Borelióza od komára

1938
7.7.10 21:51

Borelioza

Ahoj, pred dvema dny me slusne postipali komari. Jeden stipanec je horsi, je to natekle, lehce cervene kolo okolo stipance, ktery je od zacatku cca 1 cm tmave cerveny. Neskrabu to, i kdyz bych to nejradeji rozskrabala do krve. Trochu to boli, mam to v ohybu kotniku, vecer jsem nohu nemohla propnout. Je to opravdu neprijemny. Prekvapuje me ta reakce, protoze tech stipancu mam tak 20 a jen ten jeden je takovy. Napadlo me, zda to nemuze byt borelka, mamku taky cosi stiplo, mela nateklou nohu, za pul roku ji zjistili, ze prodelala borelku. Vim, ze vetsina lekaru odmita fakt, ze by komari boreliozu prenaseli, ale par lidi to dokazuji, ze je to mozne. Za jak dlouho se da zjistit, zda to je borelioza nebo neni? Nechce se mi zbytecne brat antibiotika, pokud by moje doktorka vubec tuhle moznost pripustila. Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2972
7.7.10 21:58

Alenko,
myslím, že všechny info najdeš na www.borelioza.cz.
Píší tam, že je možný přenos i komáry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23575
7.7.10 22:00

Taťka měl stejný problém loni a kožařka mu ihned vzala krev a nasadila antibiotika. Z krve se sice borelioza neprokázala, ale doktorka říkala, že není nad to, že je to přeléčené. Mohla by se ukázat za pár týdnů a bylo by hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
7.7.10 22:21

tak tohle sem dneska řešila, byla sem se štípancem u doktorky. Nedostala sem ATB, nic. Jen bepanthen plus, ale jestli budu mít třeba teplotu, mám hned přijít.
Podle ní se to jen špatně hojí. Tydle kousence prý děla i muška, ktera se jmenuje muchnička..no uvidím. Bud hop a nebo trop…

Edit, ale určitě to radši doktorovi ukaž, lepší odejít s tím, že dobry, než pak ležet v nemocnici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
7.7.10 22:42

Ahoj,

kotnik je takove zvlastni misto. Me osobne tam stipance take abnormalne nabihaji, tudiz mozna o boreliozu nejde. Ale pokud potrebujes uklidnit, tak urcite vyhledej lekare a on rozhodne o dalsim postupu.

S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
14.1.14 14:43

Zdravim a ozivuji…pred nekolika lety jsem v jedne diskuzi narazila na nejake centrum ci kliniku zamerene primo na lecbu boreliozy v brne…nemuzu to zaboha dohledat…slibila jsem znamemmu ze zjistim, protoze dotycna psala ze ma zkusenost s tim ze byla borelioza zcela vylecena…tak pokud by nekdo vedel…predem dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.17 15:51

Může jít o boreliozu?

Ahoj, může jít o boreliozu? Bolest zad, ztuhla šíje, těžké nohy. Před spaním škubání svalů, někdy mi projede takový tlak od noh až do hlavy. Než začaly tyhle neurologické potíže, měla jsem před tím různé potíže jako zánět močových cest, žádná bakterie však nenalezena. Kdysi mě dost bolely záda, PL mi řekla, že to mám od zad nebo virozu, měla jsem i zvýšenou teplotu. Bohužel jsem si to uvědomila až nyní, postupně se příznaky objevovaly a mizely. Může být na vině borelka, nebo jen krční páteř? A můžu sama požádat o testy?

• Nahlásit
  • Citovat
340
22.5.17 18:00

Komáři přenášejí boreliozu běžně. Ve velkých městech/nemocnicích jsou přímo boreliozní poradny (třeba Praha-Thomayerova nemocnice), dělají tam i speciální testy, které obvoďák téměř předepsat nemůže, protože jsou drahé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
22.5.17 20:00
@Anonymní píše:
Ahoj, může jít o boreliozu? Bolest zad, ztuhla šíje, těžké nohy. Před spaním škubání svalů, někdy mi projede takový tlak od noh až do hlavy. Než začaly tyhle neurologické potíže, měla jsem před tím různé potíže jako zánět močových cest, žádná bakterie však nenalezena. Kdysi mě dost bolely záda, PL mi řekla, že to mám od zad nebo virozu, měla jsem i zvýšenou teplotu. Bohužel jsem si to uvědomila až nyní, postupně se příznaky objevovaly a mizely. Může být na vině borelka, nebo jen krční páteř? A můžu sama požádat o testy?

Ahoj, každoročně si vytáhnu i 30 klíšťat-dětem také několik. Když se necítím dobře, nebo u dětí otok a pod.., tak zajdu k obvoďákovi/pediatrovi a jeden běžný odběr krve, za týden mám výsledky na borelku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
23.5.17 23:04
@Anonymní píše:

Neurologicke potize jsou zpusobeny bakterii Borrelia burgdorferi sensu stricto, ktera se vyskytuje v Severni Americe. Takze pokud jsi nebyla tam tak to s nejvetsi pravdepodobnosti borellioza nebude.
Taky po delsi dobe uz test muze byt falesne negativni (o tom se ale vedou hadky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2359
25.5.17 20:52

Mam neuroboreliozu, zjistena na zaklade vysetreni z likvoru pri lumbalni punkci, bohuzel mam jiz pokrocilejsi stadium, kdy nelze uplne vylecit. Mam za sebou 3 tydny kapacek na zastaveni. Jsou 3 stadia, zalezi na tom, kdy se podari odhalit nemoc. U mne to kliste nebylo, bud komar nebo muchnicka. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.17 12:38
@shadowbabe píše:
Mam neuroboreliozu, zjistena na zaklade vysetreni z likvoru pri lumbalni punkci, bohuzel mam jiz pokrocilejsi stadium, kdy nelze uplne vylecit. Mam za sebou 3 tydny kapacek na zastaveni. Jsou 3 stadia, zalezi na tom, kdy se podari odhalit nemoc. U mne to kliste nebylo, bud komar nebo muchnicka. :nevim:

A jaké jsi měla příznaky?

• Nahlásit
  • Citovat
2359
26.5.17 17:57

Bohužel v mém případě nejde přesně určit následek / příznak boreliózy, protože je tam i hodně neuro příznaků, které u mně již byly mnoho let předtím :think: ale všeobecně únava, bolesti kloubů či svalů, lze požádat lékaře o kontrolní odběr krve, ale nejsem si jistá, zda by to tam našli, já měla rovnou punkci, jak je již uvedeno :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama