminace mě velmi bolela. Při zavedení embrya po IVF jsem o tom ani nevěděla, a to z toho důvodu, že jsem embryo zaváděla v hormonálně řízeném cyklu (aby nebyly hormonální výkyvy, což embryu neprospívá) a tím pádem vlivem hormonů došlo k pootevření děložního hrdla (viděla jsem to na obrazovce, Dr. mi to ukazovala), tím pádem katetr zajel, aniž bych o tom věděla. Také je tento postup lepší z důvodu, že když se katetr zavede hladce, nedojde k poškození embrya ;)

gingerjana
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 14:13

Také budu reagovat, některé centrá zavádějí embryo až v nativ. cyklu s vynecháním 1 cyklu po stimulovaném cyklu, protože vysvětlují to tak, že sliznice dělohy vysokými dávkami-předběhne celý proces a je jakoby přezrálá a čekání na 5d. blastocystu by nemělo následně pro nidaci embrya vhodné podmínky…
V nativech se zavádí 5d. blastocysta, v čase kdy je 5-6d.po ovulaci, což je asi fyziologické dát 5d. blastocystu 5d.po ovulaci, ale již hlen je hustý a je již dávno po ovulaci a dělož. hrdlo není tak prostupné a bolí to… rozhodně bych tady zvážila vhodnější katetr, který neporaní tak při zavádění přes celé dělož. hrdlo, protože to pak krvácí…a jistě dopředu na to upozornit a také, že žena může doma špinit… aby z toho nevyšilovala…

MartinaCV
Kelišová 7463 příspěvků 26.03.18 22:28
@gingerjana píše:
Také budu reagovat, některé centrá zavádějí embryo až v nativ. cyklu s vynecháním 1 cyklu po stimulovaném cyklu, protože vysvětlují to tak, že sliznice dělohy vysokými dávkami-předběhne celý proces a je jakoby přezrálá a čekání na 5d. blastocystu by nemělo následně pro nidaci embrya vhodné podmínky…
V nativech se zavádí 5d. blastocysta, v čase kdy je 5-6d.po ovulaci, což je asi fyziologické dát 5d. blastocystu 5d.po ovulaci, ale již hlen je hustý a je již dávno po ovulaci a dělož. hrdlo není tak prostupné a bolí to… rozhodně bych tady zvážila vhodnější katetr, který neporaní tak při zavádění přes celé dělož. hrdlo, protože to pak krvácí…a jistě dopředu na to upozornit a také, že žena může doma špinit… aby z toho nevyšilovala…

Já jsem v centru, které zavádí velmi často jen geneticky zdravé embryo (geneticky vyšetřené PGS/PGD, proto tak vysoká úspěšnost), čímž vlastně nastává to, že embryjko je vitrifikované do doby, než jsou známy výsledky o jeho stavu. To trvá 2-3 týdny. Pak se čeká na výsledky imunologie atd., jestli je žena v takové kondici, aby nebylo zdravé embryo riskováno do nepříznivého terénu a zavede se až když je vše zkontrolováno a děloha připravená na transfer. Většinou tedy v hormonálně řízeném cyklu (Estrofem/Estra­hexal), což vyřadí ovulaci z provozu a vznikne tím situace, kdy je jedno, který den cyklu se embryo vloží. V přirozeném cyklu je děloha schopna embryo přijmout jen pár hodin, je proto více riskantní vkládat embryo v přirozeném cyklu. Kromě toho Estrofem/Estrahexal drží hezky hladinu bez výkyvů, které by mohly embryu uškodit a to až do doby, dokud funkci nepřevezme placenta. V hormonálně řízeném cyklu je pak hrdlo dělohy pootevřené a embryotransfer probíhá hladce, aniž by žena cokoliv cítila.

gingerjana
Nováček 5 příspěvků 26.03.18 23:45

@MartinaCV Děkuji moc za informace, tak byla jsem v centru, kde se to řídí hlavně ovulací, když je zachována… a také jistě PGD, jen se obávám, že se v mém případě při 1.KET v jejich centru bez předchozích potíží neoprávněně použil jak jsem dodatečně zjistila katetr s obturatorem pro težké transfery, který se tam narval cez děložní hrdlo a zasunul hlouběji, počátek vsunutí bolestivé a následně více bolestivé -což jsem cítila jak propálení-propíchnutí a že se mi tím tlakem narovnala děloha, následně se vnitřní pevná kovová část vyndala a vsunula se tenká kanyla s embryem, na konci vysunutí prázdne vnější hadice fakt bylo snad jen minimálně nepříjemné - a to byla moje představa zážitku při 1.KET v daném CAR-,,jen minim. nepříjemné,, ale byla to nejbolestivější a nejhorší část celého mého IVF v 2 centrech, a hlavně když celý den po KET z vás lezou žilky krve, pak se dočtete jak to může vypadat uvnitř, zakrvácelo i dovnitř?-embryo se nechytilo a to vše mě stresovala navíc i tím, že jsem dostala uplně novou doktorku, která mě nikdy nevyšetřovala a nic se mnou nedělala a je tam zcela nová a nováček v IVF problematice, jak je vidět dle informací, které si uvádějí na stránkách, KET bez asistence UZV. Byla jsem následně uklidnována centrem, že to může dělat, ten kdo to umí a má znalosti o tom, a že to tak je… no ale i tak hrůza a děs-běs a na několik týdnů několik probdělých nocí…
Jen předpokládám, že když jsou to lékaři a vědí o tom, tak mají ženu v dané situaci za dané přípravy před KET na jisté věci upozornit… zvláště když nerodila, předpokládám, že vědí, že žena s řízonou hormonální stimulací je na tom lépe, co se týče šířky dělož. hrdla, než žena, která ovuluje a dní po ovulaci, když se vše uzavírá se to do ní narve… Děkuj za informace, jen kdyby nás CAR více informovalo :mrgreen:

MartinaCV
Kelišová 7463 příspěvků 26.03.18 23:50

@gingerjana Dost na to si učinit závěr, že v tomto centru ne. Takto by ET opravdu nemělo vypadat. Pokud by se jednalo o zdravé embryo po PGS/PGD, bylo by to na žalobu o náhradu škody.

koberecek
Povídálka 26 příspěvků 01.04.18 21:59
koberecek
Povídálka 26 příspěvků 06.04.18 22:36
middle
Kecalka 159 příspěvků 18.04.18 21:24

@MartinaCV A můžu se zeptat, v jakém centru jsi byla? Já chodím do Repromedy. Už první transfer bolel, ale v pondělí jsem měla druhý u doktorky Turčanové a byla to největšî bolest, jakou jsem zažila. Normálně nezačínám u doktora křičet a brečet bolestí. A doktorka se jen tvářila, jako bych hrála divadlo. Empatie nulová…neustále na to v noci myslím, màm pocit jako by mě někdo surově znásilnil :,( Já màm navíc cykly krátké, takže u mě už je nasazení doopravdy ve finále. Žádné další embryo už v RM nemáme, tak přemýšlím o změně.

MartinaCV
Kelišová 7463 příspěvků 18.04.18 22:26
@middle píše:
@MartinaCV A můžu se zeptat, v jakém centru jsi byla? Já chodím do Repromedy. Už první transfer bolel, ale v pondělí jsem měla druhý u doktorky Turčanové a byla to největšî bolest, jakou jsem zažila. Normálně nezačínám u doktora křičet a brečet bolestí. A doktorka se jen tvářila, jako bych hrála divadlo. Empatie nulová…neustále na to v noci myslím, màm pocit jako by mě někdo surově znásilnil :,( Já màm navíc cykly krátké, takže u mě už je nasazení doopravdy ve finále. Žádné další embryo už v RM nemáme, tak přemýšlím o změně.

Gennet Letná v Praze, stačí si pročíst recenze a skupinu Gennet Praha. Pořád těhule, jedna za druhou…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >